„Tai yra kartą gyvenime pasitaikanti galimybė“ – Romet Jürgenson

Interviu su nauja kylančia Estijos ralio žvaigžde Romet Jürgenson apie pirmuosius žingsnius ralio disciplinoje, gyvenimą pakeitusį sprendimą bei pirmuosius sezonus profesionaliame ralio lygyje.

Autorius – Ignas Augustonis


Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂Grįžtame po šiokios tokios pertraukos su interviu rubrika. Ši kartą turėsite unikalią progą iš arčiau susipažinti su FIA Rally Star atrankos Europoje nugalėtoju Romet Jürgenson. Šis 23 metų vaikinukas iš Paidės miestelio šiemet dalyvavo pačiuose įvairiuosiuose Europos raliuose, kuriuose visąlaik rodė puikų greitį. Šiuo metu estas laukia galutinio verdikto iš FIA, po kurio paaiškės ar jis bus vienas iš keturių laimingųjų, kurie kitąmet dalyvaus visame Pasaulio jaunimo ralio čempionate (JWRC). Tačiau jau ir dabar daugiau nei aišku – Romet yra labai arti šio tikslo.


Kaip atradai ralio „virtuvę“?

Tai nėra eilinė istorija, kurioje „mano tėtis anksčiau dalyvaudavo varžybose ir būtent taip atradau ralį“. Abu su tėčiu užsiėmėme motokrosu ir būtent čia aš tikrai atradau savo pirminę meilę automobilių sportui, tačiau su raliu mane supažindino dėdė. Berods, tai buvo 2013 metai, kada jis mane pasikvietė pasižiūrėti vietinių ralio varžybų ir būtent nuo tada įsimylėjau šį sportą. Adrenalinas, kurį galėjai gauti vien žiūrėdamas, buvo kažkas kitokio ir nuo tos dienos troškau, kad vieną dieną gaučiau galimybę išbandyti šį sportą ir pats.


Prieš sėdant į vairuotojo sėdynę, kurį laiką praleidai šturmanaudamas savo geram bičiuliui Jaspar Vaher Rahvaralli serijoje. Kas yra Rahvaralli Estijoje? Kaip sekėsi juose dalyvauti jūsų ekipažui?

Manau, kad esu vienas iš nedaugelio žmonių, kurie yra laimėję Rahva ralius kaip vairuotojas ir šturmanas, tad ačiū už tai Jaspar! Kaip ir minėjau, tik sužinojęs daugiau apie ralį, labai norėjau vieną dieną pabandyti jame sudalyvauti ir pats. Tad Rahva raliai kaip pilotui buvo vienintelė logiška ir finansiškai įkandama išeitis žengti pirmuosius žingsnius. 2016-2018 metais lenktyniavau kaip vairuotojas ir pirmus dvejus metus laimėjau etapus Jaunimo klasėje. Tada pajutau, kad noriu žengti žingsnį į profesionalų ralį, tačiau labai greitai realybė „davė per galvą“. Tai nebuvo įmanoma dėl biudžeto priežasčių. Rahva raliuose pažinojau Jaspar, kuris vieną kartą mane pasikvietė pašturmanauti. Tuo metu jo tėvas ką tik buvo patyręs traumą ir jį kaip tik operavo. Tada pagalvojau… Gerai, aš galiu padėti savo draugui. Kadangi vis dar norėjau būti susijęs su šiuo sportu, supratau, kad man iš tikrųjų patinka šturmanauti ir duoti savo draugui patarimų. Žinoma, padėjo ir tai, kad buvome geri draugai bei mačiau jame daug potencialo, todėl buvo tiesiog malonu sėdėti šalia jo. Kai automobiliai ir Jaspar tapo greitesni, pradėjau šiek tiek abejoti savo sprendimu ir pajutau, kad vairuotojo sėdynė vis dar yra ta geriausia vieta.

Greitai svajonės tapo realybe 🙂


2021 metais FIA pristatė pirmajį tarptautinį talentų paieškos projektą pavadinimu „FIA Rally Star“. Kaip sužinojai apie šį projektą? Ir kas tave paskatino jame sudalyvauti?

Apie programą sužinojau per Twitter. Pamačiau Yves Matton tviterį apie tai ir nuo pat pradžių buvo aišku, kad tai nuostabi iniciatyva. Noras įrodyti save ralyje buvo toks didelis ir vis dar niežėjo nuo Rahva ralių, kad niekada neturėjau realių šansų, todėl nuo to momento dariau viską ką galėjau, kad patekčiau į savo žemyno finalą.


Laimėjai atranką savo šalyje. Vėliau vykai į Europos žemyno finalą, kuriame tapai šio regiono nugalėtoju. Kaip šis pasiekimas pakeitė tavo gyvenimą ir ateities planus?

Pakeitė labai. Dabar turiu žiūrėti į savo gyvenimą kaip sportininkas. Tai yra kartą gyvenime pasitaikanti galimybė ir būtų kvaila nepasinaudoti ja 100% iš savo pusės.

Jokia paslaptis, kad Romet nesibaimina žiniasklaidos dėmesio


Toks pasiekimas tau garantavo 2023 metų sezonui pilną treniruočių ir 6 ralių programą su Rally3 automobiliu. Tačiau praėjusius metu praleidai tikslingai dalyvaudamas Estijos ralio čempionate su Honda Civic Type R ir keliose pasirinktose varžybose su Ford Fiesta Rally4. Kiek šis sprendimas tau padėjo kaip pradedančiam ralio pilotui prieš sėdant į Rally3 techniką?

Manau, kad šis sprendimas lėmė tikrai daug, jog šiemet turėjome daug sėkmės. Jeigu nebūčiau važiavęs varžybose su Honda ar Rally4 automobiliais, labai abejoju ar būčiau pajėgus pademonstruoti tokius rezultatus, kuriuos rodėme šiemet. Man buvo aišku, kad reikia surinkti papildomus kilometrus, ypač karjeros pradžioje. Nebuvo svarbu koks automobilis, nes man tiesiog trūko kilometrų. Tiesą sakant, pėrsėsti nuo Honda į Fiestą buvo taip paprasta, nes kartais su Honda buvo važiuoti tikra kančia. Persėdus į Fiestą jau nebereikėjo kovoti su vairu.

Romet jau turi WRC patirties – šiemet jis startavo Rally Estonia varžybose, kuriose buvo greičiausias RC4 klasėje


2023 m. sezonas. 6 unikalūs raliai Europoje ant žvyro ir asfalto su nauju automobiliu, profesionalia komanda įskaitant didelius pakilimus ir nuosmukius viso sezono metu. Kaip apibendrintrum šių metų sezoną?

Turėjau visko ir manau, kad tai tikrai puikiai apibūdina kaip treniruočių sezoną. Buvo tikrai stiprių pasirodymų, bet ir kvailų klaidų. Manau, kad turiu būti laimingas, nes demonstravau stiprius rezultatus ant abiejų dangų, o tai rodo, kad turiu potencialo būti visapusišku ralio lenktynininku, kurio FIA iš tikrųjų ir ieškojo.

Šešioms iš viso pasaulio regionų atrinktoms Ralio Žvaigždėms pasiruošimo programa prasidėjo San Marino ralyje. Vėliau jie aplankė Rallye Weiz, Rally Nova Gorica, Rally Saaremaa, RallyRACC Catalunya ir Lausitz Rallye varžybas.


Ar esi ką nors girdėjęs apie lietuvišką ralį? Galbūt vieną dieną norėtum sudalyvauti šioje šalyje vykstančiose varžybose?

Pirma į galvą šaunanti mintis, kuri yra susijųsi su lietuvišku raliu, yra Rally Poland 2014. Būtent čia žiūrėjau Lietuvoje vykusius penktadienio greičio ruožus. Buvome suplanavę ilgą kelionę iš Lenkijos į Lietuvą tam, kad galėtume pasižiūrėti vieno iš lietuviško greičio ruožų antrąjį pravažiavimą. Pamenu, kaip tik atvažiavau į greičio ruožą, nuėjau 4 km ir vėliau pranešė, jog antrieji pravažiavimai lietuviškuose greičio ruožuose bus atšaukti. Taigi šiuo metu mintyse turiu tik šį prisiminimą, bet labai tikiuosi greitai turėti naujų ir geresnių. Mačiau keletą video Youtube iš jūsų ralių ir jie atrodo tikrai gražiai. Kas žino, gal net kitais metais ten atvyksiu!


Puiki video apžvalga iš Romet pasirodymo šių metų Rally Saaremaa:

Pasiekiami ir angliški subtitrai.


Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂Nuotraukos – Romet Jürgenson, Urmo Sibul

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x