Samsonas Rally Utena nugalėtojas bei kylanti žvaigždė – Karl Peder Nordstrand

Turime galimybę pabendrauti su kylančia Norvegijos ralio žvaigžde Karlu Peder Nordstrand 🙂

Baltijos šalys – unikali vieta, kur labai jauni ralio lenktynininkai gali važiuoti pilnavertiškai varžybose, nors dar neturi vairuotojo pažymėjimo. Šiuo keliu per Latviją ir Lietuvą nuėjo K.Rovanperra, O.Solbergas ir daugelis kitų perspektyvių ralio žvaigždžių. Padedamas EVEN Management, šių žingsnių dabar imasi jaunuolis iš Norvegijos – Karlas Pederis Nordstrandas. Tas kelias jau dabar labai sėkmingas: Norvegas laimėjo ralius Latvijoje ir Lietuvoje būdamas vos 16 metų. Karlas pasakojo apie savo ralio karjerą.


Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂Papasakok savo istoriją – kaip atsidūrei automobilių sporte?

Manau, kad viskas prasidėjo namuose. Kiek save prisimenu, savo namų laukuose esu važinėjęs keliais automobiliais, sniego motociklais ir keturračiais. Taip pat prisimenu, kad anksti pradėjau vairuoti kartingą uždarose patalpose. Mano tėtis buvo šturmanas nacionaliniame čempionate Norvegijoje, su juo buvau keliuose raliuose tuo pačiu šaldamas “kiaušinius” miške prie -25C😉. Galbūt dėl to aš pamilau ralį. Būdamas 6 metų aš paprašiau tėčio užsiimti kroskartu. Taigi 2014 ir 2015 metų sezonais su tėčiu išvykome į Daniją, kad kuo anksčiau startuotume konkurencigose varžybose. Laimėjau abu sezonus, o po to žengiau tolimesnius žingsnius kroskarto kategorijose

Karl Peder Nordstrand
Šlovė nuo mažų dienų

Kaip tapai EVENT Management dalimi?

Vieną 2019 metų vasaros dieną pamačiau, kad EVEN vadyba ieško jaunų talentų ir tada nusiunčiau ILGĄ tekstą apie tai, kodėl esu geras kandidatas į vietą komandoje. Turėjau susitikimą su jais ir įtikinęs savo dabartinį viršininką Rojų Snellingeną, tapau vienas iš 4 vairuotojų jų naujos kartos programoje. 2020 ir 2021 m. puikiai pasirodęs sim-racing ir kroso automobiliuose bei patekęs ant Europos čempionato podiumo, gavau šansą ralyje.

Karl Peder Nordstrand
Next Generation projekto komanda

Galbūt gali paaiškinti, kaip tokios struktūros kaip EVEN Management padeda karjeroje?

EVEN vadyba man padeda dirbti kaip profesionaliam sportininkui ir pasiekti sėkmė ralyje. Kasdien glaudžiai kartu dirbame. Jie turi itin daug kompetencijos, nes jų komandoje yra buvę itin patyrusių vairuotojų😊 Jie taip pat padeda man finansuoti lenktyniavimą, bet taip pat dalį biudžeto turiu susirinkti iš savo partnerių.

Karl Peder Nordstrand
Treniruotėse itin dažnai naudojamas simuliatorius

EVEN Management komandoje yra keletas žinomų vardų – O.C.Veiby, E.Lappi, J.Kristoffersson. Ar turėjai galimybę iš jų pasimokyti?

Absoliučiai! Kaip jau minėjau, glaudžiai bendradarbiaujame su visais. Ypač su O.C. Veiby ir Johanu lengva dirbti, nes gyvename gana arti.

Karl Peder Nordstrand
K.P su kitu EVEN Management atletu bei RX žvaigždė – J.Kristoffersson

Tavo pirmasis oficialus ralis buvo Cesyje 2022 m. su Peugeot 208 R2. Kaip jauteisi prieš varžybas, jų metu ir finišavus? Ar to pakako suprasti, kad galbūt ralis yra teisingas kelias karjeroje?

Cesio ralis man buvo ypatingas! Stengiamės važiuoti ramiau ir vis dar stengiamės įgyti patirties, kurios mums reikia, kad būtume geriausi. Jausmas prieš ralį buvo ypatingas, kurį gali pajusti tik kelis kartus per gyvenimą! Ralio metu norėjome tik finišuoti, bet galiausiai parodėmę puikų rezultatą su podiumu. Manau, kad po to ralį suprantu vis labiau. Mes vis labiau didiname tempą ir, manau, dabar jaučiamės gerai kalbant apie greitį, taip pat finišavome visus ralius.

Karl Peder Nordstrand
K.P. debiutas ralyje įvyko Cesio ralyje su Peugeot 208 R2. Pirmosios varžybos itin nusisekė ir norvegas laimėjo klasėje.

Kiek tavo šeima įsitraukus į tavo karjerą? Ar jūsų šeimos nariai irgi benzingalviai?

Mano šeimoje vienintelis mano tėtis domisi tuo pačiu kaip aš. Mano tėčio dėdė dalyvavo vietinės reikšmės lenktynėse ir, kaip girdėjau, buvo gana geras. Taip pat minėjau, kad mano tėtis buvo šturmanas, 2010, 2011 ir 2012 m. jis taip pat įveikė Europos čempionato etapus su Super 1600 automobiliu. Šiuo metu tėtis man padeda treniruotis su kros-kartu bei kartingu. Jis taip pat lankosi kai kuriuose raliuose, bet šiuo metu jam patinka tiesiog stebėti viską iš šono.

Karl Peder Nordstrand
K.P su savo tėčiu Dag Nordstrand

Kaip susidoroji su tuo, kad tokiame jauname amžiuje tenka tiek daug keliauti?

Kelionės man asmeniškai šiuo metu nėra problema. Sunkiausias dalykas yra su mokykla. Aš turiu mokytis net ir keliaujant, bet mokykla, į kurią einu, labai noriai leidžia mokslo metu man daryti savo reikalus. Tai sportininkų mokykla, todėl jie pratę dirbti su tokiomis situacijomis.

Karl Peder Nordstrand
Profesionalaus vairuotojo kasdienybė – itin daug keliavimo.

Atrodai labai natūraliai bendraudamas prieš kameras ar su kitais asmenimis. Ar tai tavo prigimtinis bruožas ar kažkas, ko išmokai per savo karjerą?

Jei žiūrėsite vaizdo įrašus apie mane, kai buvau jaunas, pamatysite, kad tai buvo visiškai natūralu. Man patinka dalytis savo nuoširdžiomis mintimis su žmonėmis, taip pat būti maloniam tiems, kurie mėgsta ralį!

Karl Peder Nordstrand
Vienas dalykas kurio K.P. nereikia mokytis – bendravimas su media. Visuomet smagu pasikalbėti su jaunuoju norvegu tiek prieš kamerą, tiek prie jos.

Tavo automobilį aptarnauja „Sports Racing Technologies“ komanda. Kaip svarbu turėti tokią patyrusią komandą šalia? Kaip tavo santykiai su jais?

Tai yra pagrindinis veiksnys, kad galėtume daryti tai, ką turime daryti. Norime baigti visas lenktynes, o tai šiemet pavyko labai gerai. Naudodamasis proga noriu padėkoti visiems SRT už puikų sezoną kartu. Jie tikri herojai, o gerumas komandos viduje šildo mano širdį.

Karl Peder Nordstrand
K.P. ir SRT triumfavo Samsonas Rally Utena 2023, kur jie tapo ralio nugalėtojais bendroje įskaitoje

Ar gali papasakoti ką nors apie Norvegijos ralį? Ar planuoji kai turėsi galimybę važiuoti Norvegijoje?

Šiuo metu neturime plano debiutuoti ralyje Norvegijoje. Griežtos taisyklės yra pagrindinė priežastis. Manau, kad turime vėl išvykti už Norvegijos ribų, kad galėtumėme važiuoti. Taip pat manau, kad važiuoti savo šalyje nėra labai reikalinga, nes šiuo metu Norvegijoje nevyksta tarptautinės varžybos.

Karl Peder Nordstrand
Taisyklės jauniesiems vairuotojams yra labai griežtos ir tik Latvija bei Lietuva leidžia pilnavertiškai važiuoti ralio varžybose dar neturint vairuotojo pažymėjimo.

Jørn Listerud, kuris imasi šturmano vaidmens, yra labai patyręs. Kaip jis atsidūrė tavo automobilyje? Kokį vaidmenį jis suvaidino tavo, kaip vairuotojo, tobulėjimui?

Iš tikrųjų sezono pradžioje galvojome apie šturmanus ir jų ieškojome. Paskambinome telefonu ir išgirdome apie Jørn, kuris yra profesionalas. Jis yra tai, ko mums reikia! Jis alkanas, ir to mums reikia. Noriu juo rūpintis, o jo vaidmuo mano tobulėjime man svarbus.

Karl Peder Nordstrand
Didžiulė šturmano Jørn Listerud patirtis padeda K.P. to tobulėti itin greitai

Jei pasaulyje nebūtų lenktynių, ką norėtum veikti savo gyvenime?

Jei mūsų pasaulyje nebūtų lenktynių, greičiausiai eičiau į elektros mokyklą. Aš apie tai pagalvojau ir mano antras pasirinkimas būtų įmonės susijusios su elektra įkūrimas. Gana paprasta antroji svajonė, bet man patinka kurti dalykus ir pasiekti sėkmę, tad kodėl gi to nepadarius taip?

Karl Peder Nordstrand
Verslininkas ar pasaulio ralio čempionas? Atsakymas turbūt paprastas, ar ne?

Kitais metais dar negalėsi dalyvauti FIA čempionatuose dėl amžiaus apribojimų. Kokie tavo planai kitiems metams? Ar Lietuvos čempionatas vienas iš variantų?

Nagrinėjame kitų metų variantus, bet dar nieko nenumatyta. Norėčiau ką nors nuveikti Lietuvoje, o atmosfera Utenoje buvo nuostabi! Bet kaip sakiau, turime žiūrėti, kokius variantus turime, o viskas priklauso nuo pinigų, ir kas leis kur važiuoti. Bet aš tikiu, kad mums pavyks ką nors padaryti, jog startuotume!

Karl Peder Nordstrand
Linkime kuo didžiausios sėkmės K.P. ir tikimės, kad šį rudenį ne paskutinį kartą matėme šį labai greitą jaunuolį Lietuvos etapuose


www.ewrc-results.com
Karl Peder Nordstrand EWRC sistemoje

Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂


Nuotraukos – K.P. Nordstrand Facebook page, Vilius Šaltenis

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x