7bet Gravel Fest Rally Lazdijai 2023 Dalyvių sąrašo įdomybės

7bet Rally Lazdijai

Apžvelgiame įdomesniu7bet Gravel Fest Rally Lazdijai dalyvių sąrašo kampus 🙂

Autoriai – Vilius Šaltenis, Ignas Augustonis


Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂
Martinš Sesks

Šiuo metu, Martinš Sesks yra turbūt “karščiausias” ralio vairuotojas ne tik Latvijoje, bet ir regione sulaukiantis itin daug dėmesio. Šių metų pradžioje buvusio lenktynininko bei Liepojos mero sūnus paskelbė apie savo pilną programą Europos ralio čempionate su naujausia Škoda Fabia RS Rally2, kurią aptarnaus mums puikiai pažįstama “Sports Racing Technologies”. Nors sezono pradžia nebuvo įspūdinga, pergalės ERC Lenkijos bei Latvijos raliuose nugalint H.Paddon, M.Ostberg, M.Heikkila ir kitus be galo greitus lenktynininkus pastatė Martins ant pjedestalo bei į antrą vietą Europos ralio čempionate. Martins stengiasi surinkti visus įmanomus sportinius kilometrus, tad tarpuose tarp ERC etapų karts nuo karto išvažiuoja su lietuvių kurta Škoda Fabia Rally2-kit(R4 Litus) – tą šį savaitgalį jaunasis Latvijos talentas ir darys. Tai bus septintasis Martins startas Lietuvoje po dviejų metų pertraukos. Vienas pagrindinio Martins bei Renars partnerių – Indijos padangų gigantas MRF Tyres. Būtent šiomis padangomis latvis važiuoja Europos čempionate ir būtent šiomis padangomis važiuos Lazdijuose. Tai reiškia, kad ekipažas nedalyvaus Lietuvos ralio čempionato įskaitoje ir galės naudoti skirtingo mišinio padangas. Tai gali suteikti pranašumo ralio metu prapliupus lietui, nes Martins galės pasirinkti tinkamesnę gumą. Tuo tarp LARČ įskaitos dalyviai bet kokiu oru turi naudoti Pirelli K6 tipo padangas. Dėl laiko stokos Martins neturėjo testų prieš šį etapą, bet lietuvių Škoda Fabia Rall2-kit yra puikiai latviui pažįstamas automobilis, tad besitreniruodamas prieš dar kitą savaitgalį vyksiantį Europos ralio čempionato etapą Švedijoje, Martins drąsiai galės pakovoti ir dėl prizinių vietų.

Martins išnaudos Lazdijų etapą kaip pasiruošimą ERC Švedijos raliui
Martins išnaudos Lazdijų etapą kaip pasiruošimą ERC Švedijos raliui

Vaidotas Žala

2019-2020 m. Lietuvos ralio čempionas grįžta į lietuviškus žvyrkelius po beveik 2 metų pertraukos. Paskutinį kartą šis pasiutėlis mūsų kraštuose važiavo jau senokai – užpernai trilerio scenarijaus vertame Aukštaitijos ralyje, kuris pasiglemžė Vaidą kovoje dėl trečiojo čempiono titulo iš eilės. Pernai vilniečio klasikinio ralio programa apsiribojo dvejomis ERC varžybomis Lenkijoje ir Latvijoje, kuriose nepavyko užfiksuoti gero galutinio rezultato. Tačiau stabiliai rodant TOP 10 tempą, Lenkijoje jam pavyko laimėti net du greičio ruožus.

Šiemet komanda priėmė sprendimą dalyvauti Lazdijų, Rokiškio ir Elektrėnų raliuose. Po praėjusią savaitę įvykusių testų Molėtų rajone Vaidotas minėjo, kad sugrįžimas nebus paprastas. Šiemet į šturmano sedynę atsisėdo virš 100 varžybų patirtį turintis latvis Ivo Pūkis. Taip pat, sportininkas grįžta prie latvių SRT komandos Škoda Fabia Rally2, pritaikyto PROTO LT klasei. Vienas iš esminių techninių pokyčių – 34 mm oro įsiurbimo restriktorius, kuris yra 2 mm didesnis negu Rally2 kategorijos technikoje.

Labai tikėtina, kad Lazdijuose visas šis junginys vis dar kalibruosis bei negalės parodyti savo tikrojo potencialo. Visgi, ekipažo tikslas labai aiškus – pasiimti 3 bendrosios įskaitos pergales iš tiek pat galimų. Tačiau lengva tikrai nebus 🙂

P.S. Gražus gestas iš Vaidoto – jis varžysis tik ralio įskaitoje, netrukdydamas savo kolegoms, dalyvaujantiems visuose etapuose bei renkantiems taškus LARČ įskaitose.

Ilgai lauktas - Vaidoto Žalos sugrįžimas į Lietuvos ralio trasas
Ilgai lauktas – Vaidoto Žalos sugrįžimas į Lietuvos ralio trasas

Pawel Wazny

Įdomus faktas – Pawel ralio karjera prasidėjo 2021m. Rokiškio ralyje, kuriame jis važiavo nulinuku su Ford Fiesta R5 automobiliu. Su ta pačia Fiesta bei Mitsubishi Lancer Evolution Pawel pernai metais į Lietuvą atvyko dar net šešis kartus, o šįmet tai bus jau antras startas mūsuose. Kaip jau turbūt supratot – Lietuvoje pozityvusis Pawel važiuoja dažniau negu kur kitur ir ši tendencija panašu jog išliks. Galimai šįmet jį būtume matę dar dažniau, tačiau užsakytas naujas Ford Fiesta Rally3 automobilis vis vėlavo atvykti į komandą, tad lenko planai keitėsi. Visgi Gegužės pradžioje automobilis atvyko ir Pawel’ą pagaliau pamatysime su naujuoju automobiliu. Gegužės viduryje lenkas išbandė naują automobilį Warminski ralyje, kur finišavo devintoje vietoje. Lazdijuose be Pawel su Fiesta Rally3 važiuos kiti lenkai – Adrian Rzeznik bei Tomasz Król.

Pawel, pas mus važiavęs su Ford Fiesta R5 bei Mitsubishi Lancer Evolution, nusipirko Ford Fiesta Rally3 su kuria atvyksta pas mus
Pawel, pas mus važiavęs su Ford Fiesta R5 bei Mitsubishi Lancer Evolution, nusipirko Ford Fiesta Rally3 su kuria atvyksta pas mus

Tilgass Viesturs

Smagu matyti po truputį sugrįžtančius į mūsų trasas ir „braliukus“ latvius. Vienas iš tokių – Viesturs Tilgass. Jis ralio varžybose pradėjo dalyvauti dar praėjusio amžiaus pabaigoje. Daug metų latvis buvo ištikimas savo Opel Ascona B, su kuria buvo apsilankęs du kartus ir legendiniame Aukštaitijos ralyje. Po šiokios tokios pertraukos Viesturs į ralį sugrįžo su geltonai nudažytu „pirmuku“, su kuriuo iki praėjusių metų dalyvavo ne tik Latvijos istorinių ralio automobilių čempionate, bet ir užpernai spėjo pasirodyti Ignalinos ralyje bei ERC Historic etape Suomijoje, Lahti apylinkėse. Šiemet „braliukas“ nusprendė pasigaminti nedažnai ralio trasose matomą 1 serijos BMW dviduriame E87 kėbule. Latvį su naująja technika buvo jau galima pamatyti žiemą vykusiuose Otepės ir Aluksnės raliuose, kuriuose jis pasirodė vidutiniškai. Artėjantis „Žvyro festivalis“ bus pirmasis išbandymas Viesturs’o naujajam kūriniui.

Lazdijuose turėsime du BMW pirmukus - latvišką bei lietuvišką
Lazdijuose turėsime du BMW pirmukus – latvišką bei lietuvišką

Kristian Sohlberg sugrįžimas

Tomas Šmagarys į atėjęs į ralį žengia labai profesionaliais žingsniais, tarp kurių – buvusio Pasaulio ralio čempionato vairuotojo kompanija. Kristian Sohlberg pabaigęs vairuotojo karjerą perėjo prie mokytojo / trenerio darbo, o su jo patirtimi Pasaulio ralio čempionate bei kituose čempionatuose – tą daryti kompetencijos pas jį netrūksta. Tą rodo jo mokinių pavardės, tokios kaip – Sami Pajari ar Gus Greensmith. Tarp jų yra ir Tomas Šmagarys. Šis bendradarbiavimas prasidėjo dar praeitais metais. Be įprasto darbo treniruočių metu, Kristian sėdėjo šalia Tomo 2022m. Rokiškio ralio metu kai dar Tomas vairavo Mitsubishi Lancer Evolution IX. Tomui įsigijus Hyundai i20 N5 bendradarbiavimas nenutrūko ir lietuvių ekipažas žiemą ilgai dirbo Suomijoje ties vairavimu, stenograma bei psichologija. Atėjus šiltam metų laikui pusės apsikeitė ir Kristian atvyko į Lietuvą, kurioje dvi dienas treniravosi prieš ateinantį Lazdijų ralį. Po treniruočių Kristian niekur neišvažiavo – jis kaip ir praeitų metų Rokiškio ralyje, Lazdijuose sėdės šalia Tomo varžybų metu. Išties yra nuostabu, kad Lietuva ir Lietuvos ekipažai pritraukia paties aukščiausio lygio žmones. Tiem, kuriem kyla klausimas kam reikalingi treneriai ralistamas Kristian turi labai gerą atsakymą – jeigu visos sporto šakos kaip futbolas, krepšinis bei kitos turi trenerius – kuom ralis išskirtinis, kad to neturėtų ir to nereikėtų?

Taip pat Kristian tarė ir kitus kelis žodžius:

Džiaugiuosi galėdamas su Tomu dalyvauti Lazdijų ralyje. Testavomės antradienį bei trečiadienį Rokiškyje, kad patobulintume Tomo vairavimą bei pagerintume automobilio nustatymus. Keliai atrodo tikrai gražūs, bet sudėtingi, todėl esu tikras, kad tai bus labai puikus ralis, kurį galės stebėti ir žiūrovai.

Visada smagu būti čia – Lietuvoje, nes visi man labai draugiški.

Tikiuosi, kad ralyje galėsime pasiekti stiprų rezultatą.

Kristian Sohlberg
Tomas su Kristian testų metu šią savaitę
Tomas su Kristian testų metu šią savaitę

Justas Simaška

Po šiokios tokios pertraukos į LARČ aikštelę išbėgs ir 2021 m. 2WD įskaitos čempionas. Nepavykus pratęsti žygio ERC čempionate, Justas priėmė sprendimą sugrįžti į LARČ 8 (a.k.a. BMW Cup) įskaitą, ten kur ir pradėjo savo karjerą bei 2019 m. tapo jos čempionu. Sportininkas įsigijo automobilį, kuris kadaise priklausė Aistei Perminaitei. Pertraukos metu Justas nesnaudė – intensyviai sportavo sporto salėje, važinėjosi simuliatoriumi, turėjo stenogramos sudarymo treniruotes su naujuoju šturmanu, prieš porą savaičių sudalyvavo „Press Rally“ su Mazda MX-5, o antradienį turėjo ir testus Rokiškio rajone. Kaunietis tikisi, kad artėjančiame ralyje pavyks kaip įmanoma greičiau įsivažiuoti ir demonstruoti aukštą bei konkurencingą tempą. Jo manymu, visų dalyvių savaitgalį laukia puikios, beveik niekam nepažįstamos trasos.

Labai smagu, jog Justas Simaška nenuleidžia rankų ir grįžtą į greičio ruožus
Labai smagu, jog Justas Simaška nenuleidžia rankų ir grįžtą į greičio ruožus

Tomasz Król

Prie Adrian Rzeznik ir Pawel Wazny kompanijos, vairuojančios Rally3 kalibro techniką, jungiasi ir dar vienas kaimynas iš Lenkijos. Tomasz’ui šios varžybos, kurios vyks šalia pat Lietuvos-Lenkijos sienos, bus pirmosios mūsų šalyje. Tik pernai aktyvią karjerą ralio disciplinoje pradėjęs pilotas „džentelmenas“ daugiausiai laiko praleidžia ant asfaltinės dangos. Tomasz Krol negalima laikyti visišku naujoku ant žvyrinės dangos – lenkas su ta pačia Rally3 susuko apie 80 kilometrų „MOTUL Gravel Cup“ varžybose, kurios vyko lenkiškame „Auto Moto Parke“, įsikūrusiame tarp Katovicų ir Vroclavo. Smagu, kad Katovicuose gyvenantis sportininkas atvažiuoja išbandyti savęs „tikrosiose“ žvyrinėse trasose. Ne bet kur kitur, o tiesiai į Lazdijus 🙂

Lietuvoje turime galimybę išvysti nemažai Ford Fiesta Rally3 automobilių
Lietuvoje turime galimybę išvysti nemažai Ford Fiesta Rally3 automobilių

Rally Freaks – Mantas Dilys bei Laurynas Matonis

Pastaruoju metu galima pamatyti šiokią tokią labai įdomią tendenciją – Lietuvos ralio media žmonės savo kameras, mikrofonus bei kitą įrangą iškeičia į… sportinio automobilio vairą. Ilgametis operatorius Tomas Žekonis praeitais metais sėdo į “Nordis” komandos Mitsubishi Lancer Evolution IX. Tai nebuvo vienetinis kartas ir Tomas šįmet jau net spėjo laimėti Mini ralio etapą. Dar vienas šios tendencijos pavizdys – Rally Freaks vyrukai – Mantas Dilys bei Laurynas Matonis. Nuo nulio pasiruošę BMW 325 automobilį, jaunuoliai šturmuoja mini ralio etapus. Nufilmavę bei paruošę video bei kitą medžiagą Lazdijų raliui, Mantas su Laurynu ruošiasi dar kartelį pravažiuoti Lazdijų greičio ruožus, tik šį kartą ne su Ford Raptor, bet su savuoju BMW, ant kurio stogas bus papuoštas švyturėliais bei sirenomis. Taigi jeigu į greičio ruožus atvažiuosite anksčiau, pamojuokite 05 numeriu pažymėtam nulinukų ekipažui, kuris tiek daug pastangų įdeda, kad mes, ralio žiūrovai, turėtume visų greičio ruožų įrašus bei kitą būtiną medžiagą besiruošiant raliui.

Rally Freaks debiutuos A-lygoje kaip nulinis ekipažas

Gediminas Ivanauskas

Labai smagu, jog ne tik ralio žmonės nukrypsta į kitas disciplinas, bet ir lenktynininkai iš įvairiausių šakų ateina į ralį. Puikus to pavizdys – Drift’o maestro – Gediminas Ivanauskas. Pastaruoju metu Gediminas į lietuviškus bei latviškus žvyrkelius išlysdavo su sau puikiai pažįstama – galu varoma BMW technika. Tiesa, Lazdijų ralyje tai pasikeis, nes Gediminas pereina į Historic klasę su naujausiu projektu – VW Golf II GTI. Vienas dalykas – labai smagu, jog Historic klasė Lietuvoje išgyvena šiokį tokį renesansą, o kitas dalykas – bus labai įdomu stebėti kaip RWD meistras tvarkysis su priekiu varoma technika. Na ir trečia – VW Golf II ralio trasose sukelia daugybę prisiminimų bei nostalgijos tiems, kurie šį sportą stebi kokį dvidešimtmetį.

Lazdijų greičio ruožuose išvysime nuostabų VW Golf II GTI egzempliorių :)
Lazdijų greičio ruožuose išvysime nuostabų VW Golf II GTI egzempliorių 🙂

Mantas Bartkuvėnas

Pratęsiant kalbą apie profesionalumą, trenerio reikšmę bei atkaklumą – vėl verta paminėti Mantą Bartkuvėną bei Žygimantą Bagoną. Debiutas su ką tik iš M-Sport gamyklos Lenkijoje išriedėjusia Ford Fiesta Rally4 Žemaitijoje baigėsi “žolė-dangus-žolė-dangus-žolė-dangus” epizodu, kai per greit į posūkį atvažiavęs ekipažas daugybę kartų vertėsi. Kai kuriuos tokie dalykai turbūt atbaidytų, tačiau Manto komanda per mėnesį prikėlė aplamdytą automobilį, kuris vėl važiuos šį savaitgalį. Mantas taip pat išnaudojo galimybę pasinaudoti jaunojo turko Can Alakoc šturmano bei trenerio Sander Parn paslaugomis, su kuriuo antradienį turėjo treniruočių sesiją. Sander Parn turi nemažai patirties Pasaulio ralio čempionate bei dabar užsiima trenerio darbu.

Užsispyrimo važiuoti bei mokytis pas šį ekipažą netrūksta
Užsispyrimo važiuoti bei mokytis pas šį ekipažą netrūksta

Ralio informacija

Rally Freaks

🌎 Žemėlapiai

🎥 Greičio ruožų apžvalga


Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x