Rallye Sanremo ’19

Kiek pavėluotai, bet būtų apmaudu nepaminėti dar vieno legendinio Italijos ralio etapo, kuris įvyko prieš porą savaičių. Šį renginį apžvelgsime trimis kampais.

Pirma, šiek tiek istorijos. Šis ralis, vykstantis netoli Prancūzijos sienos ir vingiuojantis palei Ligūrijos jūros krantus gyvuoja jau virš 90 metų, o per juos turėjo “gėlių”, “Sanremo moteriškojo perlo” ralio pavadinimus. Pastarasis pavadinimas naudotas norint pagerbti Italijos moterų ralio pirmenybes, kurios vyko 1950m. Net trisdešimt metų tai buvo WRC etapas, po to tapęs IRC, o galiausiai pateko į Italijos ralio ir Italijos asfalto ralio čempionatus.

Antra. Šį ralį daugiausia – 6 kartus, dvigubai daugiau nei bet kas kitas yra laimėjęs italas Paolo Andreucci. Šis legendinis vyrukas yra labai daug kartų laimėjęs Italijos čempionatą. Tad nieko keisto, kad pastarąjį dešimtmetį jis dominavo Alpių keliuose. Bet šiais metais Italijos pajūris nors ir sulaukė pačio Paolo, bet pastarasis savo Peugoet 208 T16 R5 nevėžino vingiuotais kalnų keliais. Jei sugalvosit patys ar savo vaikus Italijoje su Peugeot mokyti ralio pagrindų, turbūt vienas iš mokytojų bus būtent Paolo Andreucci. Italas daug metų dirba su Peugeot, o jo patirtis ir bendradarbystė su Prancūzų gamintoju leidžia imtis mentorystės. Kitas įdomus fenomenas susijęs su Paolo yra jo šturmanė. Nuo 2001 metų ekipažas tapo šeimyninis ir visi Paolo titulai yra pasiekti šalia sėdint jo paties žmonai – Annai. Išties nežinau tokio šaunaus pavyzdžio ralio pasaulyje.

Trečia. Kadangi Paolo ralyje nedalyvavo kaip dalyvis, tai laimėti ralį teko kam kitam. Airis Craig Breen dalyvaudamas savo šalies čempionate ir Italijos čempionate stengiasi įrodyti savo vertę Pasaulio ralio čempionato komandų bosams. Ir bent jau parodyti save ant asfalto jam tikrai pavyksta neblogai. Jis laimėjo abu Airijos ralio čempionato etapus, o Italijoje laimėjęs Sanremo ralį – sėdi trečioje vietoje bendroje įskaitoje, vos keliais taškais atsilikdamas nuo Italijos ralio grandų G.Basso ir S.Campedelli. O laimėti Sanremą airiui buvo nelengva – po 152 kilometrų Craig S.Campedelli aplenkė vos keturiomis sekundėmis.

Laimingųjų Italijos čempionų instagram nuotrauką, kuri yra tiesiog daugiau nei graži, žinant kiek jie kartu pasiekė.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x