Lavanttal-Rallye ’19

Praeitą savaitgalį įvyko jau trečiasis Austrijos ralio čempionato ralis. Tai kartu ir Mitropa taurės, įvairių regionų istorinių automobilių etapas. Austrijos čempionatas man patinka dėl jame vykstančių varžybų. Austrijos gamta grožiu nė kiek nenusileidžia kultūriniam paveldui, tad keliai kuriais laksto centrinės Europos ralio meistrai, išties nuostabūs.


Šį pavasarį ralis buvo itin sudėtingas. Įvairūs kalnų ir lygumų keliai vietomis stipriai apsinešę žemėmis plius buvo nemažai gryno žvyro intarpų. Danga tai apysausė, tai visiškai šlapia, o kur dar vietomis tvyrojęs rūkas. Ralį laimėjo 2016 Austrijos čempionas H.Neubauer su Ford Fiesta R5. Jam įkandin lipo jaunas ir labai perspektyvus tautietis J.Wagner. Perėjęs R2 mokykla ir šįmet peršokęs į Škoda Fabia R5 jau kaip lygus su lygiais kaunasi su Austrijos greičiausiais ralistais ir šiuo metu pirmauja čempionate.
Bet vėlgi nušoksim šiek tiek į šoną. Turbūt kiekviena šalis turi ikoniškų dalyvių, kurie dažnai nėra greičiausi, bet dėl savo asmenybės, vairavimo stiliaus ar kitų niuansų,fanų šalia trasos turi nemažiau nei lyderiai. Apie vieną tokį veikėją Jums trumpai papasakosiu.


Mūsų ir kaimynų ralio ruožuose yra “amžinų nulinukų”. Geriausias pavyzdys – latvių merginų V.Ervalde / L.Stirna ekipažas. Pas austrus irgi yra ekipažas, kuris beveik visada dalyvauja kaip nulinukas. O dalyvauja jis vos poroje ralių per metus, tad fanams tenka džiaugtis tomis retomis progomis. O aš kalbu apie austrą Christof Klausner. Šis pilietis jau trylika metų su ta pačia Audi UR Quattro niokoja savo šalies kelius bei džiugina žiūrovus, kurie jį pažįsta ir jo laukia. Iš šono susidaro toks vaizdas, kad šio vyruko tikslas – pasismaginti pačiam, o tuo pačiu ir šalia esančius. Siaurais Austrijos keliais ši Audi Quattro dažniau važiuoja skersai negu tiesiai tuo priversdama iš nuostabos šūkauti žiūrovus. Kartais šie spektakliai pasibaigia įvairiomis klaidomis, kaip kad apsisukimai, bet ir juos Christofer išnaudoja efektingai. Kitaip tariant – tikslaus ir racionalaus vairavimo totali priešingybė. Užtat be galo smagi, kai tokį puikiai skambantį ir charizmatišką automobilį valdo vairuoti mokantis nutrūktgalvis.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotrauka – Harald Illmer, www.ir7.at

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x