Vladas Jurkevičius – interviu prieš Rally Hungary ’24

Vlado Jurkevičiaus mintys apie artėjantį startą Europos ralio čempionato etape Vengrijoje


Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂


Žieminių ralių sezoną iškeitei į vieną didelį nuotykį Saudo Arabijoje. Visgi, neseniai SRT komanda pasidalino kadrais, kuriuose buvai matomas žieminėje trasoje su Škoda. Papasakok išsamiau ką ten veikėte ir kaip sekėsi “persijungti” į klasikinio ralio režimą.

Taip, kovo mėnesį buvau Suomijoje, Snow Rally Rings kur treniravausi ant ledo ir sniego. Seniau ten važiuodavau kasmet, nebuvau tik 2023 metais. Po pirmų kilometrų su Škoda daug šypsojausi – automobilis žymiai lengvesnis nei Toyota Hilux, atitinkamai valdosi, bėgėjasi ir stoja gerokai geriau. 2 dienas važinėjomės ant ledo ir sniego, sekėsi puikiai, laukiu startų ralyje.

Vlado debiutas tarptautinio lygio varžybose su Rally2 kalibro technika įvyko Arctic Rally Finland 2021 varžybose // Jaanus Ree (Red Bull Content Pool)

Atrodo, kad paskutiniu metu privengdavai minties startuoti WRC ir ERC varžybose. Visgi, kaip gimė idėja startuoti ERC etape Vengrijoje?

Iš tiesų ERC ar WRC startavau senokai, lyg 2022 metais. Šie raliai yra labai ilgi (aišku su Dakaru nepalyginsi vis tiek), tai nenorėdavau tokiam ilgam laikui išvažiuoti, bet šiuo metu mano žmona išvažiavusi mokytis į užsienį, tai gerokai mažiau skauda palikti namus ilgesniam laikui. O būtent Vengrijos ERC pasirinkau paprastai – kovo mėnesį važiavau Suomijoje ant ledo, Lietuvos ralio čempionatas prasideda gegužę tai pagalvojau, kad smagu būtų kažką suvažiuoti balandį. Pažiūrėjau ERC kalendorių ir radau ten Vengrijos ERC etapą. Peržiūrėjau kelis to ralio greičio ruožo įrašus, iš dalies jie kažkiek panašūs (bet ir skirtingi) į tai ką turime Baltijos šalyse, pasitarėme su Aisvydu ir nusprendėme sudalyvauti ten. Galbūt ERC ralio nuotaikos pridės dar daugiau motyvacijos dirbti ir ruoštis raliams.

Paskutinį sykį Vladas su Aisvydu varžėsi tarptautinio lygio varžybose prieš 2 metus, Latvijos ERC etape // Andre Lavadinho (Red Bull Content Pool)

Kaip šiuo metu vyksta pasiruošimas artėjančiam raliui? Ar jau teko išsistudijuoti greičio ruožų specifiką ir pan.?

Esu šiek tiek greičio ruožo įrašų žiūrėjęs, tai maždaug žinau ko ralyje tikėtis. Balandžio 10 dieną turėsime testus Vengrijoje. Testinis greičio ruožas bus gan panašus į ralio ruožus. Tai to pasiruošimo tiek ir bus.

Vienas iš būsimų Rally Hungary greičio ruožų


Priėmei sprendimą likti prie Škoda Fabia Rally2 evo vairo. Kokios priežastys lėmė tai? Galbūt tarpsezonio metu svarstei apie galimybę išbandyti naujesnę Fabia versiją ar kito gamintojo Rally2 klasės automobilį?

Nuolat stebiu WRC ir ERC Rally2 klasės automobilių rezultatus. Iš jų atrodo, kad mano Škodos versija yra praktiškai tiek pat greita kiek ir Yaris Rally2 ar nauja Škoda Fabia RS Rally2, tai nematau prasmės keisti automobilį. Kai matysiu ir tikėsiu, kad nauji automobiliai yra realiai greitesni, tada galbūt apsvarstysiu keitimą. SRT komanda turi abu naujus automobilius, tai juos išbandyti esant norui tikrai galėčiau, bet kol kas nematau prasmės.

Vladas šiemet ir toliau žada likti ištikimas žiūrovų akis pritraukiančiam Škoda Fabia Rally2 evo automobiliui // Vilius Šaltenis

Varžybų metu bazuositės kartu su Mārtiņš Sesks, vienu iš pretendentų į ERC titulą. Tavo nuomone, kaip jam šiemet seksis dalyvauti šiame čempionate?

Manau, kad gerai. Sesks turi labai daug patirties, yra važiavęs praktiškai visuose skirtinguose ERC raliuose, tai greičio ruožų specifiką gerai pažįsta. Taip pat manau kaip lenktynininkas jis irgi jau visai subrendęs ir tikiu, kad jis susitvarkys su kylančiu stresu ralių metu. Manau jis turi visus šansus šiemet laimėti ERC čempionatą.

Šalia Vlado automobilio serviso zonoje stovės ir naujasis SRT komandos pirkinys – Toyota GR Yaris Rally2 // Raimonds Volonts

Kaip atrodys Jūsų ekipažo kitos savaitės dienotvarkė?

Balandžio 9 skrendame į Vengriją. Balandžio 10 turime testus. Balandžio 11-12 susirašinėjame ralio trasas bei tą pati 12-os dienos vakarą jau startuojame ralyje. Balandžio 12-14 vyksta ralis, o balandžio 15 skrendame atgal į Lietuvą. Kaip ERC, tikrai labai kompaktiškas ralio formatas, kas irgi prisidėjo prie sprendimo dalyvauti šiame ralyje.

Vlado ir Aisvydo ekipažas klasikinio ralio arenoje pasirodys po 7 mėnesių pertraukos // Vilius Šaltenis

www.ewrc-results.com

Ralio informacija

Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂Nuotraukos – Jaanus Ree (Red Bull Content Pool), Andre Lavadinho (Red Bull Content Pool), Pavel Zhukov, Raimonds Volonts, Vilius Šaltenis

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x