Kaip Visagino raliui ruošiasi Lietuvos ralio sprinto dalyviai? 1 dalis

Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato dalyviai pasakoja apie tai, kaip jiems sekasi ruoštis ateinančiam antram etapui Visagine

Nenumaldomai mažėjant dienoms iki pirmojo šio sezono žvyrinio ralio, pas daugelį lenktynininkų laikrodžiai tiksi itin greitai. Vieniems galbūt likę tik pasitikrinti visokias smulkmenas, tačiau pas kitus automobiliai dar toli gražu ne galutiniame stovyje ir galimai neretam suveiks paskutinės nakties sindromas. Į Gegužės 4 dieną vyksiantį Visagino ralį užsiregistravo net 39 Lietuvos ralio sprinto čempionato dalyviai. Galbūt ir ne visi važiuos visą sezoną, tačiau vis vien šis skaičius kelia nemenką optimizmą. Apie tai, kaip sekasi ruoštis po mėnesio vykstančiam raliui pasakoja patys dalyviai.


J.Vienažindis / G.Skeirys – VW Golf GTI

Praėjusių metų finalinis etapas Utenoje mums pateikė nelauktą siurprizą, kai likus dviems greičio ruožams variklyje atsirado skylė. Buvo labai aišku ką veiksime iki naujo sezono pradžios. 

Atrodė turime paprastą (jau gal galima sakyti istorinį VW Golf GTI automobilį ir susitvarkyti nebus sudėtinga, tačiau paaiškėjus jog reikalingas visiškai naujas variklis, meistrams teko paprakaituoti, o standartinių detalių ieškoti per visą pasaulį! Deja, į pirmąjį šio sezono startą, „namų“ ralį Zarasuose nespėjome nes tik prieš savaitę galėjome pasidžiaugti vėl plakančia širdimi mūsų automobilyje. Na, kad kėbului liūdna nebūtų stovėti per šį laikotarpį, taip pat atnaujinome didžiąją dalį komponentų ir atsikratėme nereikalingų kilogramų. Tiek nuo automobilio, tiek nuo mūsų pačių 😁 Beliko padaryti variklio apkatkę, ištestuoti ir susireguliuoti naujas dalis ir prisiminti kur kairė, o kur dešinė 😁

Visagino raliui tikimės būti maksimaliai pasiruošę ir labai džiaugiamės, jog mūsų, SG-2 klasėje startuos gausesnis būrys dalyvių nei, kad buvo praėjusiais metais ir bus su kuo pasivaržyti. To tikimės ir viso sezono metu! Na, o pasižiūrėjus aplamai koks ilgas dalyvių sąrašas, galima tik įsivaizduoti, koks puikus ralis laukia tiek mūsų, tiek žiūrovų! 🏁

Gediminas Skeirys

Jonas Skrebūnas / Gertrūda Laurinavičiūtė – Honda Civic

Artėjančioms varžyboms pasiruošti tikrai reikia, nes tai pirmos sezono lenktynės mūsų ekipažui. Pirmiausia, tenka nuraminti kylantį jaudulį širdyje ir „įjungti“ šaltą protą, prisiminti stenogramos susirašymo ir skaitymo subtilybes. Padeda tai, kad jau esame kartu važiavę ir vienas kitą pažįstame. Po ilgos ramios žiemos, treniruotės jau planuojamos. Ekipažo pirmasis vairuotojas rūpinasi automobilio grožiu bei techniniais reikalais. Tvarkomos silpnosios automobilio vietos kurios išlindo po praėjusio sezono. Tuo pačiu yra keičiami automobilio einamieji mazgai, tokie kaip važiuoklės gumos, filtrai, tepalai, stabdžių kaladėlės. Laukia jau ir pirmieji automobilio testai po žiemojimo. Gertrūdos indėlis čia – laiku pasimatuoti sėdynę. Taip pat turi pasirūpinti, kuo ir kur susirašyti stenogramą – na perkratyti „šturmano krepšiuką“ ir jį atnaujinti. Iš spintos, po ilgos pertraukos, jau ištrauktas ir pasimatuotas kombinezonas, saulutėje šildosi ir vėdinasi batai, blizginami šalmai.  Na o labiausiai ruošiasi protas ir širdis. Viena šaukia „lekiam“, kitas šaltai – „na dar yra laiko“.

Jonas Skrebūnas

Lukas Vajinskis / Vitas Vajinskis – Honda Civic Type-R

Po 2022 metų avarijos, keletą metų atitrūkome nuo dalyvavimo ralio varžybose, bet visuomet stebėdavome ir buvome šalia trasų. Supratome, kad stebėjimas iš šalies ne mums, tad nusprendėme 2024 metų sezone vėl pasirodyti trasoje su jau mums gerai pažįstamu automobiliu – Honda Civic Type-R. Automobilis ruošiamas visiškai nuo nulio, o prie jo rankas prideda jau gerai visiems žinomas Deividas Gezevičius (kas jau kas, bet Deividas puikiai išmano šį modelį ir žino, kaip tinkamai jį paruošti). Automobilis šiuo metu dar visiškai „nuogas“, bet rankų nenuleidžiame ir tikimės, jog spėsime į pirmąjį 2024 m. Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato etapą, kuris vyks Visagine.

Faktas, kad reikės laiko, jog grįžtume į greitą ir stabilų važiavimą greičio ruožuose, būtent tokį ir įsivaizduojame 2024 metų reabilitacinį sezoną.

Lukas Vajinskis
Dar likę “šiek tiek” darbo iki kol automobilis važiuos 🙂

Evaldas Gezevičius / Šarūnas Gumauskas – Honda Civic

Išties pasiruošimas nelabai vyksta net ir planuojant startuoti varžybose. Didelių tikslų sau nekeliame, nes deja nenumatyta šiemet visuose etapuose „padaužyti Hondos ribotuvą“. Dalyvausime tik kartais, ten kur bus palanku pagal užimtumą, tad automobilio tobulinimų nenusimato – jis ir taip tobulas 😀😀🤟 Patiems tobulėti dar nerandame laiko, tad teks per varžybas stengtis bent nepamiršti tiek kiek mokame, tad tikimės palaikymo ten kur gazuosime.

Evaldas Gezevičius
E.Gezevičius su Š.Gumausku “Winter Rally Aukštaitija 2024” varžybose

Ovidijus Knyšius / Silverijus Lapėnas – BMW 325

Po pirmo etapo automobilis beveik nenukentėjo, tad darbų kiekis labai minimalus – reikės pasikeisti kapoto užraktus, kurie šiek tiek buvo padarę negeru reikalų „Winter Rally Aukštaitija 2024“ metu ir liks dar kelios smulkmenos. 

Taip pat liko sumontuoti naujas „Zestino“ padangas iš mūsų naujo partnerio „Zestino Baltic“, su kuriomis važiuosime visą 2024m sezoną.

Ovidijus Knyšius
O.Knyšius su S.Lapėnu “Winter Rally Aukštaitija 2024” varžybose

Visa informacija www.rallyvisaginas.lt bei www.autorally.lt

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x