Callum Devine

Callum Devine

Smagu turėti kolegų iš šio plataus Pasaulio. Ta proga, kad pas mus į Žemaitiją užsuka svečiai iš Airijos, kartu su Adam Hall ir jo tinklapiu Rallyinsight.com apsikeitėme informacija. Airiai gavo proga sužinoti, kas laukia jų tėvynainio Lietuvoje, o štai mes galime pasigilinti, kas per svečias lakstys Žemaitijos keliais šį savaitgalį.

Callum Devine
Airijos Veliava
James Fulton

Šį savaitgalį vyksiančiame Žemaitijos ralyje, Callum Devine startuos su neseniai įsigytu Ford Fiesta Rally2 automobiliu. Airijos lenktynininkas naudosis etapu Lietuvoje, kad pasiruoštų siauriems ir greitiems “Rajd Polski” greičio ruožams, kurie pradės antrąją Europos ralio čempionato kampaniją. Tai bus pirmasis Callum Devine vizitas Lietuvoje, tačiau airis per pastaruosius 20 mėnesių Europos ralio čempionate jau yra įpratęs prie naujų iššūkių. Kol kas žymiausias 27 metų lenktynininko pasiekimas – podiumas 2019m. ERC finale Vengrijoje.

2020 m. sezonas su Hyundai Motorsport ir Airijos automobilių sporto akademija
2020 m. sezonas su Hyundai Motorsport ir Airijos automobilių sporto akademija

Dėl pastarojo pasirodymo ir puikių rezultatų Airijoje, Hyundai Motorsport komanda airį priglaudė po savo sparnu 2020 metų sezonui. Nors globali pandemija ir sustabdė ERC sezono pradžią, tačiau C.Devine pavyko sudalyvauti visuose penkiuose etapuose su “Philip Case Rally Sport” ruoštu Hyundai i20 R5.

Callum Devine 2020 m. ERC sezone su Hyundai i20 R5
Callum Devine 2020 m. ERC sezone su Hyundai i20 R5

ERC Junior klasės podiumas finaliniame Kanarų salų etape buvo didžiausias C.Devine pasiekimas pernai, kovojant su tokiais varžovais kaip Craig Breen. Tai buvo teigiama sudėtingo sezono pabaiga, kuriame airis patyrė didžiausią avariją savo karjeroje. Nusiridenimas į Liepojos miškus užbaigė Callum Devine 2020 metų nesėkmių seriją ir antroje sezono pusėje reikalai susitvarkė. Trys stiprūs finišai Vengrijoje, Portugalijoje ir Ispanijoje metų gale buvo labai svarbūs norint atkurti pasitikėjimą savimi prieš antrąjį sezoną Europos ralio čempionate šįmet.

Callum Devine po metų Pasaulio ralio čempionate grįžo į Airiją 2019 sezonui su Ford Fiesta R5
Callum Devine po metų Pasaulio ralio čempionate grįžo į Airiją 2019 sezonui su Ford Fiesta R5

Tad šiems metams C.Devine yra paruošęs du didelius pasikeitimus – tai automobilis ir testai.

Callum Devine per pastaruosius penkerius metus gana greitai kilo ralio gretose. 2017 metais laimėjęs Didžiosios Britanijos jaunių pirmenybes, 2018 m. šoko gilyn į Junior WRC čempionatą.

Tokio dydžio investicijos paliko nemenką skylę biudžete ir buvo ne itin aišku, ar airis apskritai pasirodys 2019 m. sezone. Bet galų gale C.Devine pavyko susiorganizuoti finansus ir pasirodyti Airijos čempionate su nuosavu Ford Fiesta R5 automobiliu. Neilgai trukus, C.Devine jau varžėsi su greičiausiais R5 klasės dalyviais kaip C.Breen, A.Fisher ir broliais Moffett tokiuose garsiuose raliuose kaip “Killarney’s of the Lakes”, “Donegal International Rally” ir “Ulster Rally”.

Pernykštis C.Devine perėjimas iš Ford į Hyundai, rodos trukdė airiui progresuoti. Pripratimas prie Hyundai automobilio truko ilgiau nei tikėtasi ir tam, kad atgaivintų savo buvusią formą Callum nusprendė 2021 sezone grįžti prie M-Sport ir Ford Fiesta Rally2.

Pirmos oficialios varžybos airiui su Ford Fiesta Rally2 JAV Olympus ralyje
Pirmos oficialios varžybos airiui su Ford Fiesta Rally2 JAV Olympus ralyje

Kitas pokytis, kuriame airis įžvelgia daug prasmės – geresnis pasiruošimas prie ERC etapus. Callum testavo naują automobilį gimtojoje Airijoje, taip pat lankėsi JAV vykusiame “Olympus” ralyje. O Žemaitijos ralis bus puiki proga įgyti daugiau patirties šio regiono žvyro keliuose, kuri turėtų padėti netolimuose pasirodymuose Lenkijoje ir Liepojoje.

Callum Devine 2020m. Liepojos ralyje
Callum Devine 2020m. Liepojos ralyje

Callum Devine sezonas bus stebimas su intriga sužinoti, kaip žiemos laikotarpio pasikeitimais paveiks airio pasirodymą Europoje šiais metais.


Ačiū Adam Hall už šią informacijąPasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Patreon Ralio Savaitė
www.ewrc-results.com
Calum Devine profilis

Nuotraukos – Callum Devine, Kevin Kelleher, Bitto Szolt, Edgars Leonovs, Josef Petru, David Cosseboom

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x