M.Bartkuvėnas / S.Parn – Louna Eesti Ralli ’23

Mantas Bartkuvenas

Pokalbis su Mantu Bartkuvėnu, kuris šįmet itin smagiai įsisuko į ralio reikalus ir net išvyko į Estiją pasisemti be galo naudingos patirties šios šalies greičio ruožuose

Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂
Papasakok apie savaitgalį Estijoje. Kaip viskas praėjo? Kaip sugalvojai išvažiuoti į šį staigiai suorganizuotą ralį?

Šio sezono planuose jau buvom nusimatę dalyvavimą Estijos ralyje. Pirminis planas buvo važiuoti WRC etape, bet vėliau gavome rekomendaciją iš kolegų Estijoje, jog Louna ralis bus labiau tinkamas naujam ralio vairuotojui kaip aš. Tikslas buvo padirbti su posūkiais per tramplynus ir be abejo pasisemti patirties iš Sander Parn.

M.Bartkuvėnas / S.Parn - Ford Fiesta Rally4
M.Bartkuvėnas / S.Parn – Ford Fiesta Rally4

Kokį įspūdį paliko estiški greičio ruožai?

Ruožai labai gerai tiko darbui su tramplynais ir stenograma, jie nėra tokie greiti kaip Lietuvoje, bet juose kur kas daugiau įvairaus dydžio tramplynų su iškart išnyrančiais posūkiais. Taip pat danga yra kieta, kas suteikia geresnį sukibimą ir techniškesnį vairavimą. Greičio ruožai buvo tik trys, bet juos važiavome po 3 kartus, tai visas ralis buvo tiesiog puiki treniruotė.

M.Bartkuvėnas / S.Parn - Ford Fiesta Rally4
M.Bartkuvėnas / S.Parn – Ford Fiesta Rally4

Kaip susipažinote su Sander Parn?

Testams mums reikėjo vairuotojo, kuris galėtų parodyti mūsų automobilio galimybių ribas, Sanderio įgūdžiai mums puikiai tiko, tai mano treneris Jonas su juo susisiekė ir pakvietė i testus, taip ir susipažinome.


Kokių pagrindinių pamokų išmokstama šalia turint trenerį? Kaip svarbu karjeros pradžioje turėti mokytoją?

Krepšinis, futbolas, kovų menai ar kitos sporto šakos yra neįsivaizduojamos be trenerio, tai ir ralis neįšimtis. Treneris turi sugebėti įdiegti teisingą požiūrį, profesionalumą, discipliną ir kitas bazines savybės, kurios leis ateityje tapti greitu lenktynininku. Ir tie mokytojai gali tapti įvairūs žmonės – tėvai, draugai ar tiesiog kolegos, kurių įtaka leidžia tapti brandesniais sportininkais.

M.Bartkuvėnas / S.Parn - Ford Fiesta Rally4
M.Bartkuvėnas / S.Parn – Ford Fiesta Rally4

Kaip viskas vyksta, kai ralio metu šturmano kėdėje sėdi treneris? Ar analizuojat viską po kiekvieno greičio ruožo?

Ralio metu analizavimas su treneriu nevyksta, jau kokį žinių bagažą turi su tokiu ir važiuoji. Esminius mokinimosi etapus išskirčiau šiuos:

  • testų metu
  • po susirašymų
  • pasibaigus raliui
M.Bartkuvėnas / S.Parn - Ford Fiesta Rally4
M.Bartkuvėnas / S.Parn – Ford Fiesta Rally4

Trečias ralis su Ford Fiesta Rally4. Ar jau perpratai šį automobilį?

Tokiam naujokui kaip aš esmė yra gerinti igūdžius, kurie leistų važiuoti saugiai ir greitai, o automobilis yra tik įrankis. Visiškai nėra skirtumo su kokiu automobiliu važiuoti, naują Rally4 automobilį pasirinkau dėl patikimumo, jog visi pravažiuoti kilometrai leistų kokybiškai mokintis.


 Kokie tavo ateities planai? Turbūt ruošiesi „Rally Legends?

Planai labai paprasti – sukti kilometrus ir gerinti igūdžius, šiuo metu žinau jog važiuosiu likusius Lietuvos ir Estijos etapus. Dėl Rally Legends kolkas nežinau ar dalyvausiu, tomis dienomis nusimato kitas ralis, bet būtų labai smagu pamatyti ką nors iš Lietuvos gazuojant San Marine.


Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂www.ewrc-results.com
Louna Eesti Ralli rezultatai

Nuotraukos – Urmo Sibul, Krists Andersons, Marleen Mask

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x