K.Kairys / M.Kairys – Rally Galicia

Karolis Kairys Rally Galicia

Kol Žemaitijoje virė Lietuvos ir Lenkijos ralio čempionatų batalijos, Ralio Draugų ekipažas viešėjo Ukrainos pirmenybėse, kurios šį kartą vyko vakarinėje šalies dalyje, netoli Lvovo. Pasakojimas apie tai kaip sekėsi Karolio ir Mariaus Kairių ekipažui.

Karolis Kairys
Rally Galicia
Marius Kairys

Papasakokite, kaip Jums sekėsi praeitą savaitgalį?

Rally Galiacia 2021 buvo vienas iš daugiausiai susikaupimo ir ryžto pareikalavusių ralių mūsų karjeroje. Viskas prasidėjo nuo susirašymo, kur susirašydami antrą greičio ruožą prakirtome padangą. Atsarginės padangos neturėjome (pamoką išmokome) teko ją „lopyti“ putomis-klijais esančiais standartinėje automobilio komplektacijoje. Tai padėjo tik 3-4km ir ratas vėl prakiuro. Padangos šone turėjome ~4cm skylę… Viskas atrodytų paprasta ir išsprendžiama, bet kai esi Karpatų kalnuose be telefono ryšio pliaupiant lietui, kur tave spaudžia įtemptas susirašymo grafikas, tai panašu į ralio pabaigą. Kaip visada Kairiams sekasi. Kur buvę, kur nebuvę pasirodo Kopylets Pavlo ir  Borshchenko Yevgen ekipažas, krenta ant kelių į purvą ir slaptu Ukrainietišku metodu su klijų, šniūrų ir draugiškumo kokteiliu sulopo mūsų padangą, taip išgelbėdami mums ralį. Tęsiame susirašymą, bet po 50-60km padanga vėl neatlaiko Karpatų dangos, tik šiuo metu esame netoli civilizacijos. Geros širdies ukrainietis paskolina mums savo Lada Niva ir lekiame toliau. Emocijų daug, Rusiška technika kalnuose kelia daug džiaugsmo, nusprendžiame emocijomis pasidalinti su savo fanais. Sustojame trumpam video reportažui ir mūsų Lada stovi kalnuose be jokių gyvybės ženklų – nesikuria. Visa laimė, kad tolumoje išvystame mūsų komandos kitą ekipažą, o Dovilas Čiutelę puikiai nusimanantis technikoje LADĄ užkuria su neįmantriais kišenėje turėtais įrankiais. Viską suspėjame minutę į minutę. Aišku po tokio streso ir skubėjimo daug abejonių kelia mūsų stenogramos kokybė, bet kaip matome rezultatus susikaupimas ir ryžtas atveda mums tiesiai ant 3 vietos podiumo bendroje ralio įskaitoje. 

Karolis Kairys
Ralio Draugai
Naujasis susirašymo automobilis

Kokie keliai vyrauja Lvovo regione?

Pirmas dalykas nuo ko negali atitraukti akių, tai kraštovaizdis. Kalnai, miškai ir upės. Antras dalykas ką turi akylai stebėti, tai kelio danga… dideli aštrūs akmenys, pereinantys į molingus ruožus. Tai reikalauja maksimalaus susikaupimo, nes paslysti kelyje ar pramušti ratą tikrai lengva, todėl apie šiuos kelio pasikeitimus būtina turėti visą informaciją stenogramoje.   

Karolis Kairys
Ralio Draugai
Greičio ruožo panorama

Ar ralio atmosfera vakarinėje šalies dalyje panaši į esančią pietuose pvz. Khersone?

Ralio atmosfera yra panaši viso čempionato metu. Dalyvių nėra daug ~ 30-40 automobilių, visi yra labai draugiški ir paslaugūs. Truskavec miestelyje vyko tikra ralio šventę, daug žmonių, automobilių gausmas, miesto super special stage’as viskas leido mėgautis tikru raliu. 

Karolis Kairys
Ralio Draugai
Tuskavec
Ralio šventė Truskavece

Kodėl nusprendėte dalyvauti Ukrainos čempionate?

Po pirmo karto Ukrainos ralyje, mes ją įsimylėjome. Iš tiesų labai gera ralio atmosfera, greičio ruožų įvairovė, kelio dangos konfigūracijos, kraštovaizdis. Daug naujų neatrastų dalykų. Visa tai leidžia ne tik pasimėgauti sportu ir sudalyvauti varžybose, bet ir pakeliauti, pamatyti kitos šalies kultūrą ir susipažinti su naujais bendraminčiais. 

Karolis Kairys
Ralio Draugai
Duoklė žiūrovams

Ar po praeito mėnesio problemų su padangomis, darotės gilesnę žvalgybą prieš varžybas?

Taip, prieš šias varžybas daug bendravau su Ukrainos ralio dalyviais. Klausinėjau apie dangą, padangas ir pan. Peržiūrėjome krūvą youtube vaizdelių iš Galicijos ralio ir tinkamai jam pasiruošėme. Prieš kiekvienas ralio varžybas Ukrainoje vyksta vienos dienos oficialūs testai, važiavimai nenormuojami. Turėjome visą dieną apsiprasti su padangomis ir net išbandyti pora gamintojų, prisitaikyti automobilio nustatymus ir parodyti vieną geriausių laikų testuose.

Karolis Kairys
Ralio Draugai
K.Kairys / M.Kairys – Mitsubishi Lancer Evolution IX

Kokie Jūsų santykiai su Ukrainos čempionato dalyviais? Ar jie jaučia / parodo, kad čempionate atsirado labai rimtas varžovas iš Lietuvos?

Santykiai yra labai draugiški, toks jausmas, kad kiekvienas dalyvis nori tau padėti kuo tik gali, niekada mūsų nepalieka bėdoje, net paskutines savo automobilio dalis atiduoda mums, kad tik galėtume tęsti ralį. Toks šiltas palaikymas neabejotinai skatina norą grįžti į šią šalį. 

Šį kartą teko važiuoti ant sauso paviršiaus, turėjome tinkamas padangas, galėjome demonstruoti tempą. Sulaukėme daug pagyrų dėl savo tempo, bet tikrai atsipalaiduoti negalime. Vietiniai turi pranašumą, nes yra važiavę visus greičio ruožus, žino įvairius niuansus dėl oro sąlygų ir pan., bet matome, jog galime kovoti dėl aukštų pozicijų ralyje, o kiti dalyviai tai puikiai supranta.

Karolis Kairys
Ralio Draugai
Podiumas
Karolis Kairys
Ralio Draugai
Karolis Kairys
Ralio Draugai
Karolis Kairys
Ralio Draugai
Karolis Kairys
Ralio Draugai
Karolis Kairys
Ralio Draugai
Karolis Kairys
Ralio Draugai
Karolis Kairys
Ralio Draugai


Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Patreon Ralio Savaitė

Nuotraukos – K.Kairys, Андрій Заруцький, Міша Овсяник


www.ewrc-results.com
Rezultatai
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x