M.Vėgėlė / R.Gegužinskas – Rally Žemaitija

M.Vėgėlė

Lietuvos automobilių ralio čempionate gausumu nepralenkiama – BMW Cup arba LARČ9 įskaitą. Ta proga pokalbis su šios klasės nugalėtojais Žemaitijos ralyje 🙂


Papasakokite, kaip Jums sekėsi praeitą savaitgalį

Praeitas savaitgalis buvo tikrąja to žodžio prasme kažkoks nerealus. Trasas pavyko susirašyti labai gerai, išvengėme neplanuotų gedimų, o ir technika atlaikė tiesiog puikiai. Tiesą sakant, turėjome keletą momentų kai važiavome jau nebe keliu. Pasižymėjome žiūrovų pramintame legendiniame darže, kuriame kiek matėme bulves užsuko pasodinti ne vienas ir ne du ekipažai. Toliau viskas vyko tarsi iš natų, su šturmanu esame labai patenkinti savo rezultatu ir mintimis vis dar grįžtame į praėjusį savaitgalį. Treniruotės ir didelis darbas davė savo vaisių, žiūrėsime kaip toliau pavyks išlaikyti tokį tempą.

Marius Vėgėlė
Renaldas Gegužinkas
Rally Žemaitija
M.Vėgėlė / R.Gegužinskas – BMW 325 Ti Compact

Kaip jautėtės  prieš paskutinį greičio ruožą, kuriame vyko galutinė kova dėl pergalės LARČ9 klasėje?

Labai ramiai. Stengiausi per daug negalvoti apie sudegintą persvarą, nes pasivijome nuo trasos nulėkusį automobilį ir tiesiog įvyko gyvenimas. Taip nutikti gali išties bet kam, automobilių sportas yra be galo dinamiška sporto šaka. Po visos dienos tiek man, tiek šturmanui Renaldui buvo nemažai motyvacijos dėl stabilaus tempo ir rezultato, tad pasitikėjimas savimi, bei šturmano darbu leido komfortiškai pabaigti ralį. Tikrai nesinorėjo paleisti savo pergalės taip lengvai.

Marius Vėgėlė
Renaldas Gegužinkas
Rally Žemaitija
M.Vėgėlė / R.Gegužinskas – BMW 325 Ti Compact

Kokia atmosfera tvyro tarp gausiausios LARČ9 klasės dalyvių?

Rimti reikalai čia vyksta pas mus klasėje ? Turėti 17 automobilių klasėje varžybų metu, daug ką pasako. Atleisti gazo pedalo nėra kada, menkiausia klaida ir tu jau rikiuotės gale. Didžioji dalis puikiai važiuoja, tad klaidos nedovanotinos. Ši klasė neblogai paspardo užpakalius kur kas galingesnės ir profesionalesnės technikos ekipažams. Tokie rodikliai puikiai motyvuoja susiimti ir tobulėti. Net neabejoju, lėtesni ekipažai vairuojantys Mitsubishi, ar Subaru už BMW Cup klasės dalyvius tyliai pagalvoja, gal visai smagu tas BMW Cup? Galbūt skaitys dar svajojantys apie savo pirmą startą, kviečiam į LARČ9 gretas, pas mus ralio trasose tikrai karšta.

Marius Vėgėlė
Renaldas Gegužinkas
Rally Žemaitija
M.Vėgėlė / R.Gegužinskas – BMW 325 Ti Compact

Žemaitija 2021 buvo vienas didžiausių ralių Lietuvos istorijoje. Kaip šis faktas pasireiškia ekipažams, kurie yra startiniuose sąrašuose yra žemiau? T.y. kelio kokybė, dulkės, dėmesys ir t.t.

Kalbant apie Kelmės ralį, negalėčiau pasakyti, kad buvo visai blogai startuoti iš žemesnių pozicijų. Negaliu ir teigti ,kad nėra jokio skirtumo. Skirtumas yra, tačiau džiaugiesi tuo ką turi ir gazuoji taip kaip galimybės leidžia maksimaliai. Tikrai buvo atkarpų kur reikėjo pasikaustyti padus ir padangas, bet tai ugdo profesionalumą. Apskritai Žemaitijos apylinkės turi labai greitus kelius, tad kelio būklė sąlyginai išlieka gana geros kokybės net ir po 100 ekipažų. Kalbant apie dėmesį, tai natūralu, jog didžiausias yra skiriamas pasaulinio lygio automobiliams. Nepaisant to ištikimiausi ralio fanai, bei fotografai sulaukia vadinamos ralio šluotos po kiekvieno greičio ruožo? Dulkių visi paragavome, nesvarbu iš kokios pozicijos startuoji, žiūrovai manau man pritars.

Marius Vėgėlė
Renaldas Gegužinkas
Rally Žemaitija
M.Vėgėlė / R.Gegužinskas – BMW 325 Ti Compact

Kokie Jūsų šio sezono planai?

Daug treniruočių, stengsimės važiuoti ten kur išeina, kad susirinktume kuo daugiau sportinių kilometrų. Šiek tiek paatvirausiu, jog pagrindinis šio sezono tikslas yra laimėti LARČ9 klasės metinę įskaitą. Kaip ir minėjau, automobilių sporto varžybos yra be galo dinamiškos, tad išlikti lyderiaujančioje pozicijoje prireiks nemažai pastangų.

Marius Vėgėlė
Renaldas Gegužinkas
Rally Žemaitija
M.Vėgėlė / R.Gegužinskas – BMW 325 Ti Compact

Marius Vėgėlė
Renaldas Gegužinkas
Rally Žemaitija


Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Patreon Ralio Savaitė
www.ewrc-results.com
BMW Cup (LARČ9) rezultatai

Nuotraukos – Darius Zvinklys, Alfonsas Rakauskas Photography, Tomas Čekanavičius, Rally LT, Romas N. Romasfoto, Banan Foto

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x