Southern Ohio Forest Rally

Southern Ohio Forest Rally 2021

Ketvirtasis JAV čempionato etapas, kuris sėkmingai įvyko nepaisant visiškai dingusio ryšio ralio metu.

JAV Vėliava

Link įpusėjimo juda ARA – pagrindinis Jungtinių Amerikos Valstijų čempionatas. Po karantino sugadinto 2020m. sezono, šįmet čempionatą sudaro net 9 etapai iš kurių Southern Ohio Forest ralis buvo ketvirtasis. Varžybos vyko JAV šiaurės rytuose, itin miškingose vietovėse. Šį kartą greičio ruožai visai priminė lietuviškus miškų kelius, tik didžiajame žemyne jie šiek tiek platesni. Taip pat kai kur tarp žvyro įsiterpdavo ir asfaltinės atkarpėlės, šiek tiek pakeičiančios ritmą ir grąsinančios suėsti padangas tiems, kurie per daug efektingai važiuoja. Bet iš esmės viskas veiksmas vyko miškuose. O retai naudojamus bei itin slidžius kelius be kita ko palaistė ir lietus, kas tikrai nepalengvino sąlygų dalyviams.

W.Gragam / C.Carr - Mitsubishi Lancer Evolution X
W.Gragam / C.Carr – Mitsubishi Lancer Evolution X

Jeigu pamenate, į JAV atvažiavo ir šiuolaikinė WRC technika. B.McKenna nusipirko specialiai šiam čempionatui ruoštą Ford Fiesta WRC automobilį. Apie to automobilio pakeitimus būtinus tam, kad šis galėtų dalyvauti čempionate rašiau ankstesniame straipsnyje. Bet ARA organizatoriai prisikabino prie Fiesta WRC aerodinamikos, o tiksliau galinio sparno, kuris išlenda toliau, negu kėbulas. Po ilgų apsvarstymų airio trečia vieta Rally in the 100 Acre Wood varžybose buvo palikta, su nuosprendžiu, kad automobilis taisyklių visgi nepažeidžia. Tiksliau ši situacija labiau patenka į tą pilkąją zoną, tarp galima ir negalima. Tad ši situacija tikrai bus išspręsta 2022m. reglamente. Bent jau iš nuotraukų panašu, kad šiam raliui buvo pagamintas naujas ilgesnis Fiesta WRC buferis, kuris jau sueina lygiai su sparnu. Nesnaudžia ir pagrindinis varžovas – Subaru. Į Ohaju komanda atvyko su atnaujintu varikliu ir patobulintu aerodinaminiu paketu, kuris jau nemažai primena šiuolaikinius WRC oro pasipriešinimo elementus. Taip kad JAV kovos vyksta ne tik greičio ruožuose, bet ir inžinierių kabinetuose.

B.Semenuk / J.Hall - Subaru Impreza WRX STi
B.Semenuk / J.Hall – Subaru Impreza WRX STi

Ralis susidėjo iš dviejų dienų – trumpo penktadienio ir labai ilgo šeštadienio. Jau penktadienį netruko dramos. Varžybos startavo trumpame asfaltiniame greičio ruože, kuriame klasę parodė naujasis Subaru šeimos narys – Ken Block. Tiesa tiek tos šlovės ir tebuvo. Jau kitame greičio ruože, gerokai per optimistiškai į vieną iš posūkių atlėkęs JAV šoumenas kabino kelmą, kuris iš Subaru Impreza pakabos padarė košę. Ken Block sustivarkęs automobilį startavo šeštadienį, bet be galimybės gauti čempionato taškų. Kitaip tariant šansas tapti JAV čempionu Ken’ui beveik nuplaukė. Tačiau K.Block nebuvo vienintelis penktadienio bėdžius. Naujas variklis elgėsi šiek tiek kitaip nei daugkartinis čempionas ir sezono lyderis Travis Pastrana tikėjosi. Todėl nors ir laimėjo vieną penktadienio ruožą, kituose dviejuose startuodamas užgeso. Vienu atveju tai jam kainavo 10 sekundžių, o kitu bandymas per naujo užkurti Subaru truko 45 sekundes. Tai šį amerikietį penktadienį pastatė į 4 vietą su beveik minutės atsilikimu nuo ralio lyderio ir komandos draugo kanadiečio Brendon Semenuk.

K.Block / A.Gelsomino - Subaru Impreza WRX STi
K.Block / A.Gelsomino – Subaru Impreza WRX STi

Visgi penktadienio dramos pasirodė tik lašas jūroje palyginus kas dėjosi šeštadienį. Organizatorių naujai nupirkta ryšio įranga sugedo ir ralio štabas liko be ryšio su ruožuose esančiais maršalais ir teisėjais. Du pirmus greičio ruožus dalyviai pravažiavo pagal kelių eismo taisykles, o trečią startavo normaliu rėžimu, nes tame ruože su ryšiu buvo viskas tvarkoje. Tame greičio ruože grįžo B.McKenna ir jo Ford Fiesta WRC greitis ir airis įsiveržė į pirmą vietą. Dalyviams grįžus į greičio ruožą buvo sprendžiama ką daryti toliau, nes tolimesnis varžybų vykdymas pakibo ant plauko. Išeitį organizatoriai visgi rado. Supratę, kad įprastais metodais situacijos sutvarkyti nepavyks, dalis organizatorių ir maršalų savais automobiliais išsivažinėjo po tuos pirmus tris rytinius greičio ruožus. Mintis buvo išsidėstyti visiems taip, kad vietinėmis ryšio priemonėmis padengtų tų trejetos greičio ruožų plotą ir rėlės principu teisėjai turėtų ryšį su ralio štabu bei skubios pagalbos komandomis. Visi kiti planuoti tos dienos greičio ruožai buvo atšaukti, o ta trijulė greičio ruožų buvo sportininkų važiuojama dar du kartus. Tiesa, kol visa ši rokiruotė įvyko praėjo labai daug laiko. Sportininkams bei žiūrovams teko laukti apie 5-6 valandas.

J.Coyne / N.Dobbs - Ford Fiesta Rally2
J.Coyne / N.Dobbs – Ford Fiesta Rally2

O pagaliau sulaukę starto, dalyviai varžėsi toliau. Barry McCkena laimėjo visus priešpaskutinės sekcijos greičio ruožus ir po truputį didino persvarą prieš Subaru vairuojantį B.Semenuk. T.Pastrana įsitaisė trečioje vietoje. Bet paskutinėje trijų greičio ruožų sekcijoje, kuri dalinai vyko jau sutemus, įvyko Subaru komandos pilotų rokiruotė. Kanadiečio Imprezoje pradėjo ožiuotis elektros sistema, dėl ko šis prarado apie dvi minutes. Taip į antrą vietą pakilo čempionato lyderis Travis Pastrana, kuris labai džiaugėsi tokiu rezultatu, nes visą savaitgalį amerikietį persekiojo problemos. Jis buvo išlsydęs ir užstrigęs pelkėje, naujas variklis ir aerodinamika dar neveikė taip kaip turėtų, juolab Travis nebuvo pakankamai pripratęs prie patobulinimų. Kilo netgi tokių bėdų, kad dėl naujo priekinio bamperio ir per mažų purvasaugių purvu pasidendavo automobilio šoniniai langai, dėl ko suprastėjo matomumas. Tad daugiau nei dviejų minučių persvara, ralį laimėjo Barry McKenna su Ford Fiesta WRC. Tarp dviem ratais varomų automobilių nugalėtojas buvo taip pat airis – Seamus Burke, su Ford Escort MK2. Išties airiai JAV ralio scenoje padarė nemenką perversmą. Būtent per Airiją į JAV pateko nemažai Ford Fiesta iš Škoda Fabia R5 automobilių, kuriuos vairuoja tiek tie patys airiai, tiek amerikiečiai. Bet vistiek, populiariausias 4WD automobilis JAV išlieka Subaru.

M.Piatkowski / A.Crescenti - Subaru Impreza RS
M.Piatkowski / A.Crescenti – Subaru Impreza RS

Kitas JAV etapas, New England Forest Rally vyks Liepos pabaigoje.


Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Patreon Ralio Savaitė
www.ewrc-results.com
Rezultatai

Nuotraukos – David Cosseboom, Ganesh Nagarajan

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x