Rally Islas Canarias ’19

Antrasis Europos ralio čempionato etapas, kaip ir pirmasis – vėl pateikė staigmenų. Ant aukščiausiojo prizininkų laiptelio lipo ekipažas, kurio daugelis ten matyti nesitikėjo, nes kaip ir Azorų ralyje, taip ir Kanarų – konkurencija buvo didžiulė ir garsių pavardžių netruko. Ganėtinai slidžiame asfalte ir išties sudėtingame reljefe kuriame nutiesti keliai, bėdų neturėjo vos keletas. Vieniems užteko pasikoreguoti automobilio nustatymus, o kitiems baigėsi liūdniau. O Kanarų ralį laimėjo jaunas ispanas Pepe Lopez su Citroen C3 R5. Po A.Lukyaniuko klaidos pirmame antros dienos ruože, norint laimėti ralį, jaunasis ispanas privalėjo atsilaikyti prieš metais vyresnį britą Chris Ingram. Ir tai Pepe puikiai pavyko. O Lukasz Habaj, kuris buvo Ralio savaitės aprašytas anksčiau, finišavo trečias ir daugelio netikėtumui vis dar pirmauja ERC.

Na, o dabar šiek tiek plačiau apie ralio nugalėtoją. Pepe savo ralio karjerą pradėjo Madrido apylinkėse ir 2013/2014 laimėjo Madrido taurę. 2014 su Ford Fiesta R2 ralio prasme išmaišė visą Ispaniją. Patirties semtis išvažiavo ir į WRC Suomijos, Lenkijos etapus. Per metus Pepe sudalyvavo daugiau nei 20 etapų ir 2015 metus pradėjo su Peugeot 208 R2 Ispanijos Peugeot ralio akademijos sudėtyje. Ispano ralio geografija prasiplėtė į Prancuziją, nors liko ir nemažai tėvynės etapų. Pepe rezultatai gerėjo, dėl geresnio aptarnavimo automobilis kur kas mažiau gedo, o tai leido pasiekti Ispanijos žvyro čempionate pergalę RC2 klasėje. Prancūzijoje taip pat neapsieita be sidabro titulų. 2016 metais bendradarbiavimas tęsėsi su Peugeot akademija ir šį kartą jau Prancūzijoje lipta ant aukščiausiojo laiptelio jaunimo klasėje.
Dveji sėkmingi metai su priekiu varomu Peugeot 208 R2 ispanui atvėrė galimybę dalyvauti Europos ralio čempionate su rimtesniu Peugeot 208 T16 R5 automobiliu. Daug iššūkių keliantis 2017 sezonas buvo permainingas. Ispanijos ir Portugalijos ERC etapuose rezultatai buvo išties geri, bet kitur koją kišo mechaniniai gedimai ir ekipažo klaidos. Pepe užėmė 14 vietą ERC įskaitoje ir 5 U28.

2018 P.Lopez sėdo į Citroen DS3 R5 su kuriuo sėkmingai sudalyvavo vos penkiuose etapuose. Ir štai dabar gamyklinės Citroen Rally Team komandos sudėtyje pirmauja Ispanijos ralio čempionate laimėjęs Siera Morena ralį, bei aukščiau aprašytą – Kanarų ralį.
P.Lopez yra didžiulis S.Ogier gerbėjas, dažnai laipioja kalnais, bei visada randa kaip save motyvuoti, o patekimas į gamyklinę komandą – dar vienos svajonės išsipildymas, nelengvame ir vingiuotame ralio pasaulyje.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotrauka – Bernardo Cazola

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x