New England Forest Rally ’19

JAV yra šalis, kur gyvena žmonės su padidintu benzino kiekiu kraujyje. Tad autosportas ten turi tikrai garbingą vietą įvairių sportų panteone. Tiesa, pats ralis ten nėra taip stipriai užkariavęs širdžių kaip kitos plieninių žirgų varžybos. Šiaurės Amerikoje vyksta du pagrindiniai čempionatai ARA (Amerikos ralio asociacijos) ir FIA Šiaurės Amerikos ralio taurė. Pirmąjį sudaro 9 etapai vykstantys JAV, o antrąjį – net 17 etapų visoje Šiaurės Amerikoje. Važiuotojai ten pagrinde vietiniai, tarp kurių buvo ar yra tokios žvaigždės kaip Ken Block ar Travis Pastrana. Bet į pažadėtąją žemę užklysta ir Europos ralio didmeistriai kaip Mark Higgins ir Barry McKenna. Kadaise važiavo ir Junior WRC čempionas švedas Patrick Sandel. O dabar visų žvilgsniai nukrypo į jaunąjį norvegą, Peter Solberg sūnų – Oliver.

Jaunasis norvegas pamatus dėjo dar būdamas vaikas. Tarp Solbergų šeimos ir Oliver gero draugo namų buvo smagus žvyrkelis, kuriuo mažasis solbergas automobiliu lakstydavo į svečius keldamas dulkes. O profesionalus dalyvavimas ralio varžybose prasidėjo 2017 metais Latvijoje, nes tos šalies reglamentas leidžia varžybose dalyvauti dalyviams, kurie dar per jauni gauti vairuotojo teises. Tad ruožuose už Peugeot 208 R2 vairo sėdėdavo Oliver, o tarp greičio ruožų – šturmanė Veronica Gulbaek Engan. 2017 ir 2018 metais Oliver liko antras Latvijos Junior klasėje, nusileidęs tik Latvijos žvaigždei – Martinš Sesks. Be Latvijos norvegas įveikė ir keletą etapų Estijoje. O štai 2019 – Pasaulio ralio čempiono vaikis persėdęs į VW Polo R5 jau skina pergales vieną po kitos. Šiuo metu jis pirmauja Latvijos ir Estijos čempionatuose, o pastaruoju metu itin garsiai nuskambėjo norvego pergalė Rally Estonia RC2 klasėje. Išskyrus Baltijos šalis – Oliver karjerą papildomai nukrypo į Šiaurės Ameriką. Geri Solbergų šeimos santykiai su Subaru gamintoju lėmė vietą Vermont SportsCar komandoje (Kuri yra oficiali Subaru atstovė) ARA čempionate, kur jaunojo norvego komandos draugas – daugkartinis JAV čempionas britas David Higgins. Abu jie vairuoja paskutinės specifikacijos Subaru Impreza modelius. O Subaru jau ilgą laiką neturi konkurentų JAV. Jaunasis Solbergas iškart pradėjo minti ant kulnų lyderiams ir pergalė buvo pasiekta jau antrame etape Dirtfish Olympus ralyje, šiaurės vakarų JAV. O New England Forest ralyje Oliver finišavo tik penktas, nepaisant to, kad laimėjo 75 procentus ruožų. Pradurta padanga ir per didelis padangų dėvėjimasis kainavo daug laiko norvegui. Po šio rezultato Oliver užima trečią vietą ARA čempionate. Liko trys etapai, o deficitas nuo David Higgins ir lenko Piotr Fetela visai nedidelis, tad labai realu, kad JAV gali turėti jauniausią istorijoje čempioną. Bet čia tik ralio reikalai Oliver sąskaitoje. Jaunėlis yra išbandęs begalę kitų autosporto šakų, bet dar norvegas stipriai žiba ir Ralio kroso trasose. 2018 Oliver tapo RallyX Nordic čempionu, o visai neseniai išėjo filmas “Born 2 Drive”, apie Solbergo žygį ralio krose. Bet nepaisant didžiulės sėkmės pastarojoje disciplinoje, panašu, kad Oliver sieja savo ateitį su klasikiniu raliu ir stengsis pasiekti tai ką pasiekė jo tėvas 2003 metais – tapti Pasaulio ralio čempionu.

Tuo tarpu New England Forest rallyje visiškai problemų neturėjo Oliver komandos draugas ir dabartinis čempionato lyderis – David Higgins. Per 168 kilometrus žvyrkelių, kurie driekiasi per miškų kirtavietes, britas susikrovė daugiau nei pusantros minutės persvarą prieš airį Barry McKenna su Ford Fiesta S2000 Turbo. Trečias liko amerikietis Ramana Lagermann su buvusia Tommi Makinen Subaru Impreza WRC ‘01.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x