Sammy Yokote Rally ’19

Legendinis Japonijos ralio meistras, du kart Production WRC ir daugkartinis šalies čempionas – Toshihiro Arai artėja prie gražaus jubiliejaus. Sammy Yokote ralyje, Toshi šventė 180-ą startą ralio varžybose. Nors vyrukui per kalėdas sueis jau 53 metai, nepanašu, kad pastarasis sustos nepasiekęs 200 startų ribos. 180 skaičius įspūdingas, bet kas išties paverčia T.Arai ypatingu žmogumi ralio pasaulyje – visi iki vieno etapai buvo pradėti su automobiliais ant kurių puikavosi vienas ir tas pats žvaigždžių spiečius, kuris japonų kalboje vadinamas Subaru. Per 24 metus Toshi ralio trasose išbandė pačius įvairiausius modelius, nuo senos Subaru Impreza GT iki Subaru Impreza S12 WRC 2006 Japonijos ralyje. Vienintelė vieta kur Arai išdavė Subaru ženklą – startas WTCC etape Japonijoje su Chevrolet.

Net 11 sezonų japonas praleido varžydamasis Production WRC klasėje su Subaru Impreza. 2005 ir 2007 metai buvo sėkmingi – T.Arai tapo PWRC čempionu. Po epopėjos Pasaulio ralio čempionate, pora sezonų T.Arai dalyvavo IRC čempionate, o po pusės pravažiuotų 2013 Europos ralio čempionato etapų – Toshi nusprendė grįžti į tėvynę, kur skraido šalies keliais iki šiol. Ir skraido labai sėkmingai – neretai lipa ant aukščiausio pakylos laiptelio.

Išskyrus dalyvavimą varžybose, Toshihiro kaip ir ne vienas ralistas įsteigė savo komandą. Komandos garažuose ruošiami Subaru automobiliai raliui, vyksta prekyba Subaru dalimis, teikiamos techninio aptarnavimo paslaugos. Po šios komandos vėliava ilgą laiką važiavo ir vis dar važiuoja pats Toshihiro, o nuo 2013 iki 2015 – japono sūnus Hiroki.

Hiroki Arai tris metus važinėjosi pagrinde Japonijoje su tėvuko paruoštuomis Subaru Impreza. Ir buvo pastebėtas buvusio čempiono Tommi Makinen, kuris priėmė japoną į savo komandą. Pirmus metus Hiroki mokėsi R5 klasės technikos subtilybių Suomijoje, o 2017 ir 2018 sekdamas tėvo pėdomis dalyvavo Pasaulio ralio čempionate, WRC2 klasėje. Tiesa ne visuose etapuose. 2019 japono ir Tommi keliai išsiskyrė, ir Hiroki praleidęs keletą etapų toliau dalyvauja Europos ralio čempionate po Sainteloc komandos vėliava, kartu su A.Lukyanuk.

Na, o 180 startas Toshihiro Arai karjeroje deja nebuvo pergalingas. Toshi pritrūko pusė minutės iki kito veterano ir daugkartinio čempiono, vos metais jaunesnio Norihita Katsuto, kuris taip pat vairavo Subaru Impreza WRX STi. Šis ralis driekėsi siaurais ir miškingais žvyrkeliais, kuriais prieš prieš devynis metus skraidė WRC automobiliai. Ir labai gali būti, kad Toshihiro vėl galės pajusti Pasaulio ralio čempionato skonį, nes Japonija yra viena iš kandidačių 2020 metais grįžti į WRC kalendorių.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotrauka – Masayuki Suzuki

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x