Nicky Grist Stages ’19

Didžiojoje Britanijoje ir ne tik, yra nemažai ralių, pavadintų kokio garsaus jau mirusio lenktynininko garbei, pvz. Jim Clark Memorial Rally. Bet galima išvysti ir dar gyvų autosporto meistrų vardus etapų pavadinimuose. BTRDA čempionate, kuris turbūt yra antras pagal svarbumą Didžiojoje Britanijoje, puikuojasi Malcolm Wilson ir Nicky Grist vardai. Pirmasis vyksta dar pavasarį, o štai antrasis vyko Liepos viduryje.

Skirtingai nuo pagrindinio Didžiosios Britanijos čempionato, BTRDA etapai vyksta tik ant žvyro ir dažniausiai Velso apylinkėse su keliomis išimtimis. Skiriasi ir automobiliai. Pirmame dalyvauja R5 ir R2 techniką vairuojantys ekipažai, o BTRDA – leidžiama kur kas spalvingesnė technika, kaip kad įvairūs įvairūs WRC, N4 ar istoriniai automobiliai. Taip pat šioje serijoje ralio ilgis dažniausiai nepasieka 70 kilometrų, kai pagrindiniame čempionate kilometražas gali siekti ir 200 km.

Na, o šis ralis Nicky Grist vardą įgavo dėl labai paprastos priežasties – buvęs C.Mcrea ir kitų garsių lenktynininkų šturmanas remia šį ralį. Pats Nicky 2005 baigęs profesionalią šturmano karjerą nė kiek nepabėgo nuo autosporto. Iš pradžių įsimaišęs į Colin Mcrea Rally žaidimo šturmano įgarsinimą ir įvairias autosporto TV laidas, 2006 metais britas pradėjo savo autosporto verslą. Viskas prasidėjo Stilo firmos šalmų eksportu į Didžiają Britaniją, su dviejų italų, šios firmos savininkų ir kūrėjų pagalba. Greitai Nicky jau tiekė visą reikalingą įrangą ne tik raliui, bet ir kitoms autosporto šakoms. Jo klientai buvo tokie žmonės kaip Peter Solber, Sebastian Loeb, Ken Block, tad N.Grist nuo Pasaulio ralio čempionato batalijų neatitrūko. Be visa to jis konsultuoja FIA saugumo klausimais ir yra įkūręs ralio šturmanų akademiją.

Pats Nicky savo antrojo piloto karjerą pradėjo 1983 ir septynis metus dalyvavo įvairiuose Didžiosios Britanijos raliuose. Beveik visus septynis metus britas buvo labai aktyvus, per sezoną suvažiuodavo po 10-16 etapų. Ir štai 1990 N.Grist pradėjo karjerą Pasaulio ralio čempionate, o šturmanavo jis dabartiniam M-Sport bosui – M.Wilson. Po dviejų metų su Malcom – prasidėjo partnerystė su Juha Kankunen ir būtent su suomiu ekipaže, Nicky pasiekė pirmą pergalę WRC. O po keturių metų su su Juha sekė legendinė ir geriausiai žinoma istorija šturmanaujant nutrūktgalviui Colin Mcrea. Deja nei su Juha, nei su Colin britui nepavyko pasiekti WRC čempiono titulo.

Na, ogi kieno garbei buvo kelta pinta britiško elio? Šiame ralyje kaip ir visame šių metų BTRDDA sezone sau lygių neturi škotas Euan Thorburn. Iš Ford Fiesta R5 persėdęs į Ford Focus WRC ‘05, su kuriuo kadaise lenktyniavo Marko Martin ir Francois Duval, škotas skina vieną pergalę po kitos. Nors škotui tai visai ne naujiena. Pora kart jis yra tapęs savo šalies čempionu, o ir BTRDA titulas puikuojasi trofėjų lentynoje, iškovotas 2013 metais su Ford Focus WRC ‘01.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotrauka – Stanislav Kučera

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x