Samsonas Rally Utena – Dalyvių sąrašo įdomybės

Samsonas Rally Utena

Jau netrukus startuos Samsonas Rally Utena. Kviečiame susipažinti su dalyvių sąrašo įdomesniais momentais

Sami Pajari

2021m. JWRC čempionas trečią kartą lankosi Lietuvoje. Pirmi du kartai buvo 2018m. bei 2020m. Rokiškio ralyje. Šį kartą šalia savęs pasisodinęs žymią Suomijos influencerę Utenos žvyrkeliais lakstys su Martyno Samsono Škoda Fabia N5+ automobiliu. Suomio tikslai? Turėti gerą laiką puikioje atmosferoje, ištestuoti Martyno Škodą bei pagainioti greičiausius Lietuvius dėl pergalės.

Sami Pajari testuoja Martyno Samsono Škoda Fabia N5+
Sami Pajari testuoja Martyno Samsono Škoda Fabia N5+

Aron Domzala

Ilgametis Dakaro ralio dalyvis važiuojantis su T4 klasės bagiu Can-Am gamyklinėje komandoje. Ne kartą lankėsi Lietuvoje su įvairiausia technika. Šį kartą Aron į Lietuvą atvyksta pakovoti dėl pergalės BMW Cup klasės įskaitoje… Kiek netikėtas, bet labai įdomus žingsnis. Šalia jo sėdės jo tauties Szymon Gospodarczyk, dabartinis vieno greičiausio lenko M.Marczyk šturmanas.

Aron Domzala dykumoje su Can-am
Aron Domzala dykumoje su Can-am

Linas Vaškys

Metus laiko Lino nematėme ralio trasose. Kilo kalbos, kad baltajį Mitsubishi Linas nori iškeisti į naują automobilį. Ir tai buvo tiesa – Linas Utenoje pasirodys su Samsonas Motorsport gamintu Škoda Fabia N5 automobiliu. Šį kartą ekipažas važiuos tarp nulinukų.

Naujasis Lino Vaškio automobilis - Škoda Fabia N5
Naujasis Lino Vaškio automobilis – Škoda Fabia N5

Marius Vėgėlė

Su didžiulėmis ambicijomis prasidėję metai Mariui vėliau buvo pilni sunkiausių išbandymų. Ir visgi šio jauno bei labai greito sportininko sezonas Lietuvos ralio čempionate visgi įgavo pagreitį, tik visa bėda, kad sezonas baigiasi šį savaitgalį. Užtat jis baigiasi Utenoje, Mariaus gimtinėje, tad jam tai bus tikrai ypatingas savaitgalis.

Ant Mariaus Evo stogo puikuojasi Utenos herbas
Ant Mariaus Evo stogo puikuojasi Utenos herbas

Thomas Martens

Šešiolikos metų jaunuolis iš Belgijos turi svajonę tapti Pasaulio ralio čempionu. Kaip pats sako – svajonė tokia didelė ir atrodytų nereali, kad galima nieko nelaukiant imti ir siekti jos. Šįmet ugnies spalvos plaukų vaikiui tai bus trečias startas Lietuvoje su Ford Fiesta R2.

Thomas Martens Elektrėnų ralyje
Thomas Martens Elektrėnų ralyje

Justas Simaška

Justas Simaška šįmet lietuviškus žvyrkelius iškeitė į Europos ralio čempionatą. Kadangis šis dėl avarijos Italijoje pasibaigė šiek tiek anksčiau nei tikėtasi, o šturmanas vis dar remontuojasi nugarą – Justas startuos su BMW Lietuvos ralio sprinto įskaitoje. Dar vienas netradicinis sprendimas šiam raliui.

Paprastas ir praktiškas Justo Simaškos automobilio dizainas Utenos varžyboms
Paprastas ir praktiškas Justo Simaškos automobilio dizainas Utenos varžyboms

Teemu Suninen

Ne, Jums nesusivaideno. Kažkur Rokiškio tyruose, antradienį ir trečiadienį bambinėjo du JWRC čempionai ir WRC gamyklinės komandos vairuotojas Teemu Suninen. Pastarasis ralio amato paslaptimis dalinosi kartu su keturiolikos metų ispanu Gil Membrado, kurį už Ford Fiesta Rally4 vairo matysime šį savaitgalį. O pats Teemu atlikęs mentoriaus pareigas Lietuvoje lėks į kitą pasaulio kraštą – Naujają Zelandiją, kurioje vyks WRC čempionato etapas.

Teemu Suninen su kompanija pokštauja neapsispręsdami kaip reikėtų pozuoti prieš kamerą
Teemu Suninen su kompanija pokštauja neapsispręsdami kaip reikėtų pozuoti prieš kamerą. Taip netyčia kadras gavosi tobulas.

Giedrius Firantas

Po avarijos Elektrėnuose, Giedrius nusprendė neforsuoti savo automobilio atstatymo darbų, o tuo pačiu išbandyti kažką visiškai naujo. Na, dalinai naujo, nes išskirtiniame kėbule glūdi krūva Mitsubishi detalių. Baltutėlis Ford Fiesta Proto bus tas automobilis, su kuriuo Giedrius džiugins Utenos žiūrovus bei bandys išlaikyti pozicijas Lietuvos ralio čempionate.

Ford Fiesta Proto - pakaitinis automobilis Giedriui norinčiau išlaikyti pozicijas čempionate
Ford Fiesta Proto – pakaitinis automobilis Giedriui norinčiau išlaikyti pozicijas čempionate

Jānis Vorobjovs

Utenos krašto keliai ir Janis yra du labai viens kitą gerai pažystantys objektai. Janis ne kartą nušluostė visiems nosis tai laikais, kai ralis šiuose keliuose vyko žiemą. Jis čia jausis beveik kaip namie. Taip pat į Utena jis atsiveža Mitsubishi Mirage Proto automobilį, su kuriuo kels galvos skausmą daugeliui varžovų vairuojančių 4WD techniką.

Janio podiumas Louna Eesti ralyje parodo, kad formos latvis tikrai nepraradęs
Janio podiumas Louna Eesti ralyje parodo, kad formos latvis tikrai nepraradęs

Tymoteusz Jocz

Prieš lenko jau spėjome priprasti. Praeitais metais jis suko kilometrus Lietuvoje su Ford Fiesta Rally4. Šįmet persėdo į Peugeot 208 Rally4, o Utenoje šį lenką išvysime su dar tobulesne ir vis dar mūsuose reta – Rally 3 technika. Tymoteusz turės vienintelį oponenta su tokiu pat automobiliu – bendravardį Tymoteusz Abramowski.

Tai bus antras startas su tokio kalibro automobiliui
Tai bus antras startas su tokio kalibro automobiliui

Aras Kalėda

Šį kartą nuostabujį BMW apelsiną su vienu charizmatiškiausiu ekipažu viduje, išvysime kiek kitame amplua negu įprastai. BMW Cup kovos liks nuošalėje, o sūnaus ir tėvo ekipažas turės kur kas daugiau laiko mojuoti ralio fanatikams važiuojant nulinukais, prieš pagrindinį kanalą.

Kalėdos Utenoje ateis kiek kitokiame amplua
Kalėdos Utenoje ateis kiek kitokiame amplua

Edwin ir Kevin Abbring

Utenos ralyje išvysime dar vieną tėvo ir sūnaus duetą. Šešesdešimties metų Edwin Abring vis dar dalyvauja ralio varžybose, nepaisant savo amžiaus. Kadaise šis olandas vairavo tokius lengendinius automobilius kaip Toyota Celica ST185 ar Ford bei Seat Kit-car’us. Jo sūnus Kevinas žinomas kaip buvęs Peugeot bei Hyundai gamyklinių komandų pilotas. Taip pat pas mus nemažai važiavęs žiedinėse lenktynėse. Šiam duetui automobilį suteikė Mindaugas Varža. Beje Kevinas į Utena atsvežą ir savo simuliatorių, kuriuo įvairias disciplinas treniravosi pasaulinio lygio vairuotojai.

Prieš 17 metų Edwinas valdė tokias legendas
Prieš 17 metų Edwinas valdė tokias legendas

Can Alakoc

14 metų turkas tik šįmet pradėjo savo ralio vairuotojo karjerą. Šalia jo sėdi gerai žinomas estų lenktyninkas Sander Parn, iš kurio jaunasis turkas semiasi patirties. Tai bus pirmasis startas Lietuvoje. Įdomus dalykas – jis vairuos Ford Fiesta Rally4, kuri anksčiau priklauso Justui Simaškai.

Can Alakoc naujasis pirkinys - Justo Simaškos Ford Fiesta Rally4. Vis dar galima įžvelgti senus dizaino elementus.
Can Alakoc naujasis pirkinys – Justo Simaškos Ford Fiesta Rally4. Vis dar galima įžvelgti senus dizaino elementus.

Vaidotas Paškevičius

Vaidotas Paškevičius visiems labiau žinomas Ralio reido disciplinos kuluaruose. Tačiau Vaidotas šįmet pasirodė keliuose raliuose su D.Biesevičiaus gamintu Mitsubishi Lancer Evolution. Šį savaitgalį Utenoje Vaidotą pamatysime su kur kas rimtesniu bei įdomesniu Ford Fiesta NRC automobiliu, kurį itin nuosekliai ir atidžiai kūrė brolių latvių Neikšans komanda. Žmonės kalba, kad tai pasibandymas prieš ateinančių metų planus…

Vaidotas antradienį bandėsi Neikšans komandos kūrinį - Ford Fiesta NRC
Vaidotas antradienį bandėsi Neikšans komandos kūrinį – Ford Fiesta NRC

Tymoteusz Abramowski

16 metų vyrukas šįmet jau ne kartą yra pasirodęs Lietuvos žvyrkeliuose kaip nulinukas kartu su dviem metais vyresniu broliu. Pirmasis vairuodavo baltai-žalią-juodą Mitsubishi Lancer Evolution, o kitas – Renault Clio Proto automobilius. Tymoteusz jau turi įsigijęs Ford Fiesta Rally3 automobilį, su kuriuo ir dalyvaus Utenos ralyje. Testų metu, dvi dienas jaunasis lenkas sėmėsi patirties iš šių metų JWRC čempiono esto Robert Virves. Jo vyresnis brolis nusipirkęs Renault Clio Rally4 iškart ją nusprendė parduoti ir taip pat įsigyti Ford Fiesta Rally3. Bent vieną brolį su tarptautine Rally3 technika galėsime stebėti visą ateinantį sezoną.

Tymo lakstė Rokiškio keliais ne tik su įprastu šturmanu, bet ir su JWRC čempionu Robert Virves
Tymo lakstė Rokiškio keliais ne tik su įprastu šturmanu, bet ir su JWRC čempionu Robert Virves

Gediminas Ivanauskas

Veidas ne iš ralio pasaulio, kurį ši disciplina stipriai sužavėjo ir tai jau ne pirmas startas šiais metais. Vienas garsiasių Lietuvos drifterių vėl imsis ralio disciplinos su BMW automobiliu šalia pasisodinęs Paulių Vičiūną. Daug skersuoto važiavimo taip džiuginančio žiūrovus dozė garantuota.

Ivanulė kartu su Pauliumi Vičiūnu
Ivanulė kartu su Pauliumi VičiūnuVisa informacija apie Samsonas Rally Utena – https://rallyutena.lt/


Prisidėti prie tolimesnių Ralio savaitės įrašų galite tapę rėmėjais Contribee platformoje ar paaukoję per Paypal:

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x