K.Samsonas / J.Vičiūnas – Otepää talveralli ’23

Kajus Samsonas Otepaa talveralli

Kajaus Samsono debiutas su naujuoju VW Polo N5 pietų Estijoje

Kajus Samsonas
Otepaa talveralli
Justas Vičiūnas

Pagaliau sulaukei starto su naujuoju automobiliu. Kokie buvo pirmieji kilometrai? Ar greit pradėjai jausti N5 galimybes?

Labai teisingai, pagaliau sulaukėm starto su naujuoju VW Polo N5. Pirmieji kilometrai arba teisingiau – visas pirmas greičio ruožas buvo tiesiog tragiškas. Starte iš to jaudulio neįsimečiau bėgio, tada vidurį greičio ruožo pradėjom jaust kažkokį keistą kvapą automobilyje, po to jau supratau jog gal to stabdžio tiek daug nereikia. Taip pat Justo visiškai negirdėjau, nes susikaupti tiek ties vairavimu, tiek klausymu tuo metu buvo misija neįmanoma. Nežinai kaip automobilis elgsis prieš posūkį, posūkyje ir už posūkio, visas dėmesys buvo skirtas automobiliui. Tačiau jau antrajame greičio ruože pradėjau perprasti Polo, bei kaip jį reikia valdyti, daugiau jau įsiklausiau į Justą. Deja toliau varžybas teko stabdyti.

K.Samsonas / J.Vičiūnas - VW Polo N5
K.Samsonas / J.Vičiūnas – VW Polo N5

Kas nutiko automobiliui, kai teko pasitraukti iš varžybų trečiame greičio ruože?

Pradėjau jausti, kad automobilis važiuoja, bet nebebuvo galios. Nusprendėm nuvažiuoti iki finišo ir pasikalbėt su Roku Steponavičiumi. Pasitarus su Roku nusprendėm, kad geriau stabdyti varžybas ir tikėtis mažesnių problemų, negu bandyti važiuoti toliau ir sugadinti variklį visai.

K.Samsonas / J.Vičiūnas - VW Polo N5
K.Samsonas / J.Vičiūnas – VW Polo N5

Ar keitėsi tavo stenograma persėdus į Polo N5? Ar keitėsi pasiruošimas raliui?

Realiai nesikeitė niekas, tiek pasiruošimas, tiek stenograma išliko 95% ta pati. Išskyrus kitus greitus posūkius, kuriuos Polo gali tiesiog praskriest ir jeigu juos užrašysi kitaip, prarasi 0,5 sek.

K.Samsonas / J.Vičiūnas - VW Polo N5
K.Samsonas / J.Vičiūnas – VW Polo N5

Kokie Justo įspūdžiai po pirmųjų kilometrų naujame automobilyje?

Manau, kad neblogi, aišku trūksta dar nemažai kilometrų, kad pilnai jį suprasti, tačiau pradžia nebloga 😊 Nors Justui gal nėra taip svarbu kokia mašina, svarbu greitai lėkti, o kad greitai lėkti reikia dar daug padirbėti.

K.Samsonas / J.Vičiūnas - VW Polo N5
K.Samsonas / J.Vičiūnas – VW Polo N5

Jau šį savaitgalį startas Zarasuose. Lietuvoje nesi važiavęs ralio ant sniego, bet kaupei patirtį Suomijoje bei Estijoje. Kaip jautiesi prieš ateinantį savaitgalį?

Jaučiuosi pakankamai neblogai, aišku neturėjom labai daug kilometrų su Polo, tad ir Zarasuose bandysime jį prisijaukinti ir suprasti kaip reikia su juo lėkti 😊

K.Samsonas / J.Vičiūnas - VW Polo N5
K.Samsonas / J.Vičiūnas – VW Polo N5


Prisidėti prie tolimesnių Ralio savaitės įrašų galite tapę rėmėjais Contribee platformoje ar paaukoję per Paypal:


www.ewrc-results.com
Otepaa Talveralli rezultatai

Nuotraukos Vilius Šaltenis, Alfonsas Rakauskas, Urmo Sibul

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x