Rally Visaginas dalyvių sąrašo įdomybės

Rally Visaginas dalyvių sąrašo įdomybės

Apžvelgiame įdomesnius Visagino ralio dalybių sąrašo kampus 🙂

Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂Ši rubrika atsirado dar visai neseniai. Į praeito sezono uždarymą “Samsonas Rally Utena” sugužėjo tiek daug įdomaus automobilių parko bei asmenybių, kad neišvengiamai apie tai turėjo būti parašyta. Tačiau žvelgiant į šio sezono atidarymo vakarėlio Visagine dalyvių sąrašą lygiai taip pat akys užkliūna už tikrai įdomių momentų, apie kuriuos galima pasakoti plačiau. Galimai perskaičius bus įdomiau šeštadienį varžybas žiūrėti 🙂

N5

Jeigu N5 kombinacija būtų avelės ir jas reiktų suskaičiuoti Visagino ralio startiniame sąraše, turbūt tas aveles skaičiuodami ne vienas užmigtume taip ir nesuskaičiavę visų… Visai kaip animaciniuose filmuose rodo. Ir tai čia dar ne visi automobiliai kuriuos turime Lietuvoje, tad LARČ etapuose N5 turėtų būti dar daugiau. Martyno Samsono užkurta idėja bei prie jo prisijungusių “bernų” komanda jau yra įspūdingo dydžio, sklandaus susikalbėjimo bei siekianti vieno bendro tikslo. Tai vienas, tai kitas ar net visa krūva N5 kolektyvo šįmet jau lankė Suomija, Estija, Latviją ir net Ispaniją. Ir šis sąrašas turbūt negalutinis. Taip pat Visagine šio tipo automobilį išbandys daugkartinis automobilių sporto čempionas Ramūnas Čapkauskas. Kas tie N5? Galite pasiskaityti čia:

N5 ženkliukas Visagine bei šįmet bus dažnas automobilio skiriamasis ženklas
N5 ženkliukas Visagine bei LARČ etapuose bus dažnas automobilio skiriamasis ženklas

M.Buteikis

Markas yra naujas šviesulys mūsų ralio padangėje. Praeitais metais dalyvavęs Mini Ralio varžybose, Aurimo Buteikio sūnus šį sezoną jau sugebėjo laimėti Lietuvos ralio sprinto pirmąjį etapą Zarasuose. Vėliau sekė dar viena pergalė jo, kaip lenktynininko karjeroje – Markas tapo “Aš Ralistas” superfinalo nugalėtoju, po to kai Suomijoje jo talentą palaimino ir įvertino Martynas Samsonas, Ervinas Snitkas ir mums jau pažįstamas “Samsonas Rally Utena” nugalėtojas bei 2021 JWRC čempionas – suomis Sami Pajari. Panašu, kad labai intensyviai auga būsima Lietuvos ralio žvaigždė ir tą progresą galėsime stebėti jau Visagine.

Markas Buteikis dar žiemą pristatė naujo automobilio dizainą ir planus, kurių laimėjus "Aš Ralistas" tik padaugėjo
Markas Buteikis dar žiemą pristatė naujo automobilio dizainą ir planus, kurių laimėjus “Aš Ralistas” tik padaugėjo

Tomas Žekonis

Tęsiant kalbą apie “Aš Ralistas” projektą, būtina paminėti vieną iš jo sumanytojų bei įgyvendintojų – Tomą Žekonį. Mes jį geriau žinome kaip ralio operatorių, kurio vaizdo įrašai jau senai džiugina ralio bendruomenę. Jau praeitų metų antroje pusėje Tomas pora kartų Mini ralio varžybose atsirado kitoje barikadų pusėje, kurioje kartu su pagrindiniu projekto “Aš Ralistas” partneriu Evaldu Kvederiu sėdo už Mitsubishi Lancer Evolution IX vairo. Tą patį jie padarys ir Visagine.

Tomas Žekonis jau spėjo apsiprasti naujame amplua praeitų metų Mini ralio varžybose
Tomas Žekonis jau spėjo apsiprasti naujame amplua praeitų metų Mini ralio varžybose

R.Kocik bei naujutėlė Ford Fiesta Rally2

Robertas jau puikiai pažįstamas mūsų ralio bendruomenėje. Jo įvairių specifikacijų Ford Fiesta automobilius mes savo ruožuose matysime jau aštuntą sezoną. Šįmet Robert ir Sebastian ekipažas stengsis nepraleisti nei vieno LARČ etapo. Savo praeitą Ford Fiesta Rally2 automobilį pardavę į Švediją, lenkai nusipirko tokią pat, tik naujesnę Fiesta Rally2. Kas naujo joje? Atnaujinti Reiger amortizatoriai, patobulintas rankinis stabdis bei nauja variklio programa. Visa tai paslėpta po šiokiu tokiu kėbulo atnaujinimu – naujas galinis spoileris, veidrodėliai bei oro paėmimo angos. Automobiliui, ant kurio rašant šiais eilutes ką tik buvo sudėta žvyrinė pakaba ir klijuojamas dizainas, Visagine bus pirmasis startas.

Naujutėlio Ford Fiesta Rally2 puošybos darbai
Naujutėlio Ford Fiesta Rally2 puošybos darbai

Teemu Asunmaa ir Toyota Yaris GR

Daugkartinis Suomijos čempionas Teemu ir vėl sugrįžta į Lietuvą. Su kuo jis tik nėra pas mus važiavęs – ir su Subaru, ir su keletą skirtingų N5 automobilių, ir su Škoda Fabia R5 ar lietuvišku R4. Visagine prie šio sąrašo atsiras dar vienas naujas įrašas. Ir jis susijęs su anksčiau minėtu Robert Kocik bei Sebastian Wach.

Istorija tokia. Lenkų “Krally Team”15 metų aptarnauja Lenkijos žvaigždės Krzysztof Hołowczyc automobilius. Komanda bazuojasi Olštyne, kuriame gyvena minėtas R.Kocik. Šios dvi komandos sugalvojo prisiminti senus gerus N grupės laikus ir pasigaminti šiuolaikinį N grupės automobilį – Toyota Yaris GR. Nors mūsų regione šis automobilis ralio prasme dar ne itin egzistuoja, tačiau pietų Europoje ar Japonijoje jų jau pilna.

Išties nutiko įdomus dalykas. FIA vertėsi per galvą bandydama sugalvoti pakaitalą N grupei – buvo sukurta nepasisekusi Rally2-Kit idėja, o dabar vyksta kur kas labiau pasiteisinęs Rally3 projektas. Tačiau užteko Toyota’i pagaminti smagų “Performance” 4WD automobiliuką ir N grupė natūraliai kažkuria prasme atgimė.

Dviejų lenkų komandų projektas vėliau tapo tarptautiniu. Prie automobilio gamybos svariai prisidėjo suomis Esko Reiners bei jo “Esko Reiners Motorsport” komanda kuri dabar gan stipriai specializuojasi Toyota Yaris GR ruošimu automobilių sportui. Šis automobilis turi standartinį trijų cilindrų 1,6l darbinio tūrio variklį, kuris dirba su 98 benzinu, turi 34mm turbinos restriktorių ir išvysto apie 315 arklio galių. Šiame piktame mažylyje sudėta Reiger pakaba bei X-Shift sekvencinė pavarų dėžė. Čia turbūt didžiausias nukrypimas nuo senos geros N grupės. Visa kita daugiau mažiau standartas apart saugumo įrangos. Visgi Ispanijoje važiuojantys Yaris GR yra dar paprastesni.

Pagamintas automobilis buvo testuojamas bei tobulinamas Vasario mėnesį netoli Jyvaskylos, kur turėjo atlaikyti -22 laipsnių šaltį. Automobilį tuo metu testavo Robert Kocik, Tomasz Woszuk bei lietuvoje važiavęs Gracjan Predko. Per tris dienas bei 600 sportinių kilometrų automobiliui nekilo jokių problemų. Atšilus orams automobilis buvo testuojamas ir reguliuojamas Lenkijoje ant žvyro. Šį kartą už vairo sėdėjo Teemu Asunmaa, kuris žinomas kaip puikis vairuotojas / testuotojas, nes puikiai jaučia, supranta ir moka paaiškinti automobilio reguliavimo niuansus.

Pagal pirminį planą su naujuoju Toyota Yaris GR Visagine turėjo startuoti R.Kocik / S.Wach ekipažas. Tačiau suomiui Teemu Asunmaa taip prilipo šis automobilis, kad buvo nuspręsta, jog lenkų Toyota Yaris GR vairuos jis. Roberto ir Sebastiano ekipažas nusprendė laukti atvykstančios Fiestos bei jos žvyrinės pakabos. Kaip žinia viskas spėjo atvykti ir Visagine pamatysime ir juos.

Šiek tiek dar. Ta pati komanda jau ruošia dar vieną Toyota Yaris GR. Tik šis bus jau “A” grupės. Nuo “N” grupės jis skirsis tobulesne Reiger pakaba su didesne pakabos eiga, patobulintu variklio kompiuteriu, “Pedal box’u”, išlengvintu ir atnaujintu interjeru bei kitais smulkiai patobulinimais. Galbūt vėliau Lietuvoje pamatysime ir “piktesnį” Yaris.

Teemu šis mažylis Lenkijoje vykusiuose testuose taip patiko, kad suomis nusprendė sudalyvauti Visagino ralyje su juo
Teemu šis mažylis Lenkijoje vykusiuose testuose taip patiko, kad suomis nusprendė sudalyvauti Visagino ralyje su juo

Can Alakoc

Penkiolikmetis turkas, kurio karjera prasidėjo tik praeitais metais sugrįžta į Lietuvą. Can naudodamasis Latvijos federacijos sukurtomis lengvatomis jauniesiems sportininkams mokosi Latvijoje bei aplinkinėse šalyse ralio pagrindų. Visagine jis startuos su buvusiu Justo Simaškos Ford Fiesta Rally4 automobiliu, o šalia jo sėdės mums kuo geriausiai pažįstamas latvis Andris Andris Mālnieks, kuris stenogramą skaitė Vaidotui Žalai. Beje Andris ką tik šventė gimtadienį, tai drąsiai galit serviso zonoje jį pasveikinti ir parodyti kokie mes lietuviai šaunūs.

Samsonas Rally Utena varžybų metu jaunasis turkas nebijoje skraidyti

Ralio sprintas ir R2T

Praeitais metais Ralio sprinto automobilių parkas įgavo tarptautinį prieskonį. Irmantas Buivydas iš MG ZR persėdo į Ford Fiesta R2T, su kuriuo tapo LARSČ čempionu. Šį savaitgalį Visagine bus galimybė išvysti ne tik Irmantą, bet ir dar vieną ralio sprinto dalyvį, kuris nuo “garažinės” technikos peršoka į gamyklinę. Iš ryškaus bei spalvoto Honda Civic, Erikas Valkeris peršoks į tokį pat kaip ir Irmanto – Ford Fiesta R2T automobilį. Klasėje kompaniją jiems palaikys šiek tiek tobulesni Ford Fiesta Rally4 automobiliai kuriuos vairuos Can Alakoc bei Tymoteusz Jocz.

Irmantas su Ford Fiesta R2T 2022m. tapo LARSČ čempionu
Irmantas su Ford Fiesta R2T 2022m. tapo LARSČ čempionu

Deividas Gezevičius ir Mindaugas Varža

Pagal pradinį planą viskas turėjo būti šiek tiek kitaip. Deividas Gezevičius užsiregistravo su Ford Fiesta N5, o Mindaugas Varža su Ford Fiesta VRT. Deja nei vieno, nei kito automobilio Visagine dar neišvysime. Pagrindinė problema universali visiems – laikas. Deividas dar nespėjo pabaigti savo rankomis kuriamo Ford Fiesta N5 automobilio, o Mindaugas norėdamas maksimaliai viską gerai ir iki galo pabaigti – nespėjo paruošti savo kūrinio – Ford Fiesta VRT. Apie šį automobilį manau bus papasakota plačiau kiek vėliau. Tačiau Mindaugo garaže stovi Subaru Impreza su jo kurta važiuokle, tad už jos vairo sės Deividas, o Mindaugas jam skaitys stenogramą. Tad nebaigti projektai nesutrukdys jiems pasirodyti Visagine.

Ši Subaru Impreza yra naudojama kaip testinis automobilis Mindaugo sukurtai pakabai


Renginio informacija

Rally Freaks

Žemėlapiai

Apžvalga:


Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x