Samsonas RaceFit Rally Teams Challenge Visaginas ’23

„Samsonas RaceFit Rally Teams Challenge” įspūdžiai 🙂

Samsonas RaceFit Rally Teams Challenge

Gražų vidurvasario rytą, prie Balto ežero esančio šalia Visagino, rinkosi būrys žmonių, kuris nekantriai laukė kol galės išbandyti savo sportinę formą bei ištvermę „Samsonas RaceFit Rally Teams Challenge”. Kas gi ten vyko? Ogi ralistų bei kitų sportininkų “ralis”, tik šį kartą be automobilių, žemiškesniais greičiais bet gerokai ilgesniais ir gausesniais prakaito upeliais bei gilesniais atodūsiais. Per penkias minutes sugalvota idėja per nepilną mėnesį tapo renginiu, kuris be jokių abejonių turės tęstinumą ne tik šiais, bet manytina ir kitais metais.


Ne paslaptis, kad rezultatams greičio ruožuose nemažą įtaką daro gera fizinė forma. Tai suprantantys bei aktyvumą propaguojantys „Samsonas RaceFit Rally Teams Challenge” vyrukai materializavo mintį sukviesti visų lygių ralistus pasivaržyti be sportinės technikos. Sekmadienį prie ralio vairuotojų bei šturmanų prisijungė ir svečių klasės atstovai, kuriems tai buvo puiki proga išbandyti save. Buvo pasiūlytos trys rungtys – keturi 2,5 km ilgio ratai dviračiu miško keliuku, po to teko apibėgti jau minėtą Baltą ežerą, kurio perimetras siekė tuos pačius 2,5 km. Nualinus kojas pirmose rungtyse dalyviai šoko į ežerą, kurio pakrante iki finišo jiems teko nuplaukti 200 metrų. Visi dalyviai buvo suskirstyti į keturias klases – “Ralio ekipažas”, “Solo”, “Ralio Fanas” bei “Ralio Dama”. Pastarosiose dvejose klasėse varžėsi dalyviai nevažiuojantys ralio disciplinoje, o Ralio ekipažo bei Solo klasės buvo užpildytos LARČ važiuojančiais sportininkais. Pastarieji varžėsi lygiomis sąlygomis – visiems buvo suteikti vienodi “Fatbike” dviračiai 10 kilometrų trasos įveikimui. Į varžybas atvyko tokie ralistai kaip Giedrius Notkus, Nedas Radišauskas, Markas Buteikis, Deividas Gezevičius, Gediminas Ivanauskas, Markas Judzentavičius, Justinas Auryla, Mantas Meduneckis, Igor Valevko, Tadas Balaišis. Jiems kompaniją palaikė tokie šturmanai kaip Ervinas Snitkas, Justas Vičiūnas, Ugnius Vainevičius, Tomas Nenartavičius, Aurimas Kropas, Artūras Laukys, Lukas Balaišis, Aurimas Gudas bei Kamilė Kazickaitė. Viso startavo 47 vyrai bei moterys, kuriuos palaikė didelis būrys šeimynų, artimųjų bei draugų. Taip pat budėjo greitosios pagalbos ekipažas, teisėjai žvalgėsi į varžybų laikrodį bei savo dokumentus, o Saulenis Pociūnas savo balsu pasirūpino, kad informacinis fonas varžybų metu būtų pastoviai transliuojamas.


Instruktažą išklausę bei apšilimą pabaigę dalyviai sulaukė dvyliktos valandos bei pirmojo sportininko starto. Visi dalyviai startavo kas minute, todėl vieniems baigiant dviračio rungtį ir pradedant bėgimo kiti dar tik laukė savojo starto. Dviračių trasa driekėsi kalvotu pušyne esančių smėlio keliuku, kuriame netruko gamtinių kliūčių, o ilgainiui visa trasa užsipildė dviračiais, tad vieni turėjo žvalgytis atgal, kol kiti bandė lenkti lėtesnius varžovus. Ties varžybų starto vieta dviratininkai turėjo galimybė atsigaivinti stikline vandens, kurią nesustojus pagriebti iš asistuojančio personalo lekiant nemenku greičiu buvo nemenkas iššūkis. Ilgainiui buvo pereita prie kitokio vandens padavimo formato – pora stiklinių vandens buvo tiesiog užpilamos ant pravažiuojančių dviratininkų taip atgaivinant pastaruosius bei sukeldami juoką bei ovacijas.


Dviračiais pravažiavę keturis ratus bei atsigaivinę dalyviai šturmavo takelį einantį aplink ežerą, kuris lygiai taip pat nebuvo nei lygus, nei paprastas atimdamas iš bėgikais tapusių sportininkų dar daugiau jėgų. Apibėgus ežerą ralistai bei svečių klasės atstovai užsidėję plūdurus šokdavo į gaivinantį, ką tik apibėgto ežero vandenį. 200 metrų Balto ežero trasa driekėsi palei krantą, o šalimais baidarėse budėjo gelbėtojų komandos, kurių pagalbos, visų džiaugsmui niekam neprireikė. Kirtus finišo liniją sportininkų laukė teisėjai fiksavę galutinį laiką bei artimųjų palaikymo komandos į kurių glėbį krisdavo išvargę, tačiau laimingi finišą pasiekę atletai bei atletės. Kai kuriuos dalyvius ištikimiausi fanai palaikė patys šalia plaukdami ežero pakrante. Finišo liniją kirtus paskutiniam dalyviui, teisėjų komanda pasišalino skaičiuoti galutinių rezultatų, o visi kiti susirinko į varžybų centrą, kur dalijosi įspūdžiais bei laukė, kol žarijos bus pakankamai kaitrios, kad iškeptų pačių dalyvių paruoštą mėsą.


Po sočių bei gardžių pietų, išanalizavus kur rungtyse buvo išlošta laiko, o kur prarasta „Samsonas RaceFit Rally Teams Challenge” organizatorių komanda pakvietė visus prie podiumo, o šalimais gulėjo visa eilė unikalių medalių, pagamintų iš “Samsonas Motorsport” pavarų dėžių detalių. Keturių įskaitų prizininkai vienas po kito lipo ant stilizuoto podiumo kur jiems ant kaklų buvo sukabinti medaliai.


Po visų rungčių, vaišių bei apdovanojimų ceremonijų dalyvių laukė indėniška pirtis bei pažadas, jog panašaus tipo renginys turėtų sugrįžti rudenį, tik šiek tiek piečiau – Utenoje. Ko bepaklaustum, nuotraukose bei video medžiagoje užfiksuotos nors ir pavargusios, tačiau nuoširdžios šypsenos išduoda, kad per keletą savaičių nuo idėjos realybe virtęs šeimyninis sporto renginys buvo daugiau nei pavykęs. Belieka palinkėti, kad „Samsonas RaceFit Rally Teams Challenge” taps sudėtine Lietuvos ralio čempionato dalyvių programos dalimi, kurioje ugdoma sportinė forma bei kultūra duos itin teigiamą efektą ir greičio ruožuose.


Daugiau nuotraukų renginio puslapyje

Visų dalyvių rezultatai

“Ralio Ekipažas” įskaitos rezultatai

“SOLO” įskaitos rezultatai

“Ralio Fanas” įskaitos rezultatai

“Ralio Dama” įskaitos rezultatai


Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x