Rally Chumatskiy Shlyah ’19

Pietų Ukrainoje, netoliese Odesos vyrai paskutinį kart susirinko spręsti Ukrainos čempionato reikalų, Chumatskiy Shlyah ralyje. Kaip ir visi etapai etapai, šis vyko ant žvyro dangos. Nors oras buvo puikus, bet prieš tai buvusios oro sąlygos lėmė, kad greitai automobilį galėjai atskirti tik pagal jo formą – spalva, partnerių reklamos ir kiti dizaino elementai labai greitai pasislėpė po storu purvo sluoksniu. Be to buvo atšaukti keli ruožai plius krūva kitų organizacinių sunkumų.

Prieš paskutinį etapą, į čempiono titulą pretendavo trys ukrainiečiai: Oleksandr Kozlov (Subaru Impreza N12), Yuriy Khomitskyi (Subaru Impreza N12) ir Anton Korzun (Mitsubishi Lancer Evo IX). Matematiškai buvo galimos įvairios variacijos, tad visų šansai keitėsi kiekviename ruože. Visus tris kamavo šiokios tokios techninės problemos. O.Kozlov lūžo amortizatorius ir prasidėjo variklio problemos, bet nepaisant šių problemų – jam pavyko finišuoti antram. Y.Khomitskyi – baigėsi prasčiau. Vienoje iš daugybės purvo vonių ir vandens pervažų, ukrainiečio Subaru variklis sriūbtelėjo vandens ir gavo hidro-smūgį, taip nurašydamas visas Yuriy viltis. O sausiausias iš visa to išplaukė – Anton Korzun. Jis laimėjo paskutinį etapą. Bet drama tuo nesibaigė – suskaičiavus taškus Yuryi ir Anton surinko po vienodą kiekį taškų. Čempiono likimą sprendė geresnis rezultatas paskutiniame etape, kuri laimėjo Anton. Taip Anton Korzun pirmą kart tapo Ukrainos čempionu. Bet štai čempionu tarp šturmanų tapo Yevgen Sokur, šį sezoną stenogramą skaitęs O.Kozlov ir B.Gandzha.Ukrainoje vyksta du čempionatai.

Ukrainos ralio čempionatas ir Ukrainos mini-ralio čempionatas. Pirmajame prizinėse vietose dominuoja pagrinde Subaru Impreza ir Mitsubishi Lancer Evo automobiliai. Vieni etapai yra populiaresni kaip, kad Rally Fortecya, kiti susilaukia mažiau dėmesio. Tarp dvi ašimis varomų automobilių populiariausi Lada Samara, Honda Civic automobiliai. Ralio ilgiai panašūs į Lietuvos – šiek tiek viršija 100 kilometrų greičio ruožų. O Ukrainos Mini-ralio čempionate – mažiau visais ratais varomų automobilių ir daugiau dviem ratais varomų. Taip pat galima sutikti itin daug Lada Samara egzempliorių. O Mini-ralio čempionas Vladimir Petrenko – taip pat ginkluotas Mitsubishi Lancer Evo IX.

Ukrainoje mėgsta apsilankyti ir lietuviai. Šiais metais Lietuvos trispalvė plevėsavo dvejuose etapuose. Vladas Jurkevičius kartu su ukrainiečiais atidarė Ukrainos čempionatą Rally Stolisa metu, o Rally Fortecya susilaukė net penkių lietuvių. Darius Biesevičius su Mitsubishi Lancer 4WD finišavo šeštas, A.Daunoravičius su Mitsubishi Lancer Evo IX – vienuoliktas ir Aurimas Eidžiūnas su Lada VAZ 2105 VFTS – tryliktas. Dovilui Čiūtelei ir Karoliui Kairiui finišuoti nepavyko.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Už informaciją dėkoju:

https://www.facebook.com/paschavorobyov

Nuotrauka – Sander Studio

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x