Rally Barbados ’20

Ken Block Sol Rally Barbados Ford Fiesta Rally 2

Barbadoso ralis yra turbūt labiau jau reiškinys, o ne tiesiog renginys šioje mažytėje saloje įsikūrusioje šalyje. Visa laimė, kad pandeminiai reikalai nesutrukdė šiai nuostabiai šventei įvykti.

Barbadosas

Tai dar kartelį apie Barbadosą. Šių metų Pasauliniai reikalai įnešė sumaišties ir į šios šalies čempionatą. Nors ir be pandemijų jis iš tiesų itin keistas. Pavyzdžiui pirmi du etapai telpantys MCBI BRC Hammer Time ralyje. Šeštadienį vienas čempionato etapas, o sekmadienį – kitas. Vienas greičio ruožas, visiškai trumpas ir įveikiamas kaip “shakedown’. Važiuojama keletą kartų ir greičiausią laiką parodęs ekipažas laimi.

Robert Swann Darren Garrod Ford Fiesta RS WRC Rally Barbados
R.Swann / D.Garrod – Ford Fiesta RS WRC

Štai didysis Barbadoso ralis jau yra tikresnis. Bet ir jis turi labai įdomių detalių. Pavyzdžiui, kad visi dalyviai ten susirenka gerokai anksčiau. Priežastis “Flow King Of The Hill” varžybos, kurios vyksta savaitę anksčiau nei pats Rally Barbados. Esmė ta, kad “Flow King Of The Hill” varžybos yra be galo svarbi pačio Barbadoso ralio dalis.

“Flow King Of The Hill” be šou dalies, kuri sutraukia puse salos, turi ir dvi oficialias. Pirma, tai yra Barbadoso ralio testinis ruožas – “shakedown”. Pagal jo rezultatus beje yra nustatoma ir starto tvarka pagrindiniame Barbadoso ralyje. O antra – tas 3,3 kilometro pravažiavimas yra įskaitomas ir kaip čempionato etapas, už kurį gaunami taškai. Šiais metais karaliumi tapo D.Skeete su Subaru Impreza S12 WRC.

Dane Skeete Subaru Impreza S12B WRC Rally Barbados
D.Skeete / M.Tyler – Subaru Impreza S12B WRC

Įprastai šį ralį aplanko nuo 20 iki 30 ekipažų iš Didžiosios Britanijos. Barbadosas yra buvusi anglų kolonija, tai britiška kultūra saloje yra išsilaikiusi stipriai. Tad britams – kaip tradicija, piligrimystė, didžiulė egzotika, sentimentai ir visa kita. Tad didžiulė krūva jų vasaros pradžioje suplūsta į šią tolimą šalį. Tik šie metai buvo kitokie. Svečių iš kitos salos Barbadosas susilaukė 3-4 kart mažiau, o ir data nusikėlė į vėlyvą rudenį. Priežastis patys puikiai suprantant.

Užtat šią šalies šventę aplankė vienas itin garsus žmogus. Be visa ko, jis dar ir šį ralį laimėjo.

Ken Block Gelsomino Ford Fiesta Rally2 Rally Barbados
K.Block / A.Gelsomino – Ford Fiesta Rally2

Ken Block 2018 metais susikonstravęs ganėtinai įspūdingą Ford Escort Cosworth automobilį laksto po Pasaulį su juo ir karts nuo karto aplanko įdomesnius ar jam svarbesnius ralius. Verta paminėti Rally Legends, Goodwood Rally Stage, Rallye du Valais ar WRC Meksika. Taigi atėjo metas ir Barbadosui. Tik šį kartą K.Block išvažiavo su šviežiai iš M-Sport gamyklos tiesiai į lėktuvą išriedėjusia naujut naujutėle Ford Fiesta Rally2.

Šiai JAV žvaigždei pergalė nebuvo lengva. Paskutinį kartą moderniame ralio automobilyje amerikietis sėdėjo jau labai seniai, testų neturėjo, o Barbadosas dar ir pasitiko tropinėmis audromis. Be kita ko, nors šalis ir labai mažytė, bet automobilių parkas ten išties įspūdingas. K.Block’ui teko rungtis prieš 4 WRC ir dar 6 R5 klasės automobilius.

Iš pradžių pergalė amerikiečiui nesišvietė. Prireikė laiko adaptuotis prie visiškai naujo automobilio, lindo pavarų dėžės problemos, bet ilgaainiui, per 100 kilometrų pačios įvairiausios kokybės asfaltinių Barbadoso kelių K.Block sugebėjo stabiliu važiavimu pačiame ralio gale užsikabaroti iki pirmos vietos ir ten likti.

Jeffrey Panton Michael Fennell JR Ford Fiesta RS WRC Rally Barbados
J.Panton / M. Fennell Jr. – Ford Fiesta RS WRC

Didžiausią konkurenciją amerikiečiui kėlė 13 kartų šį ralį laimėjęs Dane Skeete su Subaru Impreza S12 WRC, Jeffrey Panton su Ford Fiesta WRC ir svečias iš Didžiosios Britanijos Robert Swann. Pirmojo Impreza sugedo, puse ralio pirmavęs jamaikietis J.Panton pridarė klaidų ir prarado lyderio poziciją ralio gale, o R.Swann iki amerikiečio pritrūko 10 sekundžių. Beje šio Brito Ford Fiesta WRC yra ta pati, kuri 2015 metais Meksikoje skendo su dabartiniu WRC čempionu O.Tannak.

Vienas panašumas su Lietuva. Barbadose taip pat populiariausias ralio automobilis – BMW 🙂

Roger Mayers BMW 318 Compact Rally Barbados
R.Mayers / S.Corbin – BMW 318 Compact

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotraukos – Sol Rally Barbados FB puslapis

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x