Qatar International Rally

Kataro ralis 2021

Šį kartą Kataro ralis įdomesnis nei įprastai. Anksčiau lažintis buvo verta arba dėl antros vietos nugalėtojo, arba dėl minučių kiekio, kuriuo savo artimiausią varžovą įveiks Nasser Al-Attiyah. O istorijoje tų minučių kiekis svyravo nuo vienos iki 15. Tad nieko keisto, kad šiemet tai buvo jau penkiolikta katariečio pergalė savo namų ralyje

Kataro vėliava
Ralio savaitė 5
Qatar International Rally 2021

Šiais metais į Katarietiško smėlio ir žvyro dėžę atvyko puikiai žinomas WRC veikėjas. K.Meeke pasikankino Saudo Arabijoje ir kaip daugelis pabuvę tokioje aplinkoje, buvo infekuotas ir pats pripažino turintis teigiamą Dakaro ralio viruso testo atsakymą. Tad toli nuo tų kraštų nepabėgo ir iš SRT išsinuomavęs Škoda Fabia R5 (tą pačią su kuria V.Jurkevčius skraidė rudenį) ruošėsi pakutenti padus Nasser’ui disciplinoje, kurioje šį kartą šiaurės airis turi daugiau patirties nei katarietis. Ir jeigu spėliojate, kur iš ARX automobilių salono Vilniuje dingo kalėdinėmis girliandomis papuošta V.Žalos “širšė”, tai šis automobilis su SRT komandos pagalba taip pat atsidūrė Katare – jį vairavo M.Khalid Al-Suwaidi. Trečias kiek daugiau įdomesnis ekipažas – A.Al-Kuwari ir airis J.Fulton. Pirmasis nemažai laiko praleido WRC su RRC ir R5 technika, o jo naujais šturmanas – praeitais metais stenogramą skaitė Airijos jaunajam talentui C.Devine Europos Ralio čempionate.

K.Meeke / S.Marshall - Škoda Fabia R5
K.Meeke / S.Marshall – Škoda Fabia R5 (Rudeninis V.Jurkevičiaus automobilis)

Šiame ralyje dalyvavo ir Nasser’o pusbrolis Khalifa, karts nuo kart pasirodantis ralio trasose. Tarp 21 dalyvio atvyko svečių iš Saudo Arabijos, Libano, Omano ir Jordanijos, nes šis ralis yra Vidurinių rytų čempionato etapas (MERC). Technikos prasme dominuoja Mitsubishi Lancer ir Subaru Impreza automobiliai su įsimaišiusiais R5 bolidais. Šį kartą pastarųjų buvo net 5. Likę dalyviai vairuoja galbūt net labiau šiam kraštui tinkamesnius Polaris ar Maverick bagius.

K.Al-Mohannadi / K.Shubin - Polaris
K.Al-Mohannadi / K.Shubin – Polaris

Keliai, jei taip galima juos pavadinti – taip pat unikalūs. Žiūrint onboard’us tikrai kyla nemažai panašumo į ką tik pasibaigusį Dakarą. Suprasti kur ten kelias ir į kurią vos matomą vėžę toje dykynėje reikia pataikyti – iššūkis daugeliui. Dėl greičio ruožų specifikos ten itin svarbu kuo greitesnis išvažiavimas iš posūkių, todėl trajektorijos neretai neapsiriboja vien keliu su rizika pasigauti akmenų ar vietinę augaliją. Plius reljefas ten visiškai plokščias, tad naviguoti dar sunkiau. Todėl šis ralis užsitarnavo kaip regione sunkiausiu šturmanams etapu. Bet ne tik su navigacija ten sunku. Šalikelėse pilna akmenų, o “keliuose” yra nemažai nedidelių nelygumų, kurie lengvus ir greitus ralio automobilius mėto į orą kaip kamuoliukus. Plius krūva dulkių kurios kartais uždengia vaizdą tiems patiems vairuotojams, kurie jas sukėlė.

K.Al-Suwaidi / H.Magalhaes - Škoda Fabia R5
K.Al-Suwaidi / H.Magalhaes – Škoda Fabia R5 (V.Žalos automobilis skraido ne tik pas mus)

Patį ralį sudarė 11 greičio ruožų. Penktadienio vakarą dalyviai 4 kilometrus suko aplink kuoliukus Katara sporto komplekse, kuris įsikūręs šalies sostinėje Dohoje, o šeštadienį sekmadienį laukė 18-22 kilometrų iššūkiai Kataro žvyringoje dykumoje, nutolusioje šalies į šiaurės rytus. Tai sudarė 208 kilometrus greičio ruožų. Įdomus ir ralio laiko rėžimas. Šeštadienio ir sekmadienio greičio ruožai pasibaigdavo dar popietėje.

K.Al-Attiyah / G.Nadher - Ford Fiesta R5
K.Al-Attiyah / G.Nadher – Ford Fiesta R5

Rezultatų prasme stebuklas neįvyko, nors prošvaisčių buvo. Šeštadienį, prieš paskutinį antros ralio dienos greičio ruožą intriga buvo itin gyva. N.Al-Attiyah ir K.Meeke keitėsi pergalėmis greičio ruožuose ir jei ne 25s bauda, šiaurės airis būtų buvęs netgi priekyje. Bet štai šeštadienio popietėje viskas atsistojo į senas vėžes. Al-Thakira greičio ruože K.Meeke automobilį viena duobė mestelėjo į kitos duobės kraštą, kuris nurovė bamperį ir variklio aušinimo komponentus. Svečiui iš Europos į servisą teko grįžti “ant šlipso”. Servise paaiškėjo, jog be kita ko dar ir variklis yra pažeistas, tad sekmadieninis pasivažinėjimas dykuma pagal “Super Rally” taisykle deja neįvyko. Tuomet VW Polo R5 vairuojančiam Nasserui į atlapus kibo jo tėvynainis A.Al-Kuwari. Pasinaudodamas tuo, kad ralio lyderiui niekur skubėti nebereikia, o dar ir automobilis kaprizinosi, Al-Kuwari sugebėjo laimėti tris greičio ruožus, nors ralio finiše nuo buvusio Dakaro ralio nugalėtojo atsiliko beveik 2 minutėmis. Kas šiaip nėra labai daug, palyginus su kitais. Trečioje vietoje finišavęs M.Khalid Al-Suwaidi buvo nutolęs daugiau nei 6 minutėmis, o kiti dar didesniais atstumais.

A.Al-Kuwari / J.Fulton - Škoda Fabia Rally 2 Evo
A.Al-Kuwari / J.Fulton – Škoda Fabia Rally 2 Evo

Kol kas K.Meeke neatskleidė ar šis grįžimas į klasikinio ralio specifiką yra vienalaikis. Faktas, kad šiaurės airis pasiruošęs susirinkti kuo daugiau informacijos apie to regiono kelius ir geografiją, nes kitas Dakaras nenumaldomai artėja. Užtat antroje vietoje finišavęs A.Al-Kuwari žada įdomesnę ralio programą šiems metams. Daugelis Kataro ralio dalyvių laukė kito MERC etapo Omane, kuris deja visai neseniai buvo nukeltas dėl visiems žinomų priežasčių. Tad kitas rimtesnis ralio renginys artimuosiuose rytuose bus Gegužę – Jordanijoje. Ten lygiai taip pat dominuoja senas lapinas Nasser’as.

M.Al-Attiyah / R.Bou-Abdo - Mitsubishi Lancer Evolution X
M.Al-Attiyah / R.Bou-Abdo – Mitsubishi Lancer Evolution X

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Patreon Ralio Savaitė
www.ewrc-results.com
Rezultatai

Nuotraukos – QMMF

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x