Jännerrallye ’20

Daugelis didžių dalykų turi savo mažesnes kopijas išsibarsčiusias kažkur Pasaulyje. Ar tai būtų muziejai, ar tai būtų renginiai. Pavyzdžiui 24 valandų Le Mano lenktynės turi atitikmeną JAV – ten Atlantoje vyksta Petit Le Mans (mažasis Le Manas). O Sausio pirmą savaitgalį benzingalviai nukreipia dėmesį į šiaurės Austrijoje esančio Freistadt miestelio apylinkes, kur vyksta “mažasis” Monte Carlo ralis.

Jannerrallye verčiasi labai paprastai – Sausio ralis. Pirmomis naujų metų dienomis apskritai veiksmo nėra daug – vos keletas sprinto tipo varžybų Skandinavijoje. Tad dėmesio šis Austrijos čempionato pirmasis etapas susilaukia iš ties nemažai. Vyksta šis renginys jau nuo 1969 metų, su įvairiomis ilgesnėmis ar trumpesnėmis pertraukomis. Šiuo metu, tai tik Austrijos čempionato etapas, bet anksčiau šis ralis būdavo įtraukiamas į Europos ir Čekijos čempionatus. Dėl datos ir geografinės pozicijos, Jannerrallye labai dažnai primena legendinį Monte Carlo. Veiksmas vyksta kalnuotose vietovėse ant asfalto dangos, bet dažnai tame pačiame ruože be asfalto galima sutikti sniego ir ledo. Tad padangų pasirinkimas ir paskaičiavimas kur važiuoti maksimaliai, o kur derėtų važiuoti atsargiau – lemia šio ralio nugalėtojus ir pralaimėtojus. Legendiniai ruožai Pierbach ir Liebenau jau įstrigę, tiek dalyvių, tiek žiūrovų atmintyje dėl nepamirštamų nuotykių ir vaizdų.

Žmogus, kuris ypatingas Jannerrallye sąlygas įvaldė geriausiai – Austrijos ralio legenda Francz Wittman sen. Daugkartinis Austrijos čempionas, Europos ralio čempionato etapų nuolatinis laimėtojas ir 1987 metų WRC Naujosios Zelandijos nugalėtojas. Net 11 kartų austras buvo greičiausias šiame etape. Francz vienvaldystei pasibaigus, trofėjus skynė garsūs Austrijos, Čekijos ir Lenkijos lenktynininkai kaip J.Kopecky, V.Pech jun., R.Baumschlager, R.Kubica ir K.Kajetanowicz.

O šiais dėl metais ralio nugalėtojų titulo varžėsi trys varžovai, kuriems tai būtų pirma pergalė Jannerrallye. Kaip ir praeitais metais pečius surėmė 2019 čempionas H.Neubauer ir visą sezoną jam ant kulnų mynęs J.Wagner. O šių dviejų kovą įsivėlė J.Wagner brolis Simon, kuris apart Austrijos aplanko ir kelis ERC etapus. Dažniausiai šiame ralyje nutinka taip, kad rezultatai stipriai keičiasi kiekvieno ruožo metu. H.Neubauer praradęs apie dvi minutes ralio pradžioje turbūt buvo palaidojęs viltis į pergalę, bet viskas susidėliojo jam labai palankiai. Julian Wagner patyrė avariją, o Simon Wagner pasirinko netinkamus automobilio nustatymus sniego pilniems keliams, tad irgi prarado krūvą laiko. Tad po 163 kilometrų kalnuose, H.Neubauer sezoną pradėjo pergale.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotrauka – Ondra Beneda

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x