Suzuki SX4 WRC

Suzuki SX4 WRC

Trumpai apie Suzuki SX4 WRC, kuris vos vienerius metus išbuvo Pasaulio ralio čempionate

Teksto autorius – Gabrielius Kapočius

Turbūt ne daugelio atmintyje užstrigo faktas, kad japonų automobilių gamintojas Suzuki dalyvavo Pasaulio ralio čempionate 2007 ir 2008 metais.  

Suzuki SX4 WRC
Suzuki SX4 WRC

2006  metų vasarį, Ženevos automobilių parodoje  Pasauliui  buvo pristatytas  Suzuki SX4 WRC, su kuriuo Suzuki planavo debiutuoti 2007 metų WRC čempionate. Japonai stengėsi sukurti greitą bei patogų automobilį, kuris turėjo 2 litrų J20 variklį su turbokompresoriumi bei 320 AG. SX4 WRC matmenys buvo tokie patys kaip ir legendinės Citroen Xsara WRC, tiesa Xsara buvo kruopščiai kurta keletą metų, o SX4 WRC buvo skubotas bandymas patekti į Pasauli ralio čempionatą. Suzuki WRC komandos techniniu vadovu buvo Michelis Nandanas, ilgametis Hyundai bei Toyota komandų vadovas, bet .jis greitai paliko šias pareigas, o japonai dirbti su SX4 WRC vieni.  Prireikė beveik viso 2007 metų sezono iki kol Suzuki SX4 WRC buvo paruoštas varžyboms. Tai metais japonai išvažiavo į Korsikos bei Velso ralius, kuriuose nei Bernardi Nicoalas, nei Sebastian Lindholm finišo nepasiekė.

2007 Velso ralis - antrasis šio automobilio išvažiavimas Pasaulio ralio čempionate
2007 Velso ralis – antrasis šio automobilio išvažiavimas Pasaulio ralio čempionate

Pilnas Suzuki debiutas Pasaulio ralio čempionate įvyko 2008 metais. Gamyklinę komandą sudarė du pilotai – švedas JWRC čempionas Per-Gunnar Andersson ir Lietuvos ralio fanams pažįstamas suomis Toni Gardemeister. Sezono pradžioje Suzuki kamavo rimti variklio bei kiti gedimai, dėl kurių abu Suzuki pilotai retai kada pasiekdavo finišą. Sezonui persiritus į antrą pusę Suzuki išsisprendė dalį patikimumo problemų ir pradėjo rodyti geresnius rezultatus. Sezono gale Per-Gunnar Andersson du kartus finišavo penketuke. 

Geriausias Suzuki rezultatas - 5 vieta Velso ralyje
Geriausias Suzuki rezultatas – 5 vieta Velso ralyje

Iš viso Suzuki SX4 startavo 17 WRC etapų, o aukščiausia 5 vieta pasiekta P.G Andersson Velso Ir Japonijos raliuose. Tiesa rezultatai Japonijos ir Velso ralyje ne kaži kiek džiugino Suzuki fanus bei vadovus, nes automobilius kamavo nuolatinės problemos su išmetimu, variklio galvos tarpinėmis bei pakaba. Sezono pabaigoje dėl Pasaulinės ekonomikos krizės Suzuki nusprendė baigti savo WRC programa išbuvę čempionate vos vienerius metus.

Suzuki SX4 WRC Jordanijoje
Suzuki SX4 WRC Jordanijoje

Po 2008m., kai Suzuki pasitraukė iš WRC, Suzuki SX4 WRC buvo galima pamatyti egzotiškame Barbadose – šalyje kur labai populiarus WRC automobiliai. 2010 metais šios šalies lenktynininkas Sean Gill nusipirko Suzuki SX4 WRC, kuris tiesa išriedėjo ne iš Suzuki Motorsport gamyklos. Britų MML komanda, kuri išskirtinai dirba su Mitsubishi Lancer Evolution bei WRC modeliais sukūrė Suzuki SX4 WRC prototipą, kuriame buvo panaudota nemaža dalis Mitsubishi Lancer WRC dalių. Vėliau šis Suzuki SX4 WRC perėjo jo tautiečiui Neil Armstrong. 2015 Barbadoso raliui organizatoriai pasikvietė buvusį gamyklinės Suzuki komandos narį suomį Toni Gardemeister. Dabartinis TGS Worldwide komandos vadovas Barbadoso ralyje liko ketvirtas, į priekį praleidęs tris Ford Focus RS WRC automobilius, o už savęs palikęs dvi Subaru Impreza S11 ir S12. Tai paskutinis ralis kuriame startavo Suzuki SX4 WRC. Vėliau šis automobilis išnyko iš greičio ruožų. Net keista, kad Suzuki spėjo pagaminti net 13 SX4 WRC automobilių, kurie dabar dūla Toyota bei Suzuki muziejuose.

Toni Gardemeister po nemenkos pertraukos grįžo prie Suzuki SX4 WRC vairo Barbadose
Toni Gardemeister po nemenkos pertraukos grįžo prie Suzuki SX4 WRC vairo Barbadose

Apibendrinant, SX4 WRC buvo skubotas Suzuki bandymas patekti į WRC elitą.  Šiam automobiliui gerai pasirodyti trukdė ir techninės problemos, įtakotos inžinerinių klaidų, dėl ko daugelyje ralių SX4 WRC nepavykdavo finišuoti dėl įvairių gedimų. Ekipažai taip pat nesiekė Sebestian Loeb arba Miko Hirvonen lygio. Galų gale dėl finansinių išteklių bei savotiško debiutinio sezono fiasko, Suzuki pasitraukė iš WRC.

Suzuki SX4 WRC Naujoje Zelandijoje

WRC Programa 2008

Pagaminta vienetų – 13 (Bei vienas MML sukurtas Suzuki SX4 Proto)

Aukščiausia vieta WRC – 5 (2008, Per-Gunnar Andersson Wales Rally GB ’08 bei Rally Japan ’08)Prisidėti prie tolimesnių Ralio savaitės įrašų galite tapę rėmėjais Contribee platformoje ar paaukoję per Paypal:


www.ewrc-results.com
Suzuki SX4 WRC EWRC duomenų bazėje

Nuotraukos Leszek Kumirek, Petr Lusk, Robert Tuchowski, Grzegosz Roslon

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x