Riihimäki-Ralli ’19

Ketvirtame Suomijos ralio čempionato etape žiūrovai galėjo išvysti šios kartos WRC automobilių dvikovą. Jau žiemą, Tommi Makinen komandos narys, japonas Takamoto Katsuta laimėjo SM-Itaralli su Toyota Yaris WRC automobiliu. Atėjus vasarai, japonas vėl grįžo į Suomijos trasas su aukščiausio lygio technika. O prie jo prisijungė jaunas suomių talentas Jari Huttunen, kurį po savo sparnu priglaudė gamyklinė Hyundai komanda. Paprastai, komanda skirdavo R5 klasės automobilį, bet šiam etape suomis pasirodė su Hyundai i20 WRC, kurį 2018 metų sezone vairavo Andreas Mikkelsen. Tad šiek tiek šiauriau už Helsinkio, seniausio Suomijos ralio čempionato etapo metu įvyko neoficiali Toyota ir Hyundai dvikova.

Prieš etapą japonas turėjo šiokį tokį pranašumą prieš suomį. Takamoto jau turėjo patirties su WRC automobiliu žiemą, o štai Jari – tai pirmas startas su WRC technika. Bet spaudimą iš komandų jautė abu vairuotojai ir išties abu šaunuoliai, kad spaudimą sėkmingai atlaikė, tikrai nelengvame etape. Tas vienos ralio patirties pranašumas kuo idealiausiai atsispindėjo rezultatuose. Takamoto laimėjo visus išskyrus vieną ruožus, kuriame padarė smulkią klaidą. Ruožuose japono persvara buvo labai nedidelė ir po šimto kovinių kilometrų jaunuolius skyrė vos 12 sekundžių. Taip japonas įsirašė dar vieną pergalę į savo sąskaitą.

Savaime suprantama, etape dalyvavo ir visas kontingentas kitų labai stiprių dalyvių, kaip Juha Salo, Temmu Asunmaa ar Mikko Heikkila. Bet jie vairavo R5 klasės automobilius, kurie visgi gerokai nusileidžia dabartiniams WRC automobiliams, tad atsilikimas nuo lyderių buvo jau nebe sekundžių, o minučių reikalas. Greičiausias tarp jų ir Suomijos ralio čempionate daugiausiai taškų pasiėmė daugkartinis čempionas Juha Salo, nes dabartiniai WRC klasės automobiliai negali dalyvauti čempionato įskaitoje.

Prieš etapą, žurnalistai klausinėjo Suomijos ralio legendos Marcus Gronholm, ar šio globotiniui Jari Huttunen taip ruošiama vieta Pasaulio ralio čempionato etapui Suomijoje. Šis poli-korektiškai šį klausimą apėjo. Po aprašomo etapo praėjo jau mėnuo ir Hyundai WRC komanda jau paskelbė savo sudėtį Suomijos raliui, kurioje laisvą vietą užims airis Craig Breen. Galima tik spėlioti, ar tos 12 sekundžių suomiui nekainavo vietos Rally Finland su Hyundai i20 WRC…

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotrauka – www.nutspix.com

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x