Hellendoorn Rally ’19

Šį kartą nusikelsime į rytinę Nyderlandų dalį, Hellendoorn apylinkes, kur kasmet vyksta vienas iš Nyderlandų ralio čempionato etapų. Dalyvių laukė 170 kilometrų greičio ruožų. Nors šis ralis oficialiai asfaltinis, ekipažams nemažai tenka paprakaituoti bandant suvaldyti automobilį ant žvyro, smėlio. Ką jau kalbėti, kai iškrenta lietus. Keliai driekiasi kaimų ir mažų miestelių teritorijose, tad karts nuo karto pasitaiko neišasfaltuotų kelių arba dėl itin stipriai kertamų posūkių, kelias gan greitai apsineša nešvarumais. Kai kurie vairuotojai tyčia ar netyčia įsigudrina nukirsti metrą – kitą net per kukurūzų laukus.. O toliau trumpai apžvelgsime patį Nyderlandų čempionatą ir svečią, kuris per dešimtmetį šį etapą praleido tik kartą..

Nyderlandai – šalis nedidelė. Tad iš septynių čempionato etapų, du vyksta kaimynėse šalyse. Įprastai vienas šiaurės rytuose – Vokietijoje, o kitas į pietvakariuose – Belgijoje. Visi čempionato etapai vyksta ant asfalto dangos. Tiesa kaip ir Hellendoorn ralyje, neretai galima surasti ir žvyrinių atkarpų, kurios kaip prieskonis prideda įvairovės. Dėl pergalių kaip ir visoje vakarų Europoje pliekiasi įvairių gamintojų R5 technika vairuojama pagrinde Nyderlandų atstovų. Tokių dalyvių susirenka nuo 3 iki 11. Šis etapas yra lankomas bene gausiausiai. Kadangi visi raliai asfaltiniai, taip pat šalyje stipri ir labai įvairi RGT klasė. Prie bendros įskaitos dešimtuko trinasi tokie automobiliai kaip Opel Manta, Nissan 350Z, BMW 130i ar Volvo 242 Turbo. Taip pat bendroje įskaitoje važiuoja ir Historic klasės automobiliai kaip Opel Ascona, Ford Escort ar Lancia Delta.

Hellendoorn ralis nuo 2009 metų visada sulaukia (Išskyrus 2018m.) vieno gan žymaus svečio. Jis nuo 2009 iki 2012 buvo aktyvus Nyderlandų ralio čempionato dalyvis ir čempionas. Bet sportininko žvilgsnis krypo į bekelės varžybas ir 2012 buvo debiutuota Dakaro ralyje. Visų nuostabai Nyderlandų atstovas užėmė rekordinę aštuntą vietą ir Bernhard ten Brinke vardas tapo kur kas labiau žinomas autosporto Pasaulyje. Bernhard yra verslininkas, kurio žinioje sukasi ne vienas verslas, bet tai jam netrukdo aktyviai dalyvauti autosporto virtuvėje. Neseniai Toyota Gazoo Racing Dakaro komanda paskelbė savo sudėtį 2020 Dakaro raliui, kurioje galime išvysti ten Brinke pavardę. Bernhard aktyviai treniruojasi Dakaro raliui, bet stengiasi karts nuo karto sudalyvauti ir klasikinio ralio varžybose, kurios dažniausiai būna – Hellendoorn ralis. Nors tai jau dešimtas startas, Bernhard šį ralį laimėjo vos kartą. Tai įvyko 2010 metais su Ford Focus WRC ‘08.

Šiais metais Bernhard ten Brinke su Škoda Fabia R5 Evo iki pergalės trūko nedaug. Kad ir kaip stengėsi, Bernhard turėjo pripažinti tėvynainio Jasper van den Heuvel pranašumą, kuris vairavo Ford Fiesta R5. Pirmą ir antrą vietą skyrė vos dvidešimt sekundžių.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotrauka – Bernhard ten Brinke Facebook puslapis

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x