Turbūt daugelis apie tai kas vyko Švedijos ralio metu žinote ne mažiau už šio teksto autorių, tad šis įrašas ne apie tai, kas laimėjo ar pralaimėjo.
Aš Jus pakviesiu atkreipti dėmesį į keletą pavardžių, kurias galimai žino kiek ilgiau besidomintys Pasaulio ralio čempionatu. Netikrinau situacijos su kitais etapais, bet Švedija man pasirodė kaip vieta, kurioje seni ralistai mėgsta “Dar kartelį išbėgti į aikštelę”.
Tad pradėkime.
1. #68 Marcus Gronholm / Timo Rautiainen – Toyota Yaris WRC
Apie Marcus Gronholm sugrįžimą spauda ir socialiniai tinklai skambėjo garsiai ir gausiai, juolab suomis sėdo į aukščiausio kalibro techniką. Po pasitraukimo iš WRC, Marcus sudalyvaudavo tik istoriniuose / memorialiniuose / legendų raliuose, apart panašaus starto į šį, 2010 metais Švedijoje su Ford Focus WRC.
Savaitgalį rezultatai ne itin žibėjo, bet užtat galėjome prisiminti, už ką daugelis jį taip mylime. Šis žmogus liežuvio už dantų nelaiko, o dažnu atveju pasakyti tikrai turi ką. Ir vien ta pasakymo maniera yra totalus šiuolaikinės nušlifuotos ir lakoniškos interviu kalbos siaubas.
2. #37 Lorenzo Bertelli / Simone Scattolin – Ford Fiesta WRC
Šis mados pasaulio flagmanų sūnus Pasaulio ralio čempionate aktyviai važiavo 2012-2016. Pirmus keturis su metus varžėsi PWRC / WRC 2 įskaitoje su Subaru Impreza N14 ir Ford Fiesta RRC, o vėliau persėdo į Ford Fiesta WRC. Geriausiai jam sekėsi 2014 metais, kur WRC 2 įskaitoje sezoną baigė trečioje vietoje. Na, o su WRC geriausias pasiekimas – 2016 metais 8 vieta Meksikos ralyje. Į šių metų Švediją jis grįžo po realiai dviejų metų atostogų nuo ralio. Kaip jam sekėsi? Finišas ir 20 vieta. Kaip ir Pasaulyje, taip ir pas mus, jis nurašomas „Verslininkų“ klasei, kuri ieško daugiau nuotykių, nei rezultatų. Ir tai tikrai nėra blogai, o tik paįvairina ralio pasaulį.
3. #92 – Janne Tuohino / Mikko Markkula – Ford Fiesta WRC
Atsimenat Marko Martin ir laikus kai Sebastian Loeb dar su Citroen Xsara važiavo? Tai šis suomis iš to laikotarpio. 2004 metais važiavo 7 WRC etapuose už gamyklinę Ford komandą, o 2005 taip pat septynis – su gamykline Škoda Fabia WRC. 2010 metais jį dar buvo galima išvysti penkiuose etapuose su Ford Fiesta S2000, o pastaruoju metu suomis vis rečiau išlenda pagainioti kokį automobilį. Turbūt taip nėra, bet aš siečiau Janne sugrįžimą Švedijoje su Ford, dėl geriausio jo pasiekto WRC rezultato šioje šalyje vairuojant Focus WRC. 2004 Janne buvo ketvirtas, o šį kartą taip visai neblogai – dvyliktas.
4. #50 Patrik Flodin / Goran Bergsten – Škoda Fabia R5
Šį švedą manau atsimins nebent tie, kurie sekė Production WRC čempionatą 2007-2011 metais. Priminsiu, kad 2009 šioje serijoje važiavo mūsų brolis, latvis Andis Neikšans. Patrik visus tuos metus ištikimai vairavo Subaru Impreza modelius ir du kart beveik laimėjo PWRC čempionatą. 2010 metais jam nosį nušluostė mums dabar gerai žinomas Hayden Paddon, o 2011 – portugalas Armindo Araujo. Trečią kart švedas šturmuoti titulo nebesiėmė. 2012 su Ford Fiesta S2000 pakeliavo po garsius europinius ralius, o vėliau nusėdo gimtojoje Švedijoje, kur sau smagiai gainiojo įvairių modelių klasikinius Volvo ir BMW E30. Ir štai šiais metais tai jau trečias startas su Škoda Fabia R5. Šių metų Švedijos ralyje Patrik finišavo 22 bendroje įskaitoje ir 8 tarp R5 automobilių. Gal šįmet dažniau jį išvysime?
Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:
[…] – jei kažko nėra rinkoje, pradedi tai daryti pats. Taip gimė pirmieji tekstai apie Galway, WRC Švediją, Fafe ralį, Suomiją ir t.t. Tai man asmeniškai buvo labai įdomu, nes rasdavau labai įdomių […]