Arctic Lapland Rally ’20

Rovaniemi – miestas esantis legendinėje Laplandijoje su kaimynystėje gyvenančiu Kalėdų seneliu. Tai viena iš nedaugelio vietų kur šiuo metu karaliauja sniego pusnys su lyg automobilio stogu. Tad Arctic Lapland ralis išvengė Winter, Sarma ar Finnskog ralių likimo būti atšauktam dėl įšalo ir sniego trūkumo. Be to, tai yra vienos garsesnių ralio varžybų ant sniego, kurios populiarumu nusileidžia nebent WRC Švedijos etapui.

Ir visa ta garbė ne iš piršto laužta. Dažniausiai šio ralio greičio ruožų suma siekia nemenkus 250 kilometrų. Keliai reikalauja daug technikos, o puikus sukibimas su danga lemia didelius greičius. Nemaža dalis sekcijų driekiasi miškais, bet nuo medžių ekipažus saugo išties gigantiškos pusnys, kurios labai lengvai pasigrobia visus, kurie neatsargiai su jomis elgiasi. Beje ralio metu dažniausiai sninga ir dalis ruožų vyksta naktį. Taip, kad šis etapas išties ypatingas savo specifika, o be to dar ir turi gilias tradicijas, mat yra rengiamas nuo pat 1966. Be buvimo Suomijos čempionate, šis renginys ilgą laiką turėjo vietą Europos ralio čempionato kalendoriuje.

O per pusę amžiaus Laplandijos keliai matė visko. Čia laimėję yra penki Pasaulio ralio čempionai, nors šis etapas niekada nebuvo WRC kalendoriuje. Bet dėl to kaltas suomių talentas ralio trasose. Trofėjus užsilipę ant automobilių stogų čia kėlė Marcus Grönholm, Tommi Mäkinen, Hannu Mikkola, Timo Salonen ir Ari Vatanen. O be ralio žvaigždžių, totaliai kitą stichiją bandė įvaldyti ir suomių asfalto meistrai kaip Kimi Räikkönen, Mika Häkkinen ir Valtteri Bottas. 2010 metais ruošdamasis Švedijos etapui, pergalę nuskynė ir dabartinis Hyundai komandos lenktynininkas Dani Sordo. O ir šiaip kiekvienais metais startiniuose sąrašuose galima rasti labai įdomių pavardžių tiek žinomumo, tiek geografine prasme.

Šie metai buvo pažymėti irgi įdomiais dalykais. Praeitą savaitgalį įvyko suomių žvaigždės Kalle Rovanperä debiutas su gamykliniu Toyota Yaris WRC automobiliu, F-1 žvaigždė Valtteri Bottas antrą kart startavo šiame etape ir išbandė Citroen DS3 WRC automobilį. Taip pat antrą kartą šiuose keliuose laimės ieškojo legendinio Marcus Grönholm sūnus Niclas. Ispanų ekipažas testavo Kia Rio N5 automobilį, kolegos iš Suomijos – Mini Cooper S R4, o sniego pusnių paragauti atvyko svečiai iš Saudo Arabijos ir net Australijos. O be visa to sprendėsi ir Suomijos čempionato batalijos, kuriose greitį matavosi visa Suomijos ralio grietinėlė. Nors šiais metais startavo net 4 WRC klasės automobiliai, tik vienas iš jų važiavo pergalės vertu tempu, o jį pilotavo Kalle Rovanperä.

Nors vaikis turėjo šiokių tokių problemų, bet automobilio pranašumas ir Harri Rovanperä sūnaus talentas paliko konkurentus labai labai toli. Greičiausias su žemiškesne technika buvo praeitų metų čempionas Teemu Asunmaa. Įdomu tai, jog greičiausias penketukas, išskyrus Kalle važiavo po TGS Worldwide vėliava, kurią laiko kita suomių legenda – Toni Gardemeister.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Lenktynės tarp Fiesta WRC ir Kalėdų senio rogių

Nuotrauka – Jari Nurminen

1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x