SM-Itäralli ’19

Suomiai turi kraujyje tam tikrų priemaišų, kurie padaro juos greičio fanatikais. Kalbant ralio kontekste, suomiški keliai padengti ledu bei sniegu sukuria puikią terpę tam greičiui pasiekti. Tad nė kiek nekeista, jog net trys Suomijos ralio etapai vyksta žiemą. Šį kartą pakalbėsime apie trečią Suomijos ralio čempionato etapą, vykusį Joensuu apylinkėse, rytinėje šalies dalyje.


Kuom šis etapas ypatingas? Visų pirma, į jį vėl susirinko stipriausi Suomijos vairo sukiotojai. Praeitas etapas dubliavosi su Švedijos WRC etapu, tad nemažai rimtų ekipažų trankė pusnis kaimyninėje Švedijoje. Antra – išties sunkios oro sąlygos. Užėjusi žvėriška pūga stumdė automobilius į pusnis ir griovius. Trečias momentas, mums įdomiausias – Toyota Yaris WRC prie starto linijos.


Šį Yaris prieš porą savaičių vaikė senukas M.Gronholm Švedijos ralio ruožais. Šį kartą, automobilis perėjo į kur kas jaunesnes rankas. Takamoto Katsuta – jaunas japonas į Europos ralį pateko 2015 metais po Tommi Makinen Racing vėliava. Žinant, kad Tommi yra Toyota Gazoo Racing WRC komandos vadovas, nesunku suprasti kaip Yaris WRC atsidūrė japono rankose. Spėju, kad Tommi Makinen Racing ugdo galimą pamainą Toyotos WRC komandai. Pataisykit, jeigu klystu. Pats Takamoto kilęs iš automobilistų šeimos. Jo tėvukas Norihiko Katsuta vis dar dalyvauja ralio varžybose Japonijoje ir toliau sėkmingai skina pergales tekančios saulės šalyje(Šiaip įspūdinga statistika – 74 startai ir 24 pergalės). Na, o sūnus suka kilometrus Suomijoje, kaimyninėse šalyse ir kai kuriuose WRC etapuose. Tikiu, kad kai kurie iš jūsų, skaitančių šį tekstą yra jį matę gyvai važiuojantį. 2015 metais jis dalyvavo Rally Latvia, o 2016 metais ištaškė savo Ford Fiesta R5 Rally Estonia metu.


Taip kaip jam sekėsi persėdus nuo Fiesta R5 į Yaris WRC? Ogi visai šauniai. Pirmus tris ruožus laimėjo ir susikrovė šiokią tokią persvarą prieš greičiausius suomius, kurie valdė R5 klasės techniką. Bet kiti du ruožai kuriuos vanojo jau minėta pūga gerokai sumaišė kortas ir likus 1,7 kilometro ilgio paskutiniam ruožui japonas 2,5 sekundės atsilikinėjo nuo Emil Lindholm su nauju VW Polo R5. Taip, kad susirinkusi didžiulė minia stebėjo bekompromisę kovą dėl kelių sekundžių. Takamoto Katsuta šį trumpą ruožą pravažiavo puikiai, o Emil finišavo tik ketvirtas, atsilikdamas 3,3 sekundės nuo japono. Taip Takamoto laimėjo pirmą ralį savo karjeroje, nors ir su motociklu dviračių lenktynėse.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x