Rallye Sprint du Trefle ’20

Ta proga, kad Pasaulio ralio čempionatas galimai baigsis Belgijoje, tai šiek tiek dėmesio nutekės būtent Belgijai. Ir dar vienai moteriai iš ten, kurios pilotuojamą automobilį matote šio posto nuotraukoje.

Ypres ralis jau kurį laiką yra tarp garsesnių renginių Europoje, taip pritraukdamas ERC ar Didžiosios Britanijos ralio čempionatų kalendorių sudarinėtojus. Tai štai atėjo laikas ir WRC vėliavoms suplazdėti vakarinėje šalies dalyje. Tiesa, Ypres įprastai vyksta daugiau mažiau vasarą, o rudeniškai šlapias ir darganotas sezono uždarymas priklausydavo nemažiau garsiam Rallye du Condroz. Bet panašu, kad šlapias ir darganotas bus visas sezonas, nes belgai raliuoti pradėjo visai neseniai ir visus ralius sukišo į vėlyvą rudenį. Kelių įvairovę šalyje stipriai kompensuoja automobilių parko margumas. Čempionate gali sutikti visko, pradedant R5 ir senais WRC, baigiant egzotiniais Porsche, Nissan 350Z ar panašaus plauko automobiliais. Užtat su keliais situacija prastesnė, bet tik gal įvairovės prasme. Belgija – šalis nedidelė, su gan vienodu reljefu, tai daugelį raliui naudojamų kelių galima apibūdinti taip: siauras asfaltuotas krašto keliukas, besidriekiantis šalia mažų miestelių ir fermų, o tarpuose tarp jų – begaliniai dirbami plotai su įvairiausia augmenija, bei ganyklos. Tie keliai turi begalę pačių įvairiausių sankryžėlių. Tas sankryžas kaip ir kitus posūkius lenktynininkai labai dažnai kerta. Todėl po tam tikro dalyvių kiekių, vietomis asfaltą surasti pasiseka tiktais kastuvo pagalba. Prie dar nepaminėtų įvairių tų vieškelių niuansų pridėjus lietų, rūką ir tamsą, gauname tikrą belgišką pasiutpolkę. Jei kas sekėte 2019 ERC Vengrijos ralį, tai manau čia bus kažkas panašaus ir netikėtumų bus nemažiau, nei ką tik pasibaigusioje Turkijoje. Padangų gal tiek chebra ir nesugadins, bet purvynuose sekundes mėtys ne vienas.

Tai va, pagąsdinau ir užteks. Dabar apie pozityvesnius ir gražesnius reikalus. Moterys ralio pasaulyje kaip pagrindinis vairuotojas vis dar yra retenybė, nors ne viena yra įrodžiusi, kad tapkę spausti ir baronką sukti moka ne prasčiau nei vyrai. Ir štai Belgijoje yra viena tokia, kuri yra užsitarnavusi šio sporto visuomenės pagarbą Belgijoje. Ir ne be reikalo. Ralio virusą priėmusi iš savo tėvo, Mellisa Debackere į ralio automobilį sėdo 2002 metais. Pora metų pasitreniravusi Belgijoje ir kaimyninėse šalyse su Citroen Saxo, nuo 2004 iki šiol ši mergina vairuoja itin rimtą techniką. Visa Belgija apie ją sužinojo 2008 metų gale, nes prieš paskutinį Rallye du Condroz etapą dėl šalies čempiono titulo pretendavo du dalyviai – Mellisa Debackere su Toyota Corolla WRC ir Hubert Deferm su Subaru Impreza S10 WRC. Tuomet Mellisą užgriuvo visos Belgijos žiniasklaida, nes ralio čempionė moteris – būtų buvę sensacija. Bet deja tai neįvyko, Hubertas finišavo antras, o Mellisa tik penkta. To užteko, kad vieno taško persvara laimėtų H.Deferm. Bet belgė nepasidavė ir čempiono titulo siekė toliau tiek su Toyota Corolla WRC, tiek su Toyota Celica GT-Four ir netgi su Subaru Impreza S12 WRC. Arčiausiai tikslo ji priartėjo 2013 metais, kai su Peugeot 207 S2000 ir pora etapų su Celica GT-Four ji sezone liko vėl antra, nusileidusi tik legendiniam Freddy Loix, kuris vairavo Ford Focus WRC ’08. Per keturiolika metų pakeitusi begalę automobilių, nuo 2016 Mellisa dabar važiuoja tik su Škoda Fabia R5 įvairiuose didesniuose ir mažesniuose Belgijos, Nyderlandų ir Prancūzijos raliuose. Verta paminėti, kad didžiąja jos karjeros dalį, šturmano pareigas ekipažui taip pat atlikdavo moterys. Per 184 startus karjeroje Mellisa yra pasiekusi 19 pergalių. Tai palinkėsiu ir dvidešimtos.

O dabar trumpai apie patį ralį. Keturlapis dobilas, šio ralio simbolis, turbūt pritraukė airišką orą. Buvo šlapia, purvina, krūvos dalyvių neįvertinę stabdymo taškų ir sukibimo bergždžiai maklinėjosi pievose ir dirvonuose. Iš trijų startavusių R5 automobilių, tik Mellisa pasiekė finišą. Vienas greičio ruožas buvo sustabdytas, nes du kartus šį ralį laimėjęs veteranas Philippe Dewulf su Škoda Fabia R5 patyrė itin smarkią avariją ir buvo sunkiai sužalotas.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotrauka – Lorick Jacquemin

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x