Ralis ir… Vėžys. #FkkCancer

#FkkCancer

Interviu su švedu Lars Stugemo apie jo labdaros iniciatyvą vėžio tyrimams Švedijoje


Interviu su Lars Stugemo turi ir asmeninį prieskonį. Visgi tema, apie kurią kalbėta – palietusi daugelį. Ir aš ne išimtis.

Prieš beveik 30 metų alkoholis nusinešė mano tėvo gyvybę, o prieš devynis – vėžys nusinešė ir mamą. Todėl šį rudenį stoviniuojant Lausitz ralio greičio ruožuose mano akį greitai užkabino gan nemažas #FkkCancer lipdukas ant Hyundai i20 R5 automobilio kapoto, kurį vairavo švedas Lars Stugemo. Supratau, kad čia matyt bus kažkokia įdomi iniciatyva ir pasirodo neklydau.

Grįžęs į Lietuvą, sugalvojau padaryti interviu su dviejų LARČ etapų nugalėtoju bei 2022 Lenkijos ralio čempionu švedu Tom Kristensson. Siųsdamas klausimus pasiteiravau ir apie #FkkCancer – mažu gal jis nutuokia kas čia per dalykas. Pasirodo ne tik nutuokia, bet ir yra vienas iš #FkkCancer ambasadorių. Tačiau jis mane nukreipė tiesiai pas visos šios idėjos autorių – Lars Stugemo. Tą patį, ant kurio automobilio ir pamačiau #FkkCancer lipduką Vokietijoje. Ir Lars su džiaugsmu pasidalino tuo ką jis daro pasitelkdamas ralio bendruomenę.

O aš tuo noriu pasidalinti su jumis. Gi Ralio savaitės šūkis – ralis iš įvairiausių kampų. Tai štai jums dar vienas, kiek kitoks ralio kampas 🙂

Vilius

#Fkk Cancer įkūrėjas - Lars Stugemo
#Fkk Cancer įkūrėjas – Lars Stugemo

Kaip prasidėjo #FkkCancer projektas? Kokia buvo pagrindinė idėja?

Visiškai sąžiningai. Viskas prasidėjo nuo to, kad pajutau, kad Švedijos ralio bendruomenė savanoriškai gali nuveikti daugiau nei tik aptarti arklio galias, stabdžių kaladėles, pavarų perdavimus, amortizatorių nustatymus ir t.t. Norėjau atkreipti dėmesį į baisią ligą, kuri yra vėžys – ir pradėjau pardavinėti šiek tiek marškinėlių ir lipdukų. Dabar tyrimams surinkome apie 30 000 eurų.

Pirmas lipdukų užsakymas buvo kokie 50 vnt – maniau, kad tai buvo gana daug, o dabar jau pardavėme 1000 originalios versijos vienetų. Be to, prekiavome marškinėliais ir lenktyniniais apatiniais drabužiais, bendradarbiaujame su keliais ralio vairuotojais/komandomis, įskaitant Emil Lindholm (dvigubas FIA pasaulio čempionas 2022 m.), P.G. Andersson (pastarųjų trejų metų Švedijos čempionas), Tom Kristensson (Lenkijos čempionas 2022 m.) ir pan. 2022 m. turėjome 5–6 #FkkCancer ambasadorius, kurie labai padėjo.

#Fkk Cancer atributika, kurios pagalba surenkamos lėšos
#FkkCancer atributika, kurios pagalba surenkamos lėšos

#FkkCancer ir ralis. Kaip bendruomenės susitelkimas padeda skleisti žinią ir pritraukti lėšų?

Iš esmės mes parduodame prekes ir skatiname ralio bendruomenę dalyvauti lėšų rinkime. Lipdukai su #FkkCancer ant ralio automobilių Švedijoje šiuo metu yra gana plačiai paplitę. Tačiau taip pat parduodame marškinėlius, retkarčiais kepurėles ir kitus daiktus.

Kol kas pasiekėme 30 000 eurų sumą ir aukojame trims skirtingiems vėžio fondams. Švedijos „Barncancerfonden“ (sutelkiant dėmesį į vaikus), „Cancerfonden“ (bendresnis fondas) ir „Lions Cancerfund“ Gagnefe (nes ten gyvena mano dukters Vilmos senelis).

Lars Stugemo Lausitz ralyje, kuriame ir buvo pastebėtas #Fkk Cancer lipdukas
Lars Stugemo Lausitz ralyje, kuriame ir buvo pastebėtas #FkkCancer lipdukas

Kaip šis projektas plinta? Ar tai labiau nacionalinio lygio reikalas, ar jau tapęs tarptautiniu?

Pradėjome nuo labai mažo masto – vos su keliais lipdukais. Aš visada jį turiu ant savo ralio automobilių. Tačiau laikui bėgant kelios kitos komandos ir vairuotojai reklamavo kampaniją. Taip pat gana daug laiko praleidžiu savo Facebook paskyroje – Sunnyside Experience, kur mes skleidžiame žinias teigiamai bei optimistiškai.

Lars Stugemo Gotlando ralyje. Automobilį puošia #Fkk Cancer bei Sunnyside experience lipdukai
Lars Stugemo Gotlando ralyje. Automobilį puošia #FkkCancer bei Sunnyside experience lipdukai

Ar #FkkCancer sulaukia dėmesio, kai dalyvaujate varžybose kitose šalyse, pavyzdžiui, Suomijoje, Vokietijoje, Italijoje ir Baltijos šalyse?

Dėmesys dažniausiai Švedijoje, bet pastaruoju metu ir Suomijoje, Italijoje ir kitur. Bet tai vis dar iš esmės yra Švediškas projektas.

Vienas iš daugelio švedų ekipažų, parėmę #Fkk Cancer iniciatyvą
Vienas iš daugelio švedų ekipažų, parėmę #FkkCancer iniciatyvą

Kokie atsiliepimai iš tų, kurie susiję su šiuo projektu?

Manau, kad visi įsitraukę į tai – buvo ir yra labai palaikantys. Juk dauguma iš mūsų, deja, turi draugą ar savo šeimos narį, kuris serga ar sirgo šia liga. Mano tėtis mirė per jaunas nuo vėžio 2001 m. – tada kai aš tik pradėjau užsiiminėti automobilių sportu. Gyvenimas trumpas ir reikia jį gyventi visavertiškai. Siekite savo svajonių ir aistrų. Ir tuo pačiu skleiskit šiek tiek optimizmo ir vilties gana tamsiame ir niūriame pasaulyje, kurį šiandien matome aplinkui.

Taigi apskritai #FkkCancer…

Švedijos lenktynininkė Madicken Swärdh pasipuošusi #FkkCancer kombinezonu
Švedijos lenktynininkė Madicken Swärdh pasipuošusi #FkkCancer kombinezonu

Ar galėtumėte pasidalinti įdomiomis šio projekto istorijomis?

Man labai įdomu tai, kaip mes, viską pradėjome, užsisakydami pirmuosius lipdukus. Visi sakė – puiki idėja, bet nesitikėk daug. Šiandien pardavėme daugiau nei 1000 originalių #FkkCancer lipdukų… Be to, keletas ralio pasaulio žmonių tiesiog paaukoja pinigų #FkkCancer projektui, kai turi kokį nors giminaitį ar draugą, kuris nukentėjo ar net mirė nuo vėžio. Tai labai malonu – net jei, žinoma, ir kartu labai liūdna. Vėžys yra absoliutus blogis.

Taip pat labai įdomi istorija apie Tedą Malmą – švedų ralio lenktynininką/verslininką, kuriam diagnozuotas kasos vėžys. Jis tikrai kovoja su liga, kuria ralio automobilius, lenktyniauja „Volvo Euro Cup“ ir t.t. Taip pat jis ištiesė ranką ir norėjo padėti. Vėliau paaiškėjo, kad jis nori važiuoti „Rally Sweden Historic“ su Volvo PV automobiliu. Taigi aš padėjau jam finansuoti „Volvo PV“ – ir jis nusprendė sudalyvauti varžybose kartu su savo žmona Katharine kaip šturmane. Tada atėjo pandemija… Švedijos ralis atšauktas. Tačiau Tedas ir jo žmona kovojo toliau ir galiausiai 2022 m. vasario mėn. Umeå vykusiame „Rally Sweden Historic“ sėkmingai finišavo. Dar viena varnelė jų svajonių sąraše… Jų Volvo PV turėjo visiškai nuostabų dizainą su #FkkCancer per visą automobilį. Deja, kai kurie susiraukę kietakakčiai švedų teisėjai bandė uždrausti automobilį, dėl per didelių #FkkCancer lipdukų…

Patikrinkite Malms Motorsport Facebook paskyroje 🙂

Ted Malm kartu su žmona bei išsvajuotoju Volvo PV, kuris papuoštas #FkkCancer atributika
Ted Malm kartu su žmona bei išsvajuotoju Volvo PV 544, kuris papuoštas #FkkCancer atributika

Kaip šis projektas padėjo jums augti asmeniškai?

Na, iš tikrųjų nežinau – aš tiesiog darau tai, kas, mano manymu, yra teisinga – nors ir tai kartais atrodo beprotiška… Esu labai patenkintas visa parama, kurią gauname iš automobilių sporto bendruomenės – tai verčia mane tęsti tai ką darau.

Lars Stugemo
Lars Stugemo
Tem Malm bei kitas jo projektas - Volvo 244
Tem Malm bei kitas jo projektas – Volvo 244

Prisidėti prie šio projekto galite Sunnyside experience Facebook paskyroje


Prisidėti prie tolimesnių Ralio savaitės įrašų galite tapę rėmėjais Contribee platformoje ar paaukoję per Paypal:

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x