Barum Czech Rally Zlin ’19

Barum Czech Rally Zlin – vienas garsiausių ir ikoniškiausių ralių vidurinėje Europoje. Šios varžybos jau trisdešimt penkerius metus yra nepajudinamos Europos ralio čempionato kalendoriuje. Kartu tai ir Čekijos čempionato etapas. Jis ypatingas savo keliais, nusidriekusiais pietrytinėje Čekijos dalyje, Zlyno miesto apylinkėse. Tai siauri, vingiuoti kalvomis, miškais ir miesteliais išraizgyti, labai įvairios asfalto kokybės keliukai, kurie dažnai užsiteršia žemėmis, ekipažams kertant posūkius. Kiekvienas posūkis ten reikalauja maksimalaus tikslumo, o šturmanams skaityti stenogramą tomis sąlygomis irgi nelengva. O šalia šių ypatingai sudėtingų kelių, lenktynių savaitgalį išsirikiuoja tūkstančiai ralio fanų, kurių tame regione išties itin daug.

Na, o šio ralio karalius – čekas Jan Kopecky. Šiemet jis devintą kartą laimėjo šį ralį, toli toli palikdamas kitus. Tik nedaugelis vairuotojų, tokių kapi A.Lukyanuk, V. Pech ar F. Loix sugebėjo sudaryti čekui konkurenciją. Šiais metais jam stengėsi priešintis ir rusas Nikolay Gryazin. Viename beveik 12 kilometrų ruože, pavadintu šalia tekančio Semetin upelio vardu, rusas sau lygių neturėjo. Nikolay ir šis ruožas turi vieną bendrą savybę – 15 metus skaičiuojantį Richard Burns Rally simuliatorių.

Richard Burn Rally žaidimas, nepaisant savo amžiaus vis dar yra stipriai naudojamas tarp ralio fanų. Yra prikurta tūkstančiai kilometrų realių ir išgalvotų greičio ruožų, automobilių fizikos tobulinamos iki šiol, o žaidėjai turi galimybę išbandyti krūvą šiuolaikinės eros ir istorinių ralio automobilių. Pas mus Lietuvoje, šio žaidimo platformoje vyksta oficialus Lietuvos ralio e-čempionatas. Daugiau informacijos – https://www.e-larc.lt/. Įpatingai gausi bendruomenė yra Čekijoje, tad žaidime galime rasti nemažai to krašto ralio greičio ruožų. Vienas iš jų, Barum Czech Rally Zlin ruožas – Semetin. O greitasis rusas, Nikolay Gryazin pats nevengia iš realaus automobilio sėsti į virtualų, su kuriuo Semetin atkarpą pravažiavo turbūt daugelį kartų. O beje tai yra ir vienas mėgstamiausių Nikolajaus ruožų. Žiedinėse lenktynėse toks atvejis itin dažnas, simuliatorių pagalba sportininkai daug treniruojasi ir mokosi nežinomas trasas. O štai ralio pasaulyje – tai gana retas, bet dažnėjantis atvejis.

Štai viename video – realus Nikolajaus ir virtualus slovako Dennis Zetak pravažiavimai

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotrauka – Ondra Beneda

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x