Rallye Vosges – Grand-Est ’19

Karts nuo karto, Pasaulio ralio čempionato dalyvius galima išvysti ir ne WRC etapuose. Štai birželio viduryje, rytų Prancūzijoje prie Gerardmerio ežero vyko eilinis Prancūzijos asfalto ralio čempionato etapas. O šį kartą jis buvo ypatingas, nes jį aplankė netgi pats Sebastianas Loeb. Ir dar su koviniu Hyundai i20 WRC. Tiesa, tai nebuvo vienintelis WRC klasės automobilis ralyje. Čempionate dalyvauja keletas prancūzų su Ford Fiesta WRC, bet jie į prizines vietas bendroje ralio įskaitoje dažniausiai nepretenduoja.

Be nemažo kontingento R5 technikos, Prancūzijos asfalto ralio čempionatuose dalyvauja devynios galybės mažųjų prancūziškų automobilių, kaip Renault Clio, Peugeot 106 ar 206 bei Citroen C2 ar DS3. Tai palyginus išties pigios eksplotacijos ralio automobiliai, tad masiškai dalyvauja įvairiose taurėse ir čempionatuose. Šių automobilių klasių įskaitos susidaro išties įspūdingos ir konkurencija ten milžiniška, o įvairaus lygio etapai vyksta vos ne kas savaitę.

Na, o šį – Rallye Vosges sudarė 200 kilometrų įvairios kokybės asfalto, kuris vietomis buvo apnešamas šlapiomis žemėmis, nes vietomis gan stipriai lijo, o vairuotojai mėgsta kirsti posūkius. Sudėjus oro sąlygas ir nelengvą reljefą išėjo pakankamai sunkus iššūkis, kurio nefinišavo net 50 ekipažų, o tai sudarė beveik pusę dalyvių. Šios sąlygos pasiglemžė ir vieną iš greičiausių prancūzų – Gilbert Quentin.

Bet daug šilto ir šalto matęs Sebastian Loeb be jokių problemų įveikė visus ruožus ir ramiai bei begėdiškai artimiausią varžovą Yohan Rossel aplenkė beveik keturiomis minutėmis. Beje trečias finišavo jaunasis Belgijos ralio talentas William Wagner. Šis belgas paprastai važiuoja tik Prancūzijoje. O kas įdomiau – važiuoja po Sebastian Loeb Racing komandos vėliava. Šio ralio nugalėtojas yra įsteigęs savo vardo komandą, kuri dalyvauja Prancūzijos ralio čempionate. O be ralio – FIA WTCR ir Porsche Carrera Cup France žiedinių lenktynių čempionatuose.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotrauka – Arnaud Guydrand

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x