Karolis Kairys ir Safario ralis

Karolis Kairys Safari ralis

Karolio pasakojimas apie nuotykius tolimoje Kenijoje 🙂

Karolis Kairys

Kaip ir kada gimė idėja aplankyti Keniją?

Viskas prasidėjo 2019m kai Deividas Jocius ir Donatas Zvicevičius pakvietė mus prisijungti prie jų komandos Meksikos WRC. Tuomet su Mariumi vykdėme kelio žvalgų funkciją. Taip pat lydėjome ekipažą susirašymo metu kalnuose, nes ten gali nutikti bet kas, o pagalbos sulaukti labai sunku ir galima prarasti labai daug laiko. Tais metais pralėkėme visas WRC trasas ir susirašėme stenogramą. Tas užkabino, nes tai tikrai didelis darbas ir superinė treniruotė. Tuomet nusprendėme pasidaryti dar vieną treniruotę Meksikoje ir sudalyvauti kitų metų WRC etape. Labai gaila, kad 2021 Meksikos WRC etapas buvo atšauktas, tuomet pradėjome galvoti apie Keniją. Kadangi ralis mums yra pramoga, norime sudalyvauti aukščiausio lygio varžybose svetur, kokioje egzotiškoje šalyje.

Kenijos panorama pro Land Cruizer langą

Papasakok apie greičio ruožus

Kadangi su WRC greičio ruožai ir tempas mums jau pažystamas, nusprendėme Kenijoje pasidaryti treniruotę ir susirašyti stenogramą visų greičio ruožų. Tai ypatingai sudėtingas ralis dėl siaurų, akmenuotų greičio ruožų. Buvo vietų kurios atrodė nepravažiuojamos net susirašymo metu su Toyota Land Cruiser automobiliu. Tikras Safari ralis. Vietiniai yra pripratę prie dulkių gausos, akmenuotų arba labai purių vietų, bet svečiai iš Europos tikrai liko nustebinti tokiomis trasomis.

Šunkeliai, kuriais lakstė Pasaulio ralio žvaigždės

Kokia atmosfera tvyrojo varžybų metu?

Varžyboms buvo ruoštasi ypač atsakingai. WRC paskutinį kartą Kenijoje vyko beveik prieš 20 metų. Organizatoriai labai stengėsi, kad viskas vyktų sklandžiai. Didelis dėmesys buvo skirtas COVID prevencijai, daug testavimo, temperatūros tikrinimo punktai ir pan.  Visi greičio ruožai buvo aptverti ir saugomi ginkluotų pareigūnų, Kenijos gamta stebino visus dalyvius iš užsienio ir per susirašymus sutikome ne vieną pasaulinę žvaigždę besifotografuojančią su žirafomis ir zebrais. Buvo jaučiamas didelis dėmesys iš organizatorių.

Retas atvejis, kad WRC etapą saugotų ginkluoti kareiviai

Kaip vietiniai gyventojai sutiko Pasaulio ralio čempionatą?

Visa Kenija žinojo, kad vyksta WRC. Labai daug reklamos, skelbimų ir informacija buvo ištransliuota iš organizatorių. Manau, kad Naivašos gyventojai (kur vyko pagrindinis veiksmas ir buvo serviso parkas) nebuvo labai patenkinti, nes dėl saugomo buvo sustabdytas visas eismas Naivašoje ir jos apylinkėse. Nusidriekė dešimt kilometrinės spūstys aplink Naivašą, keliais galėjo važiuoti tik sportiniai automobiliai, oficialūs asmenys arba komandų nariai. Civilių automobilių policija tiesiog nepraleido, tai tikrai sukėlė daug nepatogumų gyventojams.

Įvažiavimas į servisą

Kokie kuriozai nutiko viešnagės metu?

Kuriozų buvo tikrai daug. Skirtinga kultūra, skirtingi žmonės, eismas priešinga puse… Prie visko reikėjo prisitaikyti.

Važiuojame į susirašymą ir mus stabdo policija. Iškarto rodome dalyvio korteles ir sakome, kad važiuojame į ralį. Policininkas sako: viskas gerai, kad jus važiuojate į ralį, bet kodėl prieš eismą? (Tiesiog iš įpratimo važiavome dešine kelio puse).

Taip pat daug kartų gyvūnai buvo užtvėrę kelią, kur bamperiu turi stumti zebrą, kad pravažiuotum toliau, arba privažiuoji tokį off road’ą, kad susijungiam visas blokiruotes, pažemintas pavaras ir judame į priekį nesuprasdami ar čia greičio ruožas ar jau kažkur išklydome iš kelio.

Vandens pervaža, kuri palijus gali tapti nemenku iššūkiu

Susirašei greičio ruožus su intencija ten sugrįžti kaip pilnavertis dalyvis?

Taip, treniruotę darėmės su intencija kitais metais startuoti kaip pilnaverčiai dalyviai, bet kai pamačiau greičio ruožus dar reikia, kad mintys susigulėtų ir tikrai suprasčiau ar to noriu. Manau dėl patirties trūkumo būtų ypatingai sunku finišuoti šį ralį. Kaip matėme krito daug pasaulinio lygio vairuotojų, nes įveikti Safari Rally be klaidų praktiškai neįmanoma, staigmenos laukia už kiekvieno kampo ir ne tik pasislėpusios žolėje, bet ir puriame smėlyje.

Itin nedaug ralio pasaulio žmonių galėtų pasigirti šia nuotrauka

Kokius dar ralius norėtum aplankyti?

Planuose yra aplankyti kiekvienais metais po vieną WRC etapą. Kitais metais planuojame nuvykti į Čilę. Gavome pasiūlymą iš M-Sport komandos būti meteo žvalgais ir prisijungi prie komandos. Manau, tai tikrai būtų gera patirtis. Jei kitais metais vyks Meksikos WRC, bandysime sudalyvauti jame, ten jau esame daug nuveikę šiuo klausimu.

Lietuvių draugystė ir partnerystė su M-Sport


Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Patreon Ralio Savaitė


www.ewrc-results.com
Safario ralio rezultatai

Nuotraukos – Karolis Kairys

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x