Kaip Visagino raliui ruošiasi Lietuvos ralio sprinto dalyviai? 3 dalis

Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato dalyviai pasakoja apie tai, kaip jiems sekasi ruoštis ateinančiam antram etapui Visagine

Nenumaldomai mažėjant dienoms iki pirmojo šio sezono žvyrinio ralio, pas daugelį lenktynininkų laikrodžiai tiksi itin greitai. Vieniems galbūt likę tik pasitikrinti visokias smulkmenas, tačiau pas kitus automobiliai dar toli gražu ne galutiniame stovyje ir galimai neretam suveiks paskutinės nakties sindromas. Į Gegužės 4 dieną vyksiantį Visagino ralį užsiregistravo net 39 Lietuvos ralio sprinto čempionato dalyviai. Galbūt ir ne visi važiuos visą sezoną, tačiau vis vien šis skaičius kelia nemenką optimizmą. Apie tai, kaip sekasi ruoštis po mėnesio vykstančiam raliui pasakoja patys dalyviai.


T.Žemaitis / Š.Rulys – BMW E46 328

Kadangi šių metų LARSČ sezoną pradėjome žieminiu raliu Zarasuose, tad automobilio paruošimu šiam sezonui buvo pasirūpinta dar sausio mėnesį. Tačiau šiam ralio sezonui per žiemą pasidarėm pakabos „upgrade‘ą“ į automobilį sumontuodami Samsonas Motorsport 3 way amortizatorius, kurie nuo pirmtakų pasižymi geresniu pakabos darbu. Tad prieš artėjantį Rally Visaginas, turim gan rimtą užduotį, išsibandyti naujus amortizatorius ir išmokti juos tinkamai susireguliuoti.

Po nesėkmingo praeitų metų ralio sezono ir nefinišuotų trejų varžybų, šių metų pagrindinis tikslas finišuoti visuose LARSČ etapuose ir sezoną pabaigti 2WD įskaitos lyderių trejetuke. Kaip matome, artėjančiame Rally Visaginas mūsų lauks itin gausus 2WD įskaitos dalyvių sąrašas ir labai rimti konkurentai. Mums su Šarūnu Rally Visaginas jau pažįstamas, tad tikimės, jog šių metų ralis nei kiek nenusileis pernykščiam raliui ir mūsų lauks tokie patys techniški greičio ruožai bei puiki ralio atmosfera.

T.Žemaitis

A.Dervinskas / D.Sakalauskas – BMW 316

Pasiruošimas Visagino raliui ir visam vasaros sezonui vyksta labai intensyviai. Kalbant ralio terminais atliekame pilną automobilio “rebuild’ą”. Pasitarę su kolegomis nusprendėme varžytis SG-3 klasėje, tad tam tikri pakeitimai automobilyje buvo privalomi.

Taip pat planuojame atidaryti visiškai naują regioną ralio žemėlapyje, tad su komanda nusprendėme suorganizuoti ralio testus, kurie vyks dar Tauragės apylinkėse. Dienotvarkė labai įtempta, bet visus tikslus esame pasiryžę įgyvendinti laiku. 

A.Dervinskas


M.Grikienis / D.Gaidelis – Subaru Impreza

“Po pirmojo etapo Zarasų ralyje turėjome šiek tiek iššūkių su savimi ir automobiliu, kadangi tai naujas ir dar neperprastas automobilis. Džiugu vien tai, kad tąkart Zarasai – pirmas baigtas ralis šiame krašte per visą mano ralio karjerą, o dabar gyvename intensyvų laiką prieš Visagino ralį. Mūsų SUBARU yra visiškai paruoštas ir jau laukia naujų išbandymų Visagine, kuris, žiūrint į dalyvių sąrašą, tikrai bus labai sudėtingas. Artimiausiuose planuose – pratestuoti automobilį ir kuo geriau pasiruošti startui. Konkurencija didėja, ypač Open klasėje, bet tai tik suteikia naujos energijos ir adrenalino, kuris sporte labai svarbu ir netgi būtinas. Bet ralis yra ne tik greičio ir adrenalino sportas, tai kartu iššūkio, strategijos, komandinio darbo, techninio išmanymo derinys. Tai yra gyvenimo stilius, reikalaujantis ne tik fizinio pasirengimo, bet ir tinkamo moralinio nusiteikimo, gebėjimo greitai priimti sprendimus ir reaguoti į žaibiškai į tai, kas netikėto gali laukti už posūkio. Apie tai galvoti reikia ne tik lenktynių trasoje, tai turi treniruoti iš anksto. Kartu ralis, tai ne tik lenktynių trasa. Kiekvienas kilometras – tai tarsi meditacija ir kartu noras siekti kuo geresnio rezultato, nebijant greičio ir kiekvieno posūkio, bet bandant juos sėkmingai įveikti. Ačiū visiems ralio fanams už palaikymą ir lauksime greičio ruožuose, kuriuose stengiamės dovanoti ne tik greitį, bet ir geras emocijas.

M.Grikienis

L.Šimkus / G.Kinderis – Subaru Impreza

Kadangi dalyvavome “Winter Rally Aukštaitija”, pagrindinis pasiruošimas buvo žiemą. Variklio pilnas rebuild’as, važiuoklės visi mazgai patikrinti, laidynas peržiūrėtas bei kosmetiniai kėbulo darbai. Pakeitus Mini ralį į sprintą, reikėjo įsidėti restriktorių. Suvažiavus 1-ąjį sprinto etapą supratome, kad su standartiniais amortizatoriais rezultato nebus, taigi pagrindinis tikslas iki Visagino ralio buvo įsigyti sportinius amortizatorius, kuris buvo pasiektas. Patys keletas kartų buvome išvažiavę pasitobulinti stenogramos. Pagrindiniai testai tiek mūsų, tiek automobilio bus balandžio 27 d. Tauragėje.


R.Vaitasius / K.Kazickaitė – BMW 318

“Pirmąjame šių metų LARSČ žiemos etape Zarasuose įpusėjus raliui turėjome bėdų su varikliu, bet nepaisant pavyko užimti 1 vietą SG3 klasėje. Iki šiandien mašina dar “ant klaustuko” ir labai ruoštis nepradėjome, bet neužilgo grįšiu iš darbų užsienyje ir kibsime į darbus garaže su Gražvydo Beikaus pagalba. Darysime viską, kad Bitutė dar važiuotų! Kamilė irgi po biškutį dėliojasi mintis kaip šį sezoną patobulėti. Šturmanei artėjantis ralis yra labai svarbus, nes lygiai prieš metus ji debiutavo Visagine ir užėmė 3 vietą 2WD įskaitoje. Tai gegužės pirmąjį savaitgalį minėsime jos važiavimo ralyje metines ir tikimės grįžti su apdovanojimais! “Remyga-Gazą Myga!”😁

R.Vaitasius

Visa informacija www.rallyvisaginas.lt bei www.autorally.lt

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x