Adrian Sadowski 2021 sezone

Adrian Sadowski Ralio savaitė

Interviu su A.Sadowski apie įtemptą sezoną, startą Europos ralio čempionate bei Lenkijos taurėje

Papasakok apie tą laikmetį, kai pradėjo dėliotis tavo sezono planai ir supratimą, kad tai bus intensyviausias sezonas karjeroje

Kai kartu su Gracjan buvome pirmuosiuose savo testuose su Peugeot 208 R2 ant asfalto, aš jau numaniau, kad šis sezonas bus ypatingas. Tik aš niekaip nesitikėjau, kad tą pačią dieną sulauksiu skambučio iš G.Grzyb. Pastarasis paklausė ar aš galiu tiesiai iš Gracjan testų vykti į Pečą Vengrijoje ir su juo dalyvauti testų sesijoje su Škoda Fabia Rally2. Pirmą kart ant asfalto ir pirmą kartą ant asfalto su Škoda Fabia Rally2. Galite tik įsivaizduoti mano veido mimiką po pirmų kilometrų per testus prieš Orfu ralį. O po kurio laiko aš gavau dar vieną netikėtą skambutį iš L.Lewandowski su paklausimu ar norėčiau važiuoti visą ERC3 sezoną su juo. Tai iš tiesų net nėra tinkamų žodžių nusakyti mano jausmus tuo momentu 🙂

Adrian Sadowski Rally Week
A.Sadkowski su G.Predko Viekšnių ralyje


Kaip praėjo sezonas su Gracjan Predko Lenkijoje?

Po itin gero mūsų su Gracjan starto Lietuvoje 2020 sezone, kur mes įgavome labai ypatingos patirties kovodami su labai greitais vietiniais vairuotojais, nusprendėme šį sezoną fokusuotis į asfalto dangą, nes mums abiems reikėjo patirties ant kieto paviršiaus. Mano nuomone Lenkiški raliai yra vieni geriausių Europoje ir jeigu nori tapti greitu bei galvoji apie startus Europoje – tai puiki vieta tobulėjimui. Puikus pavyzdys yra Kalle Rovanpera, kuris labai daug treniravosi geriausiuose mūsų greičio ruožuose. Taip pat Dominykas Butvilas, kuris porą sezonų važiavo čia.

Adrian Sadowski Rally Week
A.Sadowski su G.Predko laimėję savo klasėje Nadwidslanski ralyje


Kaip praėjo sezonas su Lukasz Lewandowski Europos ralio čempionate?

Mes turėjome pakilimų ir nuopuolių. Nėra taip, kad tiesiog gali įšokti į ERC ir kovoti dėl pergalių. Kiekvienas ralis buvo naujas mums ir labai daug reikalaujantis. Ypatingai fiziškai, nes ralio savaitė prasideda antradienį ir laiko miegui yra itin mažai. Sezoną finišavome penkti klasėje, kas yra labai gerai žinant, kad mūsų varžovai vieni geriausių Pasaulyje. Tai galite įsivaizduoti kokie jie greiti ir kiek kartų mums kilo mintys, kad teisėjai mus apgaudinėja. Tu atiduoti viską greičio ruože, o galų gale matai, kad nuo greičio ruožo laimėtojo vis tiek atsilieki 1-2 sekundėmis kilometre. Aš labai laimingas, kad turėjau galimybę dalyvauti tokio lygio varžybose ir kad sutikau tokį puikų draugą kaip Lukasz Lewandowski.

Adrian Sadowski Rally Week
Adrian su ERC kompanjonu L.Lewandowski

Keliavai po visą Europą. Kur norėtum sugrįžti?

Tikrai į Italiją! Mums su Luku tai buvo itin geras ralis Romoje. Tiesiog važiavome su didžiule šypsena tuose vingiuotuose keliuose. Mes netgi kalbėjome, kad būtų nuostabu tiesiog visą sezoną dalyvauti Italijoje tiesiog malonumui. Galbūt tai nėra kvaila idėja, nes čia važiuoti yra didžiulis malonumas.

Adrian Sadowski Rally Week
A.Sadowski / L.Lewandowski Barum Czech Rally Zlin ralyje


Kuris ralis buvo tau įsimintiniausias šiais metais?

Manau, kad Rally Serras de Fafe e-Felgueiras Portugalijoje. Tai buvo pats sudėtingiausias ralis mano gyvenime. Toks jausmas, kad visa tavo patirtis kurią turėjai čia yra visiškai nesvarbi. Pirmą dieną buvo visiška katastrofa su kelio būkle ir turiu pripažinti, kad buvo neramu važiuoti, nes padaryti skaudžią avariją čia galima beveik kiekvienoje vietoje važiuojant ant 30 km/h!

Adrian Sadowski Rally Week
A.Sadowski su L.Lewandowski ERC Lenkijos ralyje


Šių metų tavo tvarkaraštis buvo itin intensyvus. Kaip pavyko susitvarkyti su fiziniu bei psichologiniu nuovargiu?

Kaip ir minėjau prieš tai – ERC raliai yra reikalaujantys didžiulės fizinės ištvermės, tad pagrindinis aspektas yra išlaikyti kūną geroje formoje. Būvimas šturmanu nėra tik sėdėjimas ir stenogramos skaitymas. Būtina šiek tiek laiko praleisti sporto salėje. Tai padeda greičiau atsigauti po įtemptos ralio savaitės. Po šio sezono nusprendžiau žiemą daugiau dirbti ties šiuo klausimu, kad įgaučiau gerą formą. Kalbant apie psichologiją – aš klausausi labai daug muzikos atsipalaidavimui ir tinkamam nusiteikimui. Muzika yra su manimi visą laiką, netgi pervažiavimuose tarp ruožų, nes muziką galimą įsijungti į pasikalbėjimo įrangą 🙂

Adrian Sadowski Rally Week
A.Sadowski su G.Predko Rzeszowiak ralyje


Kaip šturmanas turbūt turėjai kur kas daugiau atsakomybių nei stenogramos skaitymas. Kaip susitvarkei su krūvomis popierizmo ir kitomis užduotimis skirtingose šalyse?

Tai yra sunkūs laikai dėl pandemijos. Atsirado nepalyginamai daugiau darbo susijusio su COVID ir tai yra bene sunkiausia dalis. Kiekviena šalis yra skirtinga, todėl turi labai greitai adaptuotis ir skrupulingai išstudijuoti reglamentus, tam kad išvengtum klaidų.

Adrian Sadowski Rally Week
A.Sadowski su G.Predko Nadwidslanski ralyje

Peugeot 208 R2 ir Opel Corsa Rally4 yra tos pačios klasės, bet skirtingo laikmečio automobiliai. Ar pastebėjai kokius nors skirtumus tarp jų?

Tarp jų yra didžiulis skirtumas. Peugeot 208 R2 yra puikus įrankis jauniems vairuotojams priprasti prie profesionalaus automobilio. Aš turėjau galimybę išbandyti juos abu sėdėdamas už vairo, tai galiu pasakyti, kad 208 R2 labai gerai valdosi, bet Corsa Rally4 yra neabejotinai greitesnė dėl turbinos. Skirtumas tarp jų yra maždaug viena sekundė kilometre Corsa Rally4 naudai.

Adrian Sadowski Rally Week
A.Sadowski su L.Lewandowski ERC Vengrijos ralyje

Sezono pradžioje važiavai su K.Bubik ir jo BMW M3. Ar pasiilgai galingo galu varomo automobilio sezono eigoje?

Nėra taip, kad aš pasiilgau galingo RWD automobilio, bet užtat labai pasiilgau K.Bubik! Tas vyrukas yra tarsi demonas ir idealiai žino ką daryti su automobiliais kuriuos vairuoja. Tai buvo didžiulis malonumas važiuoti su juo šio sezono pradžioje ir aš tikiuosi, kad mums pavyks dar kartą sėsti kartu į vieną mašiną. Man nėra skirtumo ar tai būtų BMW M3, Rally4 ar Rally2 automobilis. K.Bubik tikrai turi ką parodyti.

Adrian Sadowski Rally Week
A.Sadowski su K.Bubik Žemaitijos ralyje

Papasakok savo istorija su Lenkijos ralio legenda G.Grzyb. Kaip atsidūrei jo Škoda Fabia Rally2 automobilyje?

Kaip minėjau anksčiau – aš gavau netikėtą skambutį iš profesoriaus Grzyb. Tiesą pasakius turiu prisipažinti, kad prieš keletą metų jis man yra pažadėjęs šią avantiūrą, kai dar buvau jaunesnis. Bet aš nuoširdžiai nesitikėjau, kad Grzyb šį pažadą ištesės! Įdomu tai, kad mes esame pažįstami jau 15 metų, kai vieną kartą G.Grzyb nakvojo mūsų namuose per Warminski ralį. Man tuomet buvo 5 metai ir aš nė įsivaizduoti negalėjau, kad vieną dieną tapsiu jo šturmanu 🙂

Adrian Sadowski Rally Week
A.Sadowski su G.Grzyb Podlaski ralyje(Taip pat Lietuvos Ralio Sprinto etapas)


Ar susiradai naujų draugų tarp varžovų? O gal atsirado kokia nors konkurencija?

Europos ralio čempionatas yra tarsi rojus. Atmosfera tarp dalyvių yra labai unikali. Aš niekada nesu patyręs tokio gerumo! Aš susidraugavau su labai daug naujų žmonių šį sezoną. Bet turiu pripažinti, kad vis dar laukiu kovos Richard Burns Rally simuliatoriuje su ponaičiu Pajari…

Adrian Sadowski Rally Week
A,Sadowski kartu su L.Lewandowski ir jaunuoju Suomijos talentu S.Pajari


Trys pagrindiniai dalykai kuriuos šįmet išmokai

Aš išmokau, kad kiekviena šalis yra ypatinga ir turi itin greitai adaptuotis prie jos įpročių ar specifinių dalykų. Manau, kad išsiugdžiau puikius įgūdžius naudoti Google Maps, o taip pat aš kur kas drąsiau jaučiuosi bendraudamas su kitais.

Adrian Sadowski Rally Week
A.Sadowski G.Predko Rzeszowiak ralyje

Tikiu, kad per šįmet nutiko įdomių ar juokingų istorijų. Papasakok vieną.

Vieną kartą Romoje… Turėjome starto ceremonijos procedūra ir naktinį ruožą, o aš buvau pamiršęs, kad į vietą atvykome su susirašymo automobiliu, o Corsa Rally4 atvyko ant tralo. Tame nėra nieko keisto, bet pervažiavimas iš Romos į Fiugii buvo per greitkelį, kuriame turi susimokėti kelio mokestį. Ir kai mes persirengėme į lenktynių kombinezonus gatvėje šalia švento angelo pilies, aš pamiršau pasiimti pinigų iš savo šortų. Po naktinio greičio ruožo supratau, kad su savimi neturime jokių pinigų. Už mūsų važiavo Norbert Major su savo seserimi Francesca. Aš iš karto ją susiradau per Messenger’į ir tiesiog parašiau: Gal turi keletą laisvų eurų? Ji atsakė, kad turi, bet su sąlyga, jog mes turime vandens mainams. Tada pakliuvome į didžiulį eismo kamštį, o ji iššokusi iš savo automobilio ir pribėgusi prie mūsiškio atidavė mums savo paskutinius 5 eurus. Deja, mes neturėjome vandens mainams… Bet galų gale dėl jos gerumo mes sėkmingai pravažiavome pro kelių mokesčio kontrolės punktą.

Adrian Sadowski Rally Week
A.Sadowski su L.Lewandowski Barum Czech Rally Zlin ralyje


Kaip bus su kitais metais? Ar jau turi planų?

Taip, pirmieji pasiūlymai jau atėjo, bet aš dar nežinau ką darysiu. Būtų puiku sudalyvauti Europos ralio čempionate dar kartą, bet ir Lenkijos čempionatas yra labai įdomus. Taip pat yra nemaža galimybė, kad sugrįšiu į Lietuvos ralio čempionatą 🙂


Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Patreon Ralio Savaitė

www.ewrc-results.com
Adrian Sadowski profilis ewrc duomenų bazėje

Nuotraukos Jan Šmerda, Piotr Puchalski, Pawel Szotek, Jakub Syty, Rafal Roguski, Maciej Niechwiadowicz, Marcin Snopkowski, Lukasz Lewandowski, Pasha Zhukovic

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x