Samsonas Crossfit Rally Team Challenge ’23

Martynas Samsonas pasakoja apie naujausią sportinę idėją – Samsonas Crossfit Rally Team Challenge

Samsonas Crossfit Rally Team Challenge

Automobilių ralis, bei šiaip apskritai – automobilių sportas yra laikomas techninėmis sporto šakomis. Tačiau neretai pamirštama, jog automobiliai patys nevažiuoja, o tam, kad juos valdyti ties maksimaliais greičiais ir maksimaliomis rizikomis reikia iš ties didžiulio psichologinio bei fizinio pasirengimo. Būtent lavinant pastarąjį lygiagrečiai auga ir kitas. Ir štai, du mūsų ralio bendruomenėje puikiai žinomi vyrukai sugalvojo, jog reikia padaryti “ralistų” šventę, tačiau – be automobilių, kurioje būtų galima lavinti būtent tas savybes, kurios padeda būti dar greitesniems prie sportinio automobilio vairo. Apie tai pasakoja Martynas Samsonas bei Tadas Balaišis


Pati tokios „ralistu“ sporto šventės idėja ar mintis rutuliojosi jau labai senai. Darydavom seniau darbuotojam sporto šventes. Tada įdomu visada būdavo stebėti “Race of Champions”. Tik čia aišku kitokia forma. Tada blankiai pamenu, gal koks 20 metų atgal buvo organizuojama Lietuvos automobilių sporto  čempionų varžybos, Panevėžyje ant ledo. Varžėsi įvairių automobilių sporto disciplinų nugalėtojai. Su priekiu varoma, galu varomu ir visais ratais varomais automobiliais. Tada nugalėjo, jei neklystu, Darius Jonušis. Man pačiam kažkaip senai kirbėjo mintis padaryti tokį vos ne automobilių sporto „Disneilendą“ Utenoje, bet čia labai sudėtinga svajonė, nes ir baisiai daug pinigų reikalaujanti ir daug žemės reikia. Kol kas ta svajonė nesipildo, bet kas žino kaip čia gyvenime kas pasisuks.

O būtent tas Liepos 16d savaitgalis – jis išdygo labai staigiai.  Turbūt per koki pusdienį. 

Su Tadu Balaišiu turime kažkokių bendrų minčių, darbų, ralių organizavimų. Tadas organizuoja ir Visagino ralį, kuris turi potencialo augti į didesnį renginį. Tadas su kolegomis taip pat vysto įvairias N5 idėjas,  kurias kai sužinos ralio bendruomenė tikrai maloniai nustebs. Taip pat Visagine turime žmones kurie gali jau gaminti / taisyti N5 kėbulus, įvairias pakabos detales.

Tai viena savaitgalį Tadas atsiuntė riedslidžių foto, klausia ar aš neturiu ir gal noriu atlėkti iki Visagino ir pasivažinėti uždaroje riedučių ir riedslidžių trasoje. Na, aš ilgai nelaukęs sėdau ant dviračio, įsimečiau riedslides su batais į kuprinę ir numyniau iš Utenos iki Visagino. Mes ten lengvai pasportavome ir bešnekant, pasakiau, kad turiu tokią mažą kvailą svajonę – mūsų ralistams padaryt sporto šventę. Tadas ir sako, yra Visagine toks Antonas bei LitWild firmelė, jie organizuoja įvairias ekskursijas gamtoje, įvairias sporto šventes ir su dviračiais, ir vandenyje. Sako darom kažką! Nu sakau darom ta kvailystę. Tik vienas toks niuansas iškilo, kad LitWild turėjo tik vieną laisvą dieną per visą vasarą,  t.y. Liepos 16d. Pasižiūrėjom, kad jokių ralio varžybų nėra ir nusprendėme gazuoti su šituo klausimu.

Staigiai sugalvojome kažkokį pavadinimą, logotipą. Po to internetinį puslapį, facebook, taisykles, nuostatus ir paleidom viską. Aišku gavau iškart kritikos strėlių dėl pavadinimo, dėl rungčių – na, bet ką dabar darysi, kad viskas labai staigiai 🙂 Suprantu, kad mūsų nei triatlonas, nei penkiakovė, nei crossfit, nei vienas pavadinimas neatitiks to ką mes darom. Tačiau noras didžiulis. Su laiku neabejoju, išvystysime ir rungtis, ir kokybę. Kitas dalykas, labai nesinorėjo su pirmu kartu persistengti. Šiaip daug reikalų ir su saugumu, ir su bendra organizacija, tad nesinori iš pirmo sykio atbaidyti pusė dalyviu varžybų sudėtingumu ir sunkumu . Taip pat turime ribotą kiekį dviračių, tai turėsime daryti startą kas 2 ar 3 minutes, keisti tuos pačius dviračius dalyviams, tokia kaip karuselė bus ir nežinome kiek čia mūsų ralistų susirinks. Tai norime padaryti kuklią, paprastą, greitą sporto šventę.  Norime skatinti automobilių sporto dalyvius sportuot patiems – lauke, gamtoje ar sportuot iš  esmės. Tuo pačiu neabejotinai kelti ir Lietuvos automobilių sporto lygį.

“Didžiausią padėką norėčiau išreikšti Martynui, kuris savo neišsemiama idėjų gausa bei vidine energija ima ir tiesiog paverčia realybe daugybe pačių įdomiausių idėjų, kurios mūsų automobilių sporto lygį vis kelia aukštyn. Ir tai daro įvairiausiais lygiais, nuo pagalbos organizuojant iki ypatingos technikos atvežimo ar tokios sveikatingumo bei sporto šventės sukūrimo. Dirbant su tokiais žmonėmis atrodytų nėra neįmanomų dalykų.

Tadas Balaišis

Na, o toliau matysime. Yra noras iš šio iššūkio padaryti metinį „čempionatą“. 4 etapus, keturių metų laikų. Žiemini etapą Ignalinoje, pavasarinį etapą Zarasuose, vasaros etapą Visagine, ir rudeninį Utenoje. Taip pat, kaip ir minėjau, rungtis keisime ir rungčių kiekį didinsime. Bus irgi toks iššūkis sportininkams prisitaikyti prie skirtingų rungčių ir užduočių. Gal susiesim kai kurias rungtis su automobiliais, bet reikia pirma pažiūrėti kas mums gausis Liepos 16d.

Registracija jau startavo. Laukiam paraiškų. Tikimės kad Lietuvos ralistai yra kieti. Tikimės jaunimo iš Sprinto ir Mini ralių,  kad parodytų “profams” iš A lygos kur vėžiai žiemoja.  Ir tikimės kad visas šitas iššūkis susilauks susidomėjimo, išaugs į 4 etapų čempionatą bei visiems patiks. Tikiuosi, kad žmonės bus laimingesni, kad mažiau žiūrės kaip kas blogai ir daugiau žiūrės ką patys gali padaryt geriau 🙂

Registracija bei visa informacija
Dalyvių paraiška “Ralio Ekipažas”

Dalyvio paraiška “SOLO”

Samsonas Crossfit Rally Teams Challenge 2023 Nuostatai

Samsonas Crossfit Rally Team Challenge
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x