East Sweden Rally ’19

Šią žiemą, Švedijos WRC etape tarp tokių sugrįžėlių kaip M.Gronholm, L.Bertelli ir J.Tuohino buvo ir švedas Patrik Flodin. Šį švedą manau atsimins nebent tie, kurie sekė Production WRC čempionatą 2007-2011 metais. Priminsiu, kad 2009 šioje serijoje važiavo mūsų brolis, latvis Andis Neikšans. Patrik visus tuos metus ištikimai vairavo Subaru Impreza modelius ir du kart beveik laimėjo PWRC čempionatą. 2010 metais jam nosį nušluostė mums dabar gerai žinomas Hayden Paddon, o 2011 – portugalas Armindo Araujo. Trečią kart švedas šturmuoti titulo nebesiėmė. 2012 su Ford Fiesta S2000 pakeliavo po garsius europinius ralius, o vėliau nusėdo gimtojoje Švedijoje, kur sau smagiai gainiojo įvairių modelių klasikinius Volvo ir BMW E30. Buvo iškilęs klausimas, ar švedas tik žiemai sugrįžo prie rimtos technikos ar dalyvaus toliau?

Į šį klausimą P.Flodin atsakė laimėdamas Švedijos čempionatą su Škoda Fabia R5 iš MAX RPM komandos. Beje jau trečią kartą. 2006 Patrik laimėjo su Subaru Impreza N4 klasėje, o praeitais metais su BMW M30 T2WD klasėje. Beje Patrik turi ir dar vieną trofėjų lentynoje. 2009 metais – jis tapo Rusijos čempionu. Bet šiais metais laimėti Švedijoje nebuvo lengva, nes čia konkurencija nemaža. Pagrindinis konkurentas taip pat tik šiais metais pradėjo aktyviai važiuoti Švedijoje, bet patirties turi itin daug. Ir tai yra šalies žvaigždė Johan Kristoffersson su VW Polo GTI R5. Pastarasis yra du kart Pasaulio ralio kroso čempionas, o šiais metais dar dalyvauja WTRC žiedinių lenktynių čempionate. Savo trigrašius bandė kišti ir kiti žinomi švedai kaip Mattias Monelius ar Marting Berglund.

East Sweden ralis tapo etapu, po kurio Patrik galėjo švęsti, žinodamas, kad tapo čempionu. 110 kilometrų kova rytinės Švedijos miškuose buvo labai intensyvi ir pasibaigė 4,4 sekundės Flodino pergale prieš ralio kroso žvaigždę. Tos pergalės užteko, kad taškų skirtumas tarp dviejų sportininkų pasidarytu pakankamai didelis ir Johan nebeturėtų net teorinio šanso paskutiniame etape, rugsėjo pabaigoje, kuriame finišavo antras.

Pasakyk Ačiū ir tapk Ralio savaitės dalimi:

Rezultatai

Nuotrauka – Jonas Hermansson Photography

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x