E.Blūms / D.Eglitis – Rally Žemaitija ’23

E.Blūms / D.Eglitis - Rally Žemaitija '23

Pokalbis su Emils Blūms, kuris dar kartą parodė, kad ir kokią seną techniką bevairuotum – jei tai darai gerai, gali pasiekti įspūdingų rezultatų. Emils sugrįžo į Lietuvą po 5 metų pertraukos ir Žemaitijos ralyje finišavo 4 vietoje, palikdamas už savęs itin stiprius vardus Lietuvos ralio kontekste.

Kiekvienas įrašas reikalauja ne vienos valandos darbo prie jo, tad jeigu Jums Ralio savaitėje pateiktas unikalus turinys yra Jums naudingas ar prasmingas, palaikykite šio projekto gyvavimą 🙂Praėjo nemažai laiko, po to kai paskutinį kartą lenktyniavai Lietuvoje. Kaip praėjo savaitgalis Lietuvoje?

Apskritai ralis buvo tikrai geras, man patiko greičio ruožai kurie buvo gan greiti. Bet mums buvo šiek tiek sunku. Greičio ruožuose yra labai siaurų vietų su didelėmis provėžomis. Turėjome su tuo susitvarkyti ir vairuoti protingai, nes su savo automobiliu negalime greitai važiuoti provėžose. Turime jų vengti ir važiuoti kiek protingiau. Mes negalime jose lėkti taip taip, kaip R5 ar N5 automobiliai.

E.Blūms / D.Eglitis - Mitsubishi Lancer Evolution IX

Taip pat dalyvai „Baltic Rally Challenge“ įskaitoje ir finišavai antras. Ar tai buvo pagrindinė atvykimo į Lietuvą priežastis? Ką manai apie tokias taures kaip „Baltic Rally Challenge“?

Baltijos jūros ralio čempionatas yra tikrai įdomus iššūkis, ir tikiuosi, kad kažkas panašaus bus ir ateityje. Norėjome dalyvauti pirmame etape Suomijoje, tačiau šiek tiek pavėlavome

E.Blūms / D.Eglitis - Mitsubishi Lancer Evolution IX
E.Blūms / D.Eglitis – Mitsubishi Lancer Evolution IX

Vairuoji „Mitsubishi Lancer Evolution“, kuris, nepaisant savo amžiaus, vis dar yra labai populiarus automobilis Baltijos šalyse. Taigi kodėl šis automobilis? Ar galvoji apie kitas galimybes, pvz., Rally2, N5, R4 ar Proto?

Taip, mes vairuojame „Mitsubishi Lancer Evolution“ ir, žinoma, galvojame apie kitą žingsnį, tačiau, kaip visi žinome, automobilių sportas ir ralis daugiausia priklauso nuo biudžeto. Todėl manau, kad geriau vairuoti seną „Evo“ ir važiuoti daug ralių, nei išsinuomoti R5 ir dalyvauti tik triejose ar keturiose varžybose. Taip jau yra. Pažiūrėsime ką pavyks nuveikti ateityje. Tikimės, kad pavyks išsinuomoti R5 automobilį ir kitais metais sudalyvauti WRC ralyje Latvijoje. Toks mūsų tikslas, bet pažiūrėsime, ar pavyks.

E.Blūms / D.Eglitis - Mitsubishi Lancer Evolution IX
E.Blūms / D.Eglitis – Mitsubishi Lancer Evolution IX

Ralio gerbėjai šįmet užgniaužę kvapą stebėjo jūsų kova su Timmu Korge. Kiek tau svarbu turėti tokią stiprią konkurenciją? Kaip atlaikai spaudimą?

Taip, sirgaliams labai patiko mūsų kova su Timmu Korge ir Janiu Vorobjovu. Tai įdomu, nes turime tobulėti, kad neatsiliktume nuo kitų. Turiu galvoti apie tai, kaip padidinti savo greitį, savo stenogramą ir bendrą susikaupimą ralio metu. Dėl spaudimo – būtina padirbėti, pavyzdžiui, eiti į sporto salę, važinėti dviračiu miškuose ir t.t. Kai treniruoji savo fizinę sveikatą, psichinė sveikata taip pat gerėja. Jei treniruoji tuos du aspektus, tai tikrai padeda išlikti susikaupusiam ralio ir viso sezono metu.

E.Blūms / D.Eglitis - Mitsubishi Lancer Evolution IX
E.Blūms / D.Eglitis – Mitsubishi Lancer Evolution IX

Kada kitą kartą tave ir D.Eglitis galimėsime išvysti Lietuvoje?

Dalyvausime “Samsonas Rally Utena”, kuris kartu bus ir Latvijos ralio čempionato etapas. Ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl mes dalyvavome Žemaitijos ralyje. Taip, vienas dalykas buvo Baltijos jūros ralio čempionatas, bet norėjome būti arčiau Martyno Samsono, nes jis labai padeda mūsų ekipažui su amortizatoriais ir pavarų dėžėmis, o mes labai džiaugiamės galėdami būti jo komandoje šiame ralyje ir padėti jo komandai būti viršuje. Stengėmės mainais padaryti ką nors gero.

E.Blūms / D.Eglitis - Mitsubishi Lancer Evolution IX
E.Blūms / D.Eglitis – Mitsubishi Lancer Evolution IX


Prisidėti prie tolimesnių Ralio savaitės įrašų galite tapę rėmėjais Contribee platformoje ar paaukoję per Paypal:


Nuotraukos – Vilius Šaltenis (Ralio savaitė)

0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x